حجت الاسلام محمد یوسف افروغی امام جمعه شهرستان بهمئی در خطبه های نماز جمعه این هفته شهرستان بهمئی گفت؛ در شهرستان بهمئی ظرفیت های خوبی است اما نیاز مند مدیری هستیم که بتواند اینهارا به کار بیاندازد.

گزارش پایگاه خبری بلبل دنا: ( سامان خوبی زاده ) نماز جمعه این هفته شهر لیکک به امامت حجت الاسلام سید محمد یوسف افروغی اقامه شد.

 

 

امام جمعه شهرستان بهمئی در شروع خطبه اول نماز جمعه این هفته همه را به رعایت تقوی الهی توصیه و سفارش نموده و افزود؛ هیچ مصیب زده ای را مانند امام حسین(ع) نمیکنیم مگر اینکه گناهانش را بیامرزیم زیارت امام حسین(ع):  یک دسته برکات مادی و معنوی، دسته ی دیگر مربوط به پس از مرگ است(قاعدتا معنوی هستند)، یک دسته از آنها معنوی هستند و مربوط به زمان حال هستند  زیارت امام حسین(ع) روزی شما را زیاد میکند و به زندگی شما برکت می دهد فرشتگانی برای حفاظت از شما مامور میشوند و در طول زیارت از شما مراقبت میکنند اگر در راه زیارت امام حسین(ع) عمرتان به پایان رسد چنین و چنان خواهید شد به ازای هر قدمی گناهی از شما آمرزیده می شود  نتیجه: زیارت امام حسین(ع) دستگاه تصفیه انسان است.(دستگاه انسان ساز است).

 

 

حجت الاسلام افروغی افزود: اگر کسی با مال غصبی به زیارت امام حسین(ع) برود و رنج سفر را تحمل کند آیا جز زائران به حساب می آید؟ قطعا این اشکال در ذهن ما بوجود می آید که این ثواب به او نخواهد رسید، شاید از روی رنج بگوییم مزدش را بدهند اما جز زائران حقیقی به حساب نمی آید اگرخانواده انسان راضی به زیارت نباشد با همه ی عظمتی که در توصیفات زیارت امام حسین (ع) هست جز زائران حساب نمی شود.

 

 

وی خاطر نشان کرد:  نیاز هست یک سری مقدمات خودسازی قبل از زیارت امام حسین (ع) در درون فرد اتفاق بیافتد  پیامبر اکرم(ص) : ارزش زیارت امام حسین (ع) از زیارت یک حج مقبول بیشتر است  زیارت امام حسین (ع) دستگاه خودسازی انسان است در نشست هایی نکاتی درمورد زیارت امام حسین(ع) به زائران سفارش شد نماز اول وقت، کمک به مسافران در حد ماساژ پا، حمل وسایلش، تهیه غذا برایشان و… از آداب زیارت است.

 

 

خطیب نماز جمعه شهرستان بهمئی در پایان خطبه های اول نماز جمعه این هفته گفت:  ما وقتی وارد اجتماع بزرگ مسلمی شدیم فریاد میزنیم که ما برای ظهور امام زمان(ع) آماده هستیم.

 

 

حجت الاسلام محمد یوسف افروغی امام جمعه شهرستان بهمئی در شروع خطبه های دوم نماز جمعه شهر لیکک گفت: مجددا خودم و همه ی شما عزیزان را به رعایت تقوای الهی توصیه و سفارش میکنم‌.

 

 

وی فرمودند؛  ما به کمک امام حسین (ع) میتوانیم از گردنه های بیمناک نجات پیدا کنیم هر چه بیشتر به اهل بیت نزدیک شویم زمینه ی انسان شدن و سعادتمند شدن ما بهتر می شود در طول زیارت امام حسین(ع) انسان از خود بی خود می شود (از همه ی غم و غصه ها دور میشویم) پیامبر اکرم(ص) فرزند من(امام حسین(ع)) در سرزمینی که کربلا نام دارد ضریح و بارگاهش خواهد بود که قوه ی اسلام است، مومنین در این سرزمین نجات پیدا خواهند کرد، همان گونه که سوار شدگان بر کشتی حضرت نوح نجات پیدا کردند.

 

 

حجت الاسلام افروغی ادامه داد: نجات اسلام، بشر و انسانیت و همه ی ادیان و شیعه در گرو حرکت در مسیر امام حسین (ع) است قیام امام حسین (ع) صرفا خدمت به شیعه نیست بلکه خدمت به همه ی ادیان است در این مسیر سفید پوست، سیاه پوست و کشور های مختلف همه بدون اینکه زبان هم دیگر را بفهمند به هم دیگر احترام میگذارند هر چه به سیاه لشکر امام حسین(ع) اضافه کنیم قطعا هم کمکی کردیم و هم خداوند متعال بخاطر این یاری دین از ما راضی خواهد شد به اندازه ی زائران، کربلا وسیع می شود  تمام قدرت دین در دستگاه امام حسین (ع) به خصوص در اربعین است قدرت نظام جمهوری اسلامی ایران به واسطه ی روضه های امام حسین (ع) است.

