احداث گاوداری شش هزار راسی و اشتغال بیش از ۳۰۰نفر در دشت سقاوه+جزئیات
احداث گاوداری شش هزار راسی و اشتغال بیش از ۳۰۰نفر در دشت سقاوه+جزئیات
به گزارش پایگاه خبری بلبل دنا:معاون هماهنگی اقتصادی استاندار از احداث طرح گاوداری ۶ هزار رأسی در دشت سقاوه با اشتغال زایی ۲۰۰ الی ۳۰۰ نفر خبر داد
معاون هماهنگی اقتصادی استاندار از احداث طرح گاوداری ۶ هزار رأسی در دشت سقاوه با اشتغال زایی ۲۰۰ الی ۳۰۰ نفر خبر داد

به گزارش پایگاه خبری بلبل دنا: عصرامروز جلسه ای به منظور بررسی اجرای طرح گاوداری ۶ هزار رأسی با محوریت بنیاد مستضعفان با حضور معاون هماهنگی اقتصادی استاندار، مدیر کل محیط زیست، نماینده منابع طبیعی و همچنین مدیر کل آب و منطقه ای استان برگزار شد.

معاون هماهنگی اقتصادی استانداری در این جلسه گفت: برنامه های گسترده ای در بخش های مختلف اقتصادی در راستای توسعه اقتصادی استان در دستور کار گرفته است، از جمله این برنامه ها احداث گاوداری ۶ هزار رأسی در دشت سقاوه است، این مسئله در آغاز راه است و برای عملیات شدن آن جلساتی با مدیران دستگاه های اداری پیرامون موضوعات مختلف نظیر تامین آب و تامین زمین مورد بررسی قرار گرفت.

عسکری با بیان اینکه دشت سقاوه با مشکل تامین آب دچار تنگناهای است، گفت: آب و منطقه ای در خصوص تامین آب در این منطقه از طریق احداث چاه برای این گاوداری برنامه های را ارائه کرد.

وی به تامین زمین با مساحت ۵۰ الی ۸۰ هکتار متناسب با تجهیزات برای این طرح اشاره کرد و گفت: معاونت امور اراضی جهاد کشاورزی ، منابع طبیعی و محیط زیست پیرامون تامین زمین مباحثی را مطرح کردند که قرار است ظرف یک ماه آینده مراحل اجرایی و اداری در حوزه آب و تامین زمین به نحوی پیگیری شود که طی نامه ای مکتوب به سرمایه گذار این طرح وارد فاز عملیاتی شده تا سرمایه گذار به دنبال تامین مالی طرح رفته تا در زمان نه چندان دور کلنگ زنی انجام شود.

وی به اشتغال زایی این طرح به ۲۰۰ الی ۳۰۰ نفر به صورت مستقیم اشاره کرد و گفت: گاوداری توت نده مقیاس ۲۵۰۰ هکتار دارد اما طرح اجرایی که قرار است دنبال شود بیش از این مساحت است.

انتهای پیام/

  • نویسنده : صادق آبدار