اتحاد همه ی فرقه های مذهبی زیر چتر امت گنجانده می شود + جزئیات و تصاویر
اتحاد همه ی فرقه های مذهبی زیر چتر امت گنجانده می شود + جزئیات و تصاویر
حجت الاسلام محمد یوسف افروغی امام جمعه شهرستان بهمئی در خطبه های نماز جمعه این هفته شهرستان بهمئی گفت؛ تجهیز و توانمند سازی و حمایت های قانونی نیروی انتظامی از ضروریات هست.

گزارش پایگاه خبری بلبل دنا: نماز جمعه این هفته شهر لیکک به امامت حجت الاسلام سید محمد یوسف افروغی اقامه شد.

 

 

امام جمعه شهرستان بهمئی در شروع خطبه اول نماز جمعه این هفته همه را به رعایت تقوی الهی توصیه و سفارش نموده و افزود؛ میلاد مبارک و سراسر نور حضرت رسول اکرم صلی الله علیه و آله و همچنین میلاد امام صادق(ع) را خدمت شما بزرگواران تبریک و تهنیت عرض میکنم امام جعفر صادق علیه‌السلام: پنج چیز است که هر کس یکی از آنها را نداشته باشد، همواره در زندگی‌اش کمبود دارد و عقلش زائل می‌شود و دل مشغول است: اول، تندرستی، دوم امنیت، سوم روزی فراوان، چهارم همراهِ همرأی.

 

حجت الاسلام محمد یوسف افروغی گفت؛ راوی پرسید: همراهِ همرأی کیست؟ امام فرمودند: همسر و فرزند وهمنشین خوب و پنجم که در برگیرنده همه اینهاست، رفاه و آسایش است متن حدیث: امام صادق علیه السلام : خَمْسُ خِصالٍ مَنْ فَـقَـدَ واحِدَةً مِنْهُنَّ لَمْ یَزَلْ ناقِصَ العَیْشِ زائِلَالْعَقْلِ مَشْغولَ الْقَلْبِ، فَاَوَّلُّها: صِحَّةُ البَدَنِ وَ الثّانیَةُ: اَلاَْمْنُ وَ الثّالِثَةُ: اَلسَّعَةُ فِی الرِّزْقِ، وَ الرّابِعَةُ: اَلاَْنیسُ الْمُوافِقُ (قال الراوی:) قُلْتُ: و مَا الاَْنیسُ الْمُوافِقُ؟ قال: اَلزَّوجَةُالصّالِحَةُ، وَ الوَلَدُ الصّالِحُ، وَ الْخَلیطُ الصّالِحُ وَ الخامِسَةُ: وَ هِیَ تَجْمَعُ هذِه الْخِصالَ:الدَّعَةُ؛

 

امام جمعه شهرستان بهمئی افزود؛ امنیت دو نوع است یک نوع نیروی انتظامی است و دومی امنیت روانی که دست خودمان است آدمی که از حفظ آبروی خودش نمیترسد وضعیت روانی خوبی ندارد.

 

حجت الاسلام افروغی خاطر نشان کرد: امروز مردم شریف بهمئی عزت تدین و شعورشان در دفاع از حجاب را به نمایش گذاشتند حجاب و عفاف امنیت آور است.
حجاب امنیت فرد است.

 

امام جمعه شهرستان بهمئی در پایان خطبه های اول نماز جمعه این هفته افزود: قال رسول الله (صلی الله علیه وآله): «المرءُ علی دین خلیله و قرینه» (وسائل الشیعه، ج ۴، ص ۲۰۷) رسول اکرم (صلی الله علیه وآله) فرمودند: «روش آدمی بر طبق مذهب و سیرۀ دوست صمیمی و رفیق دلبندش خواهد بود» پیامبر اکرم(ص) : دوست بد تیکه ای از آتش جهنم است خصوصیات افرادی که نباید با آنها دوستی شود : ۱) دروغگو ۲) گناهکار و لاابالی۳) بخیل ۴) احمق ۵) قاطع صله رحم است.

