برگزاری یادواره شهدای آبروی محله در بهمئی + تصاویر
برگزاری یادواره شهدای آبروی محله در بهمئی + تصاویر
یادواره شهدای آبروی محله با حضور پرشور مردم و مسئولین و خانواده شهدای والا مقدم در شهرستان بهمئی برگزار شد.

 

به گزارش پایگاه خبری بلبل دنا: (  سامان خوبی زاده  ) علی محمدی فرماندار شهرستان بهمئی در این یادواره شهدا گفت :  این دفاع چون برای خدا است مقدس است، دفاع انواع دارد و همه به یک شیوه نمی توانند دفاع کنند ، بعضی ها با اسلحه، بعضی ها با قلم و بعضی ها تشویق می کنند.

 

وی در ادامه گفت : در همه انواع دفاع باید رضای خدا مد نظر باشد ، مبادا بیان ما برای غیر از خدا باشد .

 

محمدی افزود :دفاع با قلم می توانند با بدست گرفتن یک قلم کار شهیدی را در که در خط مقدم جنگ بودند انجام دهند، همانند شهید مطهری که نشریات ایشان بسیار مهم و‌بزرگ است .

 

دفاع حضرت امام ، دفاع قلم بود ،همانند فرمایش آن حضرت که فرمودند خرمشهر باید آزاد شود و دیدیم که به دست رزمندگان اسلام آزاد شد.

 

 

محمدی در ادامه گفت: از دفاع مهم دیگر  دفاع در مال است ، یعنی مال و سرمایه خود را باید در راه خدا و اسلام قرار دهیم، امروزه شرایط نسبت به دفاع مقدس بسیار متفاوت است ، امروزه رقابت بر این است که حقوق کی بیشتر است و اگر تاخیری ایجاد شود می بینیم که چه تجمعاتی برگزار می شود.

 

محمدی در ادامه از دفاع با جان گفت و افزود :دفاع با جان از همه دفاع ها سخت تراست ،حضور در جبهه بازی نبود و‌همه کسانی که به جبهه می رفتند آخرین خداحافظی خود را با خانواده میکردند چراکه منتظر و آماده شهادت بودند شهدا آماده بودند که جان خود را برای اسلام بدهند و‌این کار را انجام دادند و خون بهای شهدا را خداوند متقبل شد .

 

در آخر محمدی فرماندار شهرستان بهمئی گفت : بعضی ها هستند برای دفاع از نظام آبروی خود را برای دفاع قرار می دهند همانند امام علی (ع ) که توسط دشمنان اسلام تهمت های زیادی به آن حضرت وارد کردند ،و دشمن بر این موضوع بسیار کار می کرد و هم اکنون هم اینگونه است.

 

در ادامه حسین ستوده معاون سیاسی اسبق فرمانداری شهرستان بهمئی و همرزم شهید رام نژاد گفت : چه خوب است که این یادواره ها به صورت منظم و‌پر شور انجام و ادامه داشته باشد .

 

وی ادامه داد :جنگ الان به مراتب از زمان جنگ سخت تر است چرا که الان جنگ نرم است و دشمن بسیار سخت تر از قبل تلاش می کند  و باید ماشالله به این جوانان گفت.

 

وی در خصوص شهدا و راه رسیدن شهدا به خداوند گفت :راه شهدا راه میانبر بود و شهدا با این راه خیلی زود به خواسته خود رسیدند و نزد خداوند عزیز و بزرگ شدند و حضرت امام در خصوص رزمندگان و شهدا فرمودند ، من در مقابل شهدا احساس حقارت می کنم و این ارزش و مقام شهدا را نشان می دهد.

 

حسین ستوده در ادامه گفت : وصیت نامه شهید رام نژاد را اگر مطالعه کنیم متوجه خواهیم شد که چقدر این شهید باهوش بود و اگر در شهر بزرگی همچون اصفهان بود به قطع می توان گفت میشد حاج همت .

 

در پایان این مراسم با مداحی علی شکیبا ،قاب عکس شهید عباس رام نژاد توسط هم رزم این شهید به مادر شهید اهدا گردید.