افتتاحیه طرح یاریگران زندگی و دوازدهمین جشنواره نوجوان سالم در سالن اجتماعت مدرسه مصلی نژاد یاسوج با حضور کوروش دلشاد
افتتاحیه طرح یاریگران زندگی و دوازدهمین جشنواره نوجوان سالم در سالن اجتماعت مدرسه مصلی نژاد یاسوج با حضور کوروش دلشاد

افتتاحیه طرح یاریگران زندگی و دوازدهمین جشنواره نوجوان سالم در سالن اجتماعت مدرسه مصلی نژاد یاسوج به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بلبل دنا ‘مدیر آموزش و پرورش بویراحمد در این جلسه گفت: با موضوع بسیار مهم و ابر آسیب که همان اعتیاد است امروزه در جامعه سرو کارداریم باید آموزش های لازم در قالب بسته […]

افتتاحیه طرح یاریگران زندگی و دوازدهمین جشنواره نوجوان سالم در سالن اجتماعت مدرسه مصلی نژاد یاسوج
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بلبل دنا ‘مدیر آموزش و پرورش بویراحمد در این جلسه گفت: با موضوع بسیار مهم و ابر آسیب که همان اعتیاد است امروزه در جامعه سرو کارداریم باید آموزش های لازم در قالب بسته های فرهنگی و کار ساز برای دانش آموزان داشته باشیم .
کورش دلشاد با اشاره به رتبه های برتر استانی و کشوری دانش آموزان بویراحمد، در خصوص طرح یاریگران زندگی و نوجوان سالم افزود: در سال گذشته خوشبختانه از ۷۰رتبه برتر استانی ۵۷ رتبه متعلق به شهرستان بویراحمد بوده و در سطح کشور هم یک رتبه سهم شهرستان بوده است.
دلشاد تصریح نمود: سربازان گمنام در مدارس درواقع مشاوران ما میباشند که با آگاهی کامل نسبت به موضوعات آسیب های اجتماعی درربین دانش آموزان می‌پردازند و راهکارها و آموزش‌های لازم را به آن دسته از دانش آموزانی که درگیر این مسائل می‌گردند، ارائه می‌دهند و به نحوی مطلوب با خانواده ها ارتباط بر قرار می‌نمایند
به گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش بویراحمد؛حسنعلی عزت‌خواه در آیین  افتتاحیه طرح یاریگران زندگی و دوازدهمین  جشنواره نوجوان سالم  گفت: طرح یاریگران زندگی الگویی برای خود مراقبتی دانش‌آموزان است که در سطح مدارس با هدف آموزش ،آگاهسازی وتوانمندسازی  دانش آموزان و خانواده ها در زمینه پیشگیری از آسیب های اجتماعی به ویژه اعتیاداجرایی می شود
وی  با بیان اینکه مدرسه مکانی برای تمرین زندگی و فضایی لذت بخش برای یادگیری دانش آموزان است گفت: درطرح یاریگران زندگی مشکلات دانش آموزان توسط همسالان  شناسایی و با ارائه راهکار مناسب توسط  دانش آموزان و همسالان اجرا می شود.
وی افزود: این طرح  اقدامی فرهنگی و آگاهی بخش در جامعه بوده که  دانش آموزان مقاطع تحصیلی از پایه اول ابتدایی تا آخر متوسطه را زیر پوشش برنامه های آموزشی و مشاوره ای قرار می دهد.
مدیرکل آموزش وپرورش استان کهگیلویه وبویراحمد گفت: طرح ملی یاریگران زندگی در سال گذشته در۸۲۷ مدرسه وبرای ۱۰۸ هزار دانش آموز اجرا گردید و درسال  تحصیلی جدید و براساس برش استانی وبرنامه ریزی انجام گرفته ۶۳درصد مدارس استان و ۱۶۲۰ مدرسه را تحت پوشش خود قرارخواهیم داد
رئیس عقیدتی سیاسی نیروی انتظامی استان نیز گفت: نیروی انتظامی در طرح یاریگران همراه و همکار آموزش وپرورش خواهد بود و از هر اقدامی برای کاهش آسیبهای اجتماعی حمایت خواهد کرد.
حجت السلام تیموری با اشاره به اینکه معاونت اجتماعی نیروی انتظامی برنامه های متنوعی برای کاهش آسیب های اجتماعی و آگاهی بخشی به مردم در دستور کار دارد گفت: پلیس از مردم و برای مردم است وشبانه روز برای امنیت و آسایش مردم تلاش می کند.
دبیر شورای فرهنگ مبارزه با مواد مخدر استان نیز گفت: طرح یاریگران زندگی با هدف خود مراقبتی دانش آموزان با همکاری آموزش وپرورش در مدارس استان کهگیلویه وبویراحمد اجرا می شود.
سید ناصر رضایی با اشاره به اینکه آسیب های اجتماعی درکمین هرفردی درجامعه به خصوص در گروه سنی دانش آموزی است گفت: رمز سلامت جسمی و روانی برای ماندگاری طراوت در زندگی منوط به توجه کردن به شاخص مهم خود مراقبتی درزندگی فردی و اجتماعی است  که درزندگی امروزی باید به آن نگاه ویژه ای داشته باشیم.
وی افزود: طرح یاریگران زندگی به دنبال گسترش وارتقا  سطح آموزش‌ به‌ منظور کاهش آسیب‌های اجتماعی، ورفتارهای پرخطر و مبارزه با اعتیاد به صورت همزمان برای سه گروه تأثیرگذار در نظام آموزشی که شامل دانش‌آموزان، والدین و اولیای مدارس می باشد