 

 

امام جمعه شهرستان بهمئی افزود: سیاست به این معنی که آزادخواهان جمع شوند و برای صلح و آرامش جهان و برای هدایت بشر کمک کنند مقام معظم رهبری از تعاون ملت ایران به عنوان یک مختصات و ویژگی شگفت انگیز نام برد  اینها درسته رهبری تاثیر فراوانی در بالا بردن تعاون ملت ایران داشت اما چه امام راحل و چه مقام معظم رهبری این بصیرت و اوج نفوذ در دل های مومنین و در دل جبهه مقاومت را از برکت دستگاه امام حسین (ع) می دانند  روحیه ی جهادی که در بین بعضی از مسئولین ایجاد شده است (مانند شهید رجایی، شهید باهنر) و این همه پیشرفت با وجود تمامی مشکلات به برکت تربیت امام حسینی است.

 

 

حجت الاسلام افروغی با اشاره مشکلات مادی ما به چه دلیلی است؟ گفت: هر جایی که از یک حکم خداوند عبور کردیم قطعا در تابع آن یک مشکلی بوجود خواهد آمد بحث پیروزی های مجدد انصارالله یمن است و رزمایش بزرگی که دارند حوزه ی دریا الان برای یمنی ها مهم است عربستان سعودی به کمک تجهیزات آمریکا آب آشامیدنی را آلوده کرده است علارغم اینکه یمنی ها تجهیزات نظامی کافی برای عملیات در دریا ندارند اما در حوزه دریا یک خطر جدید برای رژیم غاصب صهیونیستی هستند یک رزمایش دیگر هم در منطقه شرق در حال انجام شدن است که ۱۴ کشور قدرتمند منطقه هستند(چین، هند و روسیه و ۱۱ کشور دیگر به رهبری کشور روسیه است).

 

 

وی گفت:  قطعا این رزمایش علاوه بر اینکه یک آمادگی نظامی دارد و اگر چیزی از تجهیزات نظامی برای ادامه حمله در اوکراین لازم است روسیه از این فرصت استفاده کند و فشار های سیاسی و به انزوا بردن روسیه برای رزمایش از آن جلوگیری خواهد کرد و به جنگ اش ادامه خواهد داد در چندین ایالت در کشور های اروپایی بر علیه دولت مردان خودشان و به دفاع از روسیه راهپیمایی شد  الان روسی ها اروپایی ها را در یک منگنه ی چندوجهی قرار دادند به بهانه ی تعمیر لوله های گاز (تجهیزات انتقال گاز) فشار گاز را کم کردند.

 

 

حجت الاسلام افروغی افزود: آمریکایی ها روس ها را تحریم اقتصادی کردند هر اندازه دشمن ما ضعیف شود به نفع جبهه مقاومت است به لحاظ امنیت غذایی ایران ظرفیت خوبی دارد اما در وضعیت فعلی ممکنه آسیب پذیر باشد بخصوص در حوزه ی علوفه که به صورت غیر مستقیم در غذای انسان تاثیر دارد در تهیه غذای طیور و دام مقداری ضعف داریم  استان ما در حوزه ی اشتغال وابسته به دام است.

 

 

امام جمعه شهرستان بهمئی بیان کرد:  در شهرستان بهمئی ظرفیت های خوبی است اما یک مدیریتی که اینها را به کار بندازد لازم داریم برای شهرک صنعتی میلیاردی هزینه شد می تواند یک حرکتی به خود دهد در حوزه ی شغل های فضای مجازی کلا مجموعه نت ورک ها میتواند یک ظرفیت خوبی باشد.

 

 

حجت الاسلام افروغی گفت؛ ما هنوز سیاست گذاری و آموزش خاصی در این مورد نداریم البته دانشجویان عزیز زحمت کشیدند دارند یک سری کارهایی میکنند ولی اینقدر بی مدیریتی مالی و نقدینگی در شهرستان دارد موج میزند که ممکنه یک آقایی بیایید یک مجموعه ای راه اندازی کند و یک دفعه اجازه خانه و رهن در شهرستان بهمئی در طول یک سال دو برابر شود و هیچ کسی هم این را به مردم نمیگوید.

 

 

امام جمعه شهرستان بهمئی در پایان خطبه های نماز جمعه این هفته افزود: خیلی از مستاجرا دارند میزنند توی سرخودشان بخاطر اینکه مردم اموالشان را تبدیل به نقدینگی کنند و جایی بگذارند تا سود کنند این کار خطرناکی است و نشانه این است که در شهرستان مدیریت اقتصادی نداریم.

 

  • نویسنده : سامان خوبی زاده
  • منبع خبر : .