 

 

حجت الاسلام محمد یوسف افروغی در خطبه دوم مجددا خودم و همه ی شما عزیزان را به رعایت تقوای الهی توصیه و سفارش میکنم و گفت: مجددا میلاد مبارک و سراسر نور حضرت رسول اکرم صلی الله علیه و آله و همچنین میلاد امام صادق(ع) را خدمت شما بزرگواران تبریک عرض میکنم پیامبر اکرم(ص) بنیانگذار حکومت اسلامی بود بنیانگذاری بزرگ ترین دانشگاه شیعه در زمان امام صادق(ع) اتفاق افتاده است گرچه امام باقر(ع) مقدمات این بنیانگذاری را آماده کرده بودند پیامبر اکرم(ع) تشکیل امت دادند.

 

 

وی افزود: اتحاد همه ی فرقه های مذهبی زیر چتر امت گنجانده میشود گستردگی سرزمینی ،تنوع زبانی ،تنوع قومی و حتی تنوع خیلی از کشورهای مختلف که در زمان پیامبر اسلام(ص) تحت عنوان حکومت اسلامی یکپارچه شدند اخبار منطقه و اغتشاشات اخیر : بین یمن و عربستان سعودی از طرف عربستان مکررا نقض آتش بس شده است ،یمنی ها هم سکوت نکردند بحران انرژی در اروپا بوجود آمده است اینها هم در مقابل یمنی ها کوتاه آمدند که مثلا اگر فشار انرژی لازم بود آرام کوه را داشته باشند.

 

 

حجت الاسلام افروغی خاطر نشان کرد: با این نقض آتش بس هایی که از طرف عربستان سعودی اتفاق میافتاد به نظر میرسد با این تجهیزات ،سازماندهی و تکنولوژی که در اختیار یمنی ها است عربستان سعودی تاب مقاومت در برابر آنها را نخواهد داشت در قسمت شمالی ایران نبرد بین اوکراین و روسیه ،آمریکایی ها بی میل نیستند که جنگ ادامه دار باشد علت : ۱) با ادامه جنگ و بحران انرژی در اروپا ،فیتله اروپایی ها و بعضی از شاخ و شانه کشیدن های در حوزه سیاسی و استفاده از فشار آنها در بحث گفتگو های هسته ای ایران و پنج به علاوه ی یک آمریکایی ها از این بهره میبرند ۲) در بحث بحران دلار و سقوط اقتصادی آمریکایی ها فروش شرکت های تولید کننده تجهیزات نظامی سود سرشاری را از جنگ اوکراین و روسیه بدست خواهند آورد ۳)در منطقه هر اندازه فتنه و جنگی بوجود بیاید قطعا کشورهای منطقه را تحت تاثیر قرار خواهد داد.

 

 

خطیب نماز جمعه شهرستان بهمئی بیان کرد: حتی روسیه که به عنوان یک ابرقدرت نظامی و یک افسانه ی نظامی معرفی میکردند در مقایسه با جنگ ایران و داعش ، در مقایسه با جنگ ایران و هشت سال دفاع مقدس ، ایران یک ابرقدرت نظامی و افسانه ای شد در جنگ اوکراین و روسیه تجهیزات نظامی ایران معادلات را به نفع روسیه تغییر میدهد در حوزه شمال غرب ایران آمریکایی در حال شیطنت هستند مسیر صادرات و واردات ایران به اروپا بسته شود.

 

 

وی ادامه داد: ایران با باز کردن کنسولگری جدید زیر نظر سفارت مرکزی و پیام های نظامی و آماده باشی که در شمال غرب داریم مقتدرانه و تمام توان کوچک ترین تغییراتی که در شمال غرب در هر کشوری در خارج از مرزها به ضرر ایران باشد با تمام توان و عزت به دشمنان پاسخ خواهد داد و برنده ی این میدان ان شا الله ایران عزیز خواهد بود تشکیل مجمع اقتصادی دریای خزر ۷_۸ پیشنهاد خوب از ایران و اتحادی که کشورهای حاشیه خلیج فارس در دولت مردمی آقای رئیسی دارند و بهره برداری هایی سودهای اقتصادی از دریای خزر یک فضای خوبی برای ایران فراهم کرده است.

 

 

حجت الاسلام افروغی تصریح کرد: همه ی ماها باید فهمیده باشیم از ماه ها و سال های قبل چه آمریکایی ها و اسرائیل و عربستان سعودی که حقوق زنان را رعایت نمیکند و هنوز وحشی گری های زمان پیامبر اسلام(ص) را دارند دشمنی اینها را در اغتشاشات اخیر دیده ایم پس دشمن اصلی مان را فراموش نکنیم اروپایی هم در اغتشاشات اخیر نقش داشتند مسائلی که در داخل درس شد: آموزش و پرورش مهم ترین نهاد تاثیرگذار در تربیت نیروی انسانی و کادر لازم برای ادامه حیات جمهوری اسلامی ایران است عوامل مختلفی دست به دست هم میدهند تا یک آموزش و پرورش موفق داشته باشیم.

 

 

امام جمعه شهرستان بهمئی بیان داشت؛ سواد معلم ابتدایی از سواد یک فرد دانشگاهی باید بیشتر باشد و در پرداخت حقوق باید دقت شود معلم باید به خانواده ی دانش آموزان تغذیه معنوی ،علمی و فرهنگی بدهد نهاد هایی که موثر هستند؛ حوزه های علمیه ، دانشگاه فرهنگیان،معلمین پرورشی ، مشاورین مدارس ،نحوه جذب کادر آموزشی که اشتباهات متاسفانه در سالهای اخیر اتفاق افتاده است عدم دخالت غیرمتخصصان و سیاست بازان در آموزش و پرورش ها اینها اشکالات و نقاط قوت و ضعفی است که در حوزه آموزش و پرورش باید در نظر بگیریم نیاز به شبکه ملی اطلاعات داریم.

 

 

حجت الاسلام افروغی بیان کرد ؛ صدا و سیما به عنوان دانشگاه عمومی مردم و ملت ایران نیاز به تحولات بنیادی دارد صدا و سیمای ما جز اخلاقی ترین رسانه ها است شبکه های استانی بهتر می توانند کار کنند چون مخاطبان زیادی دارند و متناسب با فرهنگ بومی منطقه هستند اقتدار نیروی انتظامی و توانمند سازی آن ،تجهیز به ابزار روز وحمایت های قانونی از نیرو های نظامی ما را در این اغتشاشات خوب متوجه شدیم مهم ترین عامل امیدسازی و به تبع آن امنیت روانی و اخلاقی جامعه اشتغال است.

 

 

امام جمعه شهرستان بهمئی ادامه داد: به نظر میرسد اداره ی کار با این قوانین و با این جنس فعالیت اش توانمندی ایجاد اشتغال را به آن اندازه که مورد نیاز مردم و به خصوص جوانان است نخواهد داشت رئیس جمهور محترم در جایگاه فعلی و قبلی تلاش های زیادی در بازگشایی کارخانه هایی که بسته شده بودند فرمودند اما نیاز ما بیشتر از این است امور فرهنگی وضعیت بهتر از اشتغال نداریم.

 

 

وی خاطر نشان کرد: صاحب اصلی فرهنگ چه کسی است؟ اگر مقام معظم رهبری فرمودند نماز جمعه قرارگاه فرهنگی است ، قرارگاه فرهنگی هم فرمانده میخواد و ایشان فرمودند اوقاف ،سازمان تبلیغات و ارشاد اسلامی زیر نظر ولی فقیه در هر استان است، اگر میگوییم موسیقی متناسب نیست،اداره ارشاد تکلیف موسیقی را مشخص کند تربیت بدنی و امور جوانان ولی امور جوانان همیشه تعطیل بوده است شهرداری اقدامات خوبی در دست اقدام دارد پارک بانوان یکی دو ماه آینده آماده خواهد شد.

 

 

حجت الاسلام افروغی افزود: از شورای شهر ،شهرداری و همه ی اداراتی که تاثیر گذار هستند یک خواهش داریم مکان تفریحی مردم کم است پارکی که در شمال شهرمان در ورودی از سمت تنگ ماغر هر چه زودتر دست به کار شوند.

 

 

امام جمعه شهرستان بهمئی در پایان خطبه های نماز جمعه این هفته شهرستان بهمئی بیان کرد: عزیزان و دلاوران و بانوان محجبه و عفیف ریشه ی این انقلاب از ریشه ی کوه دماوند و دنا سخت تر و سنگین تر و قدرتمند است هر کسی برای دفاع از این نظام و انقلاب به موقع به میدان نیاید.