انقلاب طریقت و اسلام شریعت است طریقت منهای شریعت دروغی بیش نیست + جزئیات
انقلاب طریقت و اسلام شریعت است طریقت منهای شریعت دروغی بیش نیست + جزئیات
حجت الاسلام محمد یوسف افروغی امام جمعه شهرستان بهمئی در خطبه های نماز جمعه این هفته شهرستان بهمئی گفت: ما به دنبال صدور انقلاب هستیم و به دنبال صدور نظام نیستیم نظام اسلامی در ایران صورت انقلاب است.

گزارش پایگاه خبری بلبل دنا: ( سامان خوبی زاده  ) نماز جمعه این هفته شهر لیکک به امامت حجت الاسلام سید محمد یوسف افروغی اقامه شد.

 

 

امام جمعه شهرستان بهمئی در شروع خطبه اول نماز جمعه این هفته همه را به رعایت تقوی الهی توصیه و سفارش نموده و افزود: حضرت موسی بن جعفر پر اولاد ترین امام بودند یکی از دختران ایشان حضرت معصومه(س) و دیگری حضرت بی بی حکیمه هستند.

 

 

حجت الاسلام محمد یوسف افروغی با اشاره به چند نکته در مورد تربیت فرزندان گفت: فرزند یعنی شکوه زندگانی است آیه قرآن : المال والنبون : فرزند و مال زینت حیات دنیا هستند وظیفه ما: تربیت صحیح فرزند است محیط های تربیت فرزندان : خانه : مهم ترین اعضا پدر و مادر هستند فضای مجازی محیط عمومی : سینما، پارک ،خیابان و.. مدرسه : محل تربیت و آموزش است.

 

 

خطیب نماز جمعه شهرستان بهمئی بیان کرد؛ هر اندازه خانواده ها به تربیت در محیط بیرونی حساس هستند همان قدر ان شا الله در فضای مجازی هم حساسیت به خرج دهند.

 

 

حجت الاسلام افروغی با اشاره به چند نکته در مورد محیط خانواده: فرزند پیشرو باشد نه پیرو _فرزند خوب فرزندی است که بهتر از پدر و مادرش باشد.(در جهت علمی، اخلاقی ،اجتماعی و..)از مقایسه بپرهیزیم : مقایسه داغون میکند(چه افراد بزرگسال را چه فرزندان) مقایسه باعث حسود و منزوی شدن فرزندان ما میشود.

 

 

حجت الاسلام افروغی در پایان خطبه های اول نماز جمعه این هفته افزود: آستانه فرزندان مان را در نظر بگیریم : استعداد آنها را در نظر بگیریم نه چیزی که دلخواه خودمان است هر کس باد بکارد طوفان درو میکند اولین نکته تربیتی زن ، فرزند ، شوهر و دیگران این است که اول خودمان تربیت بشویم هر کس فرزنداش را آشکار نصیحت کندارزش آن را کاسته است ،هر کس فرزنداش را نهانی نصیحت کند آن را آراسته است.

 

 

حجت الاسلام محمد یوسف افروغی امام جمعه شهرستان بهمئی در شروع خطبه های دوم نماز جمعه شهر لیکک گفت: مجددا خودم و همه ی شما عزیزان را به رعایت تقوای الهی توصیه و سفارش میکنم‌.

 

 

وی فرمودند : امام بزرگوار ،امام راحل به ما نشان داد انسان تا مرحله تاریخی علم معصوم می تواند پیش برود ایام نیمه خرداد را(از ۱۳ خرداد تا ۱۷ خرداد) باید به نحوی هفته انقلاب نامید امام راحل : روزا میگذرد ،حادثه ها می آیند انتظار فرج از نیمه خرداد کشاند ۱۳ خرداد سال ۱۳۴۲ : سخنرانی تاریخی امام در مدرسه فیضیه ۱۵ خرداد سال ۱۳۴۲ : بازداشت امام و قیام خونین ملت ایران ۱۷ خرداد سال۱۳۵۴ : حمله مزدوران پهلوی به مدرسه فیضیه و شهادت طلاب ۱۴ خرداد رحلت امام خمینی( ره ).

 

 

خطیب نماز جمعه شهرستان بهمئی بیان کرد: سیاست امام راحل را بدون شرح دعای سحر امام نمی شود دید امام مجموعه ای از همه ی فضایل بودند امام را باید به صورت کامل دید وگرنه در حق ایشان جفا میشود.

 

 

حجت الاسلام افروغی ادامه داد: اگر زندگی زاهدانه ایشان را در کنار مبارزات سیاسی و مهاجرت های بی دلیل ایشان ندید نمیتوان ایشان را شناخت و به دیگران شناساند مهم ترین مسئولیت امام : انقلاب بود.

 

 

امام جمعه شهرستان بهمئی با بیان اینکه نظام اسلامی و انقلاب اسلامی چه تفاوت هایی دارند؟ خاطر نشان کرد” نظام در ایران یکی از ملزومات انقلاب است ما به دنبال صدور انقلاب هستیم و به دنبال صدور نظام نیستیم نظام اسلامی در ایران صورت انقلاب است محصول نظام استمرار انقلاب است انقلاب طریقت و اسلام شریعت است.طریقت منهای شریعت دروغی بیش نیست بیشترین اشکالات و کم کاری های ما شاید در نظام اسلامی بوده است و همین اشکالات در نظام اسلامی در جاهای سرعت صدور استمرار انقلاب را کند کرده است.

 

 

حجت الاسلام افروغی بیان داشت : اشکالات ما در نظام قسمت عمده اش از ناحیه دولت های سکولار است امام راحل و مقام معظم رهبری هر دو استقرار هم دیگر هستند این جفا است که بعضی ها فکر میکنند اگر امام راحل بود نظام و یا انقلاب بهتر از این بود شاید شاید بعضی از مدیریت های مقام معظم رهبری برتر، بالاتر وپیچیده تر از امام راحل باشد نظام شخص نیست یک قسمت از روح این نظام علاوه بر انقلاب ، ولایت است.

 

 

وی با اشاره به انواع نظام ها افزود: نظام فرهنگی، نظام سیاسی ، نظام اقتصادی، نظام خانواده ، نظام سلوک اجتماعی ملت و امت با چراغ ولایت امروزه اینقدر دشمن از لحاظ رسانه ای بر ما سیطره پیدا کرده است که بعضی مواقع در دل جوان مسجدی ، انقلابی هم ممکن است تردید کند.

 

 

حجت الاسلام افروغی افزود: در حوزه فرهنگ ما خیلی کار شده است. البته کم کاری های فراوانی هم داریم در حوزه نشر چه در سطح بین المللی چه داخلی افرادی داریم که حاضرند برای انقلاب جان بدهند.

 

 

امام جمعه شهرستان بهمئی ادامه داد: سرود سلام فرمانده با همه ی اشکالات محتوایی که ممکن است داشته باشد ،کسانی که اصلا زبان فارسی را بلد نیستند چطور این شعر را زمزمه میکنند و در فضای مجازی پخش میکنند.

 

 

وی بیان داشت؛ رسانه ملی اشکالات محتوایی فراوانی دارد مهم ترین عامل در نظام اقتصادی سیستم بانکی است نظام بانکی ما مخالف تولید و اشتغال است.

 

 

ححت الاسلام افروغی ادامه داد: انقلاب امام راحل جنگ بین فقر و غنا بود، اما سیستم نظام بانکی یک سیستم نظام سرمایه داری است خیلی از مردم مراجعه میکنند که ما از بانک های بهمئی ناراضی هستیم.

 

 

خطیب نماز جمعه شهرستان بهمئی اظهار کرد؛ خیلی اتفاقا ناگواری در آن می افتاد خیلی از مردم مراجعه میکنند که ما از بانک های بهمئی ناراضی هستیم خیلی اتفاقات ناگواری در آن می افتاد بانک آمده است سود مرکب را دور زده است هر کس بیشتر پول دارد بیشتر تحویل اش میگیرند اما انقلاب کاری کرده است که این اتفاق نیافتاد.

 

 

وی ادامه داد: ما هشدار صندوق ها را داده بودیم(منهای مسائل شرعی)الان بانک ها می گویند مردم از ما پول میگیرند و به اشخاصی تحویل می دهند که در رمز ارز و بورس ها استفاده میکنند اشکالات اینها چی هست ؟ اشکال امنیتی دارد چون وابسته به افراد است بهترین سرمایه آن است که در خدمت تولید قرار بگیرد.

 

 

حجت الاسلام افروغی بیان داشت: به صورت کلان به ضرر مردم است مرردم پولشان را از بانک میگیرند و به افرادی که در رمز ارز ها و بورس ها هستند تحویل می دهند که خود بانک ها باعث این کار شده اند در نظام سیاسی موفقیت هایی خیلی خوبی داشته ایم در نظام خانواده علارغم اینکه مشکلاتی داریم باز موفقیت هایی خوبی داشته ایم هیچ وقت زن در هیچ کشوری به اندازه ای که بعد از انقلاب در ایران عزت داشت ،عزت نداشت.

 

 

امام جمعه شهرستان بهمئی گفت: پدران و مادران در ایران عزت دارندنظام سلوک اجتماعی ملت ایران قابل مقایسه نه با اول انقلاب نه با قبل از انقلاب نیست به خصوص در دوره مقام معظم رهبری ملت ایران و جبهه مقاومت با درایت مقام معظم رهبری به یک حدی از سلوک اجتماعی و سیاسی رسیده اند که به راحتی در سرنوشت خودشان آگاهانه دخالت میکنند.

 

 

حجت الاسلام افروغی بیان کرد: قله پیشرفت هر فرد و هر جامعه ای به اندازه ی گردنه هایی است که عبور میکند و ایران عزیز گردنه های خیلی سختی را با رهبری مقام معظم رهبری رد کرده است.

 

 

امام جمعه شهرستان بهمئی در پایان خطبه های نماز جمعه شهرستان بهمئی بیان کرد: قله اصلی ما ظهور امام زمان(ع) است.

 

  • نویسنده : سامان خوبی زاده