در دانشگاه علوم پزشکی چه میگذرد؟ آقای دکتر جاودان سیرت الفبای سلامت از بهداشت میگذرد!/  بی توجهی و حذف بخش مهمی از بودجه معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ‌/ آیا اختلاس در کار هست؟
در دانشگاه علوم پزشکی چه میگذرد؟ آقای دکتر جاودان سیرت الفبای سلامت از بهداشت میگذرد!/  بی توجهی و حذف بخش مهمی از بودجه معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ‌/ آیا اختلاس در کار هست؟

در دانشگاه علوم پزشکی چه میگذرد؟ آقای دکتر جاودان سیرت،الفبای سلامت از بهداشت میگذرد! آیا اختلاس در کار هست؟ بی توجهی و حذف بخش مهمی از بودجه معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی (این یادداشت از سری یادداشت های ارسالی مخاطبین سایت خبری بلبل دنا می باشد لذا مجموعه بلبل دنا آن را رد یا تائید […]

در دانشگاه علوم پزشکی چه میگذرد؟
آقای دکتر جاودان سیرت،الفبای سلامت از بهداشت میگذرد!

آیا اختلاس در کار هست؟

بی توجهی و حذف بخش مهمی از بودجه معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی

(این یادداشت از سری یادداشت های ارسالی مخاطبین سایت خبری بلبل دنا می باشد لذا مجموعه بلبل دنا آن را رد یا تائید نمی نماید) 

 

بلبل دنا ؛ یکی از مخاطبین پایگاه خبری بلبل دنا طی یادداشتی که به این مجموعه ارسال نموده آورده است:

دانشگاه علوم پزشکی یاسوج طی سالهای اخیر دچار فراز و فرودهای بسیاری شده است و هیچگاه از حاشیه دور نبوده است.
طی سالهای قبل و با ورود ویروس منحوس کرونا به کشور، اهمیت حوزه بهداشتی و فداکاری های کادر بهداشتی این حوزه و مجموعه بهداشتی جهت کنترل ویروس کرونا و گستردگی واکسیناسیون را به خوبی نظاره گر بودیم.

از آنجاییکه سیاست های جمعیتی وزارت بهداشت، به حوزه ی معاونت بهداشتی محول گردیده و اجرای مهم ترین دغدغه ی حال حاضر رهبر انقلاب و حمایت از جوانی جمعیت و خانواده به این حوزه سپرده شده است، اهمیت این حوزه را آشکار میسازد.

درمان و نظارت بر سلامت مردم در مناطق روستایی و صعب العبور، پایش و بررسی فشار خون، دیابت و سایر بیماری های غیر واگیر و واگیردار در روستاییان و مناطق مختلف شهری و روستایی، نظارت بر اصناف مختلف، نظارت بر آب آشامیدنی مردم و بررسی روزانه نقزه به نقطه ی کلرسنجی آب شرب، پیگیری و نظارت بر بیماری های مختلف واگیر و غیر واگیر، نظارت و دخالت در حوزه های مختلف بهداشت خانواده و تغذیه ای، بررسی حوزه کار و سلامت و بسیاری از خدماتی که نمیتوان از اهمیت آنها چشم پوشی کرد ، از وظایف مورد تاکید و روتین این حوزه میباشد.

از اینرو در تمامی جوامع از این حوزه مهم بعنوان سنگ بنا و زیربنای سلامت جامعه یاد میشود و مهمترین معاونت وزارت در حوزه وزارت بهداشت همین حوزه ی معاونت بهداشتی است.
طبق شنیده ها و اخبار موثق از منابع مختلف، طی ماه های اخیر و با روی کار آمدن آقای دکتر جاودان سیرت، ریاست حال حاضر دانشگاه علوم پزشکی، نه تنها این حوزه رو به کم رنگ شدن رفته است طبق گزارش منابع موثق، بعد از اختصاص مبلغی در حدود ۳۵ میلیارد تومان به حوزه بهداشتی از طرف وزارت بهداشت، یک ریال از این مبلغ، وارد این حوزه نشده است و بخش قابل توجهی از این پول را در سایر حوزه ها بالاخص حوزه معاونت دانشجویی و فرهنگی که سکاندار آن، هم ولایتی و هم طایفه ای ریاست دانشگاه ، آقای دکتر لایقی است، وارد شده است.
با توجه به اینکه پول یاد شده سرفصل دار بوده و هزینه کرد آن در غیر موارد معین مصداق تخلف و تصرف در وجوه دولتی بوده و در اصطلاح عامیانه اختلاس نامیده میشود، ظاهرا هیئتی نیز از تهرآن جهت بررسی موضوع با مدیریت آقای دکتر نظری از مدیران مالی وزارتی به استان سفر کرده و در این سفر التیماتوم ویژه ای به ریاست دانشگاه جهت برگرداندن مبلغ مذکور به حوزه ی بهداشتی داده اند، در غیر اینصورت عزل رییس پرحاشیه ی دانشگاه علوم پزشکی، یکی از گرینه های روی میز خواهد بود.

از حوزه بازرسی کل و دیوان محاسبات باید پرسید چطور و چگونه مبالغ مذکور و به دور از چشم حوزه های نظارتی جابجا شده است؟
تا کی قرار است سلامت مردم بازیچه ی دست این بی تدبیری ها و بی مدیریتی ها گردد؟