بررسی فضای سیاسی بویراحمد نشان می‌دهد یک تیم به صورت حساب شده و منسجم برای زمین گیر کردن جریان ندای وحدت پای کار آمده‌اند و ظاهرا در این راستا هم قسم شده‌اند.

بررسی فضای سیاسی بویراحمد نشان می‌دهد یک تیم به صورت حساب شده و منسجم برای زمین گیر کردن جریان ندای وحدت پای کار آمده‌اند و ظاهرا در این راستا هم قسم شده‌اند.

بعد از شکست سنگین اقتدارگرایان در انتخابات دوم اسفند ۹۸ و بیانیه پر از نفرت و کینه کاندید شکست خورده، بازی مقابله با مهدی روشنفکر وارد فاز جدیدی
شد.

نادر منتظریان در آن بیانیه نتوانست نفرت و کینه خود را پنهان کند و حتی با حفظ ظاهر حاضر به تبریک به متخب مردم و اعلام آمادگی برای کمک به توسعه دیار زرخیر، مستعد و اما محروم ازشاخص‌های توسعه بویراحمد، دنا و مارگون نشد.

مجلس هنوز شروع بکار نکرده بود که اقتدارگرایان از شکست مهدی روشنفکر بعد از سه ماه خبر می‌دادند و به این موضوع دل خوش بودند، اما شروع امیدوار کننده مهدی روشنفکر هر روز آنان را بیشتر نگران می‌کرد.

دست بردار نبودند و این بار دل خوش به پیروزی اصولگرایان در انتخابات ریاست جمهوری و‌ کیش و مات نماینده مردم در بازی شطرنج انتصاب اعضای شورای اداری بودند، اما این بار نیز با زیرکی مهدی روشنفکر مهره‌های شطرنج به گونه‌ای جابجا شد که «اقتدارگرایان» کیش و‌ مات شدند.

شورای اداری بر خلاف میل اقتدارگرایان شکل گرفت اما این بار بازی خطرنات و‌ناجوانمردانه « نفاق در جریان ندای وحدت» به عنوان راهبرد جدید انتخاب کردند.

برای موفقیت و اجرای راهبرد جدید دو برنامه «کاندید تراشی» و « افزایش سطح توقعات بدنه جریان ندای وحدت» تعیین کرده‌اند.

زیرکانه از راه‌های مختلف به بدنه مردمی جریان نفوذ کرده و آنان را دلسرد می‌کنند که کاری انجام نشده و یا فلان طایفه و خانواده منتفع شده‌اند ولی خبری از شما و طایفه‌تان نیست.
این در حالی بوده که وظیفه نماینده مجلس قانوگذاری و نظارت بر حسن اجرای قوانین است و اتفاقا اقتدارگرایان پرونده ساز روزانه پیگیر تشکیل پرونده‌های دخالت در قوه اجرا برای نماینده مردم هستند ت بلکه قطار خدمت به مردم را متوقف کنند.
برنامه دیگر اقتدارگرایان «کاندید تراشی» است تا جایی که افراد مختلفی را برای حضور در انتخابات مجلس دوازدهم تشویق و ترغیب می‌کنند.
اقتدارگرایان که در ۳ دهه اخیر تاکنون برادری خودشان را با شیرعلی خرامین اثبات نکرده‌اند و اتفاقا در مقابله با ایشان نیز اقداماتی داشته‌اند تا جایی که مهدی روشنفکر را برای استاندار شدن خرامین همراهی نکردند و در مقابل گزینه روشنفکر برای استانداری، خلیفه خلقی‌پور را علم کردند در حالی می‌دانستند با خلقی‌پور در این شرایط نمی‌توانند «خلیفه بویراحمد» شوند و تنها هدفشان تقابل با شیرعلی خرامین بود تا مانع استانداری وی شوند.
جالب استان مخالفان استاندار شدن خرامین این روزها در لباس میش ظاهر شده و وی را برای حضور در انتخابات تشویق می‌کنند.

بدون شک کاندید تراشی اصولگرایان به آراوند، ربانی و خرامین ختم نخواهد شد و در ادامه مسیر به این بازی نخ نمای خود ادامه می‌دهد.

اما شناخت از جریان ندای وحدت نشان می‌دهد اقتدارگرایان در این بازی نیز کیش و مات مهدی روشنفکر خواهند شد زیرا دیگر ندای وحدت حاضر نیست پرچم برافراشته شده را به زمین بگذارند، اگر هم گلایه‌مند باشند اما به «تزویر» اعتماد نخواهند کرد.