شناخت قرآن و اهل بیت منوط به شناخت حضرت زهرا(س )است / در بحث بیمارستان ۳۲ تختخوابی شهرستان مسئولان استانی قول دادند ان شاءالله در همین ابتدای سال به عنوان عیدی مردم بهمئی افتتاح شود + جزئیات و تصاویر
شناخت قرآن و اهل بیت منوط به شناخت حضرت زهرا(س )است / در بحث بیمارستان ۳۲ تختخوابی شهرستان مسئولان استانی قول دادند ان شاءالله در همین ابتدای سال به عنوان عیدی مردم بهمئی افتتاح شود + جزئیات و تصاویر
حجت الاسلام محمد یوسف افروغی امام جمعه شهرستان بهمئی در خطبه های نماز جمعه این هفته شهرستان بهمئی گفت: روسیه بهترین درخواست کننده محصولات کشاورزی ما هست.

به گزارش پایگاه خبری بلبل دنا: ( سامان خوبی زاده  ) نماز جمعه این هفته شهرستان بهمئی حضور اقشار مختلف مردم و بارعایت پروتکل های بهداشتی به امامت حجت الاسلام سید محمد یوسف افروغی برگزار شد.

 

خطیب جمعه شهرستان بهمئی در شروع خطبه اول نماز جمعه این هفته اظهار داشت: خودم و همه ی عزیزان را به رعایت تقوای الهی توصیه و سفارش میکنم و گفت:با عرض تبریک به مناسبت میلاد دخت نبی مکرم اکرم(ص) حضرت زهرای مرضیه(س)،کوثر ولایت و مایه افتخار همه ی بشریت بخصوص زنان و عرض تبریک روز زن محضر همه ی بانوان محترمه در شان و شخصیت حضرت زهرای مرضیه(س) به دو بعد مختلف میتوان توجه کرد.

 

حجت الاسلام محمد یوسف افروغی فرمودند: یکی بعد ملکوتی و دست نیافتنی حضرت زهرا(س) که نوری بودن ،حتی زمانی که در رحم مادر بزرگوار بودن ،شکل گیری ایشان از پیامبر اکرم(ص)،ارتباط با خدا ،محل رفت و آمد فرشتگان بود بعد دوم: رفتار ایشان، بحث ازدواج ،تربیت فرزند ارتباط با همسایگان ، پوشش و سبک زندگی حضرت زهرای مرضیه(س) هر دو بعد مهم هستند.

 

وی بیان کرد: الگوی قابل دسترسی حضرت زهرا(س) ما را از مهلکه ها میتواند نجات دهددر مورد شخصیت حضرت زهرا(س) باید از لسان معصومین شنید،الفاظ توان ندارند که شخصیت حضرت زهرا(س) را معرفی کنند امام صادق(ع) می فرماید: هر کس حضرت زهرا(س) را آنگونه که حق حضرت زهرا(س) است بشناسد قطعا شب قدر را درک خواهد کرد.

 

امام جمعه شهرستان بهمئی گفت: ارزش شب قدر از ۸۳ سال عبادت بیشتر است قرآن در شب قدر نازل شده است عظمت حضرت زهرا(س) عظمت شب قدر است، پس برای شناخت قرآن باید حضرت زهرا(س) را شناخت حضرت زهرا(س) کوثر دوتا حقیقت است : یکی کوثر است به این معنا که اهل بیت از دامن پاک ایشان به وجود آمدن.کوثر هست چون شناخت قرآن با شناخت حضرت زهرا(س) محقق میشود.

 

حجت الاسلام افروغی اظهار کرد: شناخت قرآن و اهل بیت(ع) منوط به شناخت حضرت زهرا(س) است در روایات اهل سنت این حدیث آمده است :حضرت زهرا(س) اگر غضبناک شود خداوند هم غضبناک میشود، اگر خشود و راضی شود خداوند هم خشنود و راضی میشود ملاک ایمان داشتن خشنودی حضرت زهرا (س) است حضرت زهرا(س) چگونه خشنود میشود:اگر ما در مسیر و سبک زندگی ایشان زندگی کنیم حضرت زهرا(س) خشنود خواهد شد.

 

خطیب نماز جمعه شهرستان بهمئی اضافه کرد” بحث موسیقی یکی از چیزهایی است که خیلی تاثیر دارد در غیرت ما در فقر و بدبختی ما ،در فقر فکری و مادی ما در روایات موسیقی را به صورت غنا گفته اند، اما الان طبق فتوای فقها و علما موسیقی های حلال و حرام داریم در سوره لقمان آیه شش :یک عده هستن بابت سخنان لهو پول میدهند تا مردم از راه خدا بدون آگاهی داشتن نسبت به این راه گمراه کنند عذاب بسیار خوار کننده ای در انتظار آنها است.

 

حجت الاسلام افروغی ادامه داد: شخصی به نام ابن حارث به ایران سفر میکرد( قبل از مسلمان شدن ایرانیان ) افسانه ها و داستان های دروغین را یاد میگرفت و در مقابل قصه های قرآن در میان جزیره العرب تعریف میکرد تا مردم جذب قصه های قرآن نشوند جانی ترین افراد کسانی هستن که نشر فحشا میدهند(نشر گناه مردم ) شان نزول دیگر آیه شش سوره لقمان، می فرماید: بعضی از پولدار ها که میزانی را میخریدند ،صدای خوشی داشتند، تنک میزدن و می رقصیدند.

 

 

وی در پایان خطبه های اول نماز جمعه این هفته شهرستان بهمئی بیان داشت: غنا روح فقر را پرورش میدهد امام صادق (ع)و امام باقر(ع) میفرمایند : موسیقی حرام فقر و بدبختی می آورد فرمودند خانه ای که در آن غنا باشد از مرگ و مصیبت دردناک در امان نیستدر جای دیگری داریم که جوان مرگی افزایش پیدا خواهد کرد، البته علل های مختلفی در احادیث برای جوان مرگی ذکر شده است می فرمایند دعا در این خانه به اجابت نمیرسد و فرشتگان وارد این خانه نخواهند شد.

 

 

حجت الاسلام محمد یوسف افروغی امام جمعه شهرستان بهمئی  در شروع خطبه های دوم نماز جمعه این هفته شهر لیکک بیان کرد: خودم و همه ی شما عزیزان را به رعایت تقوای الهی ،دوری از محرمات و تلاش و کوشش در جهت انجام واجبات و مستحبات توصیه و سفارش میکنم تبریک به مناسبت فرارسیدن میلاد حضرت زهرای مرضیه(س).

 

 

وی افزود: حضرت زهرا(س) با رعایت همه ی آن نکاتی که مورد حساست دین است ،پوشش مناسب داشتن، در اجتماع و درمسائل سیاسی دخالت داشته و ،زحمت کشیدن تا از ولایت دفاع کنند در هفته پیش رو برنامه های خوبی توسط اداره ها و نهاد ها تدارک دیده شد.

 

حجت الاسلام افروغی تصریح کرد: عراق بعد از انتخابات که در واقع باید بگویم ماجراجویی های عربستان سعودی و امریکا وقتی که دارند منافعشان را از دست میدهند ،دست به خیانت های بزرگی هم در انتخابات عراق هم در زمان پس از انتخابات زدند از جمله اینکه تحت کارهای اقتصادی بخصوص در حوزه کشاورزی ،تجارت عربستان سعودی بخواهند امتیازاتی به مسئولان عراقی بدهند و از این طریق نفوذ شیعیان و جبهه مقاومت در عراق را کم کنند، این از ترفند های عربستان سعودی است.

 

 

وی اشاره داشت: نکته دیگر اینکه بعد از قانون اخراج آمریکایی ها از مجلس عراق تقریبا هیچ نقطه ای نبود که آمریکایی ها از تیررس جبهه مقاومت در امان باشد ان شاالله سفر سردار قآنی و تلاش دیپلماتیک ایران و مرجعیت در عراق آرزوی عربستان سعودی و امریکا را به باد خواهد داد.

 

 

امام جمعه شهرستان بهمئی  تشریح کرد: در بحث یمن، عربستان سعودی تاالان به پشتوانه آمریکاها و پول اماراتی ها تلاش میکردند یک ائتلاف بوجود بیاورد قطعا امارات خیلی ضعیف تر از آن است که بخواهد در مقابل جبهه مقاومت ایستادگی کند.

 

حجت الاسلام افروغی با اشاره به سفر رئیس جمهور محترم به روسیه و سفر وزیر محترم خارجه به پکن و کشور چین گفت”  که دستاورد های خوبی قطعا خواهد داشت حمله جنگ رسانه ای آمریکا علیه این عزیزان سنگین هست دولت غرب گرا رفت یک دولت متکی بر توان داخلی دولت ولایی سرکار آمده است قطعا دولت ولایی اولویت اولش شرق است‌ شعار نه شرقی نه غربی تا روزی که ان شا الله این علم به دست حضرت مهدی موعود برسد پا بر جا است آمریکایی جنایت کار حزب بعث عراق را وارد جنگ با ایران کرد.

 

 

خطیب نماز جمعه شهرستان بهمئی مطرح کرد: مداخله آمریکایی ها در امور داخلی منطقه(عراق ،عربستان سعودی و افغانستان)به ضرر ما خواهد بود، حداقل ضررش این است که اتحاد و وحدت امت اسلامی از هم می پاشد،امت شکل نمیگیرد بهترین بازار صادرات برای ما کشورهای منطقه هستند.

 

 

حجت الاسلام افروغی تصریح کرد: روسیه بهترین درخواست کننده محصولات کشاورزی ما هست روسیه و چین منافع مشترک با ما دارند ولی آمریکا فقط برای دشمنی با ما در واقع وارد منطقه می شود.

 

 

امام جمعه شهرستان بهمئی با اشاره به نکاتی در مورد شهرستان بهمئی گفت: بحث تربیت فرزندان که همه ی مردم گلایه دارندو نگران هستندبعضی از مراکز تحت عنوان مراکز ورزشی(سالن هایی ایروبیک) و کلاس رقص برگزار می کنند. دو سال تمام پیگیری کردیم، این کارهای حرام را متوقف کنند اما متاسفانه بازهم شروع کردند،خانواده ها مواظب باشند.

 

حجت الاسلام افروغی افزود: وجود اسلحه در خانواده ها تاثیرات منفی ویژه دارد(در بحث مسائل اخلاقی)کسی که اسلحه در دست دارد دوست دارد قدرت نمایی کند.

 

 

وی گفت: مقام معظم رهبری در سخنرانی۱۹ دی بحث غیرت نسبت به اصول دین را مطرح کردند. چرا غیرت در میان خانواده های مسلمان و متدین نسبت به تربیت فرزندان کاهش پیدا کند.

 

خطیب نماز جمعه شهرستان بهمئی اضافه داشت: نکته بعدی تحت عنوان بازاریابی کارهایی هرمی دارد شکل میگیرد بازاریابی اینترنتی درست است اما شبکه های هرمی حرام است.

 

 

حجت الاسلام افروغی اشاره  کرد: در آموزش و پرورش بحث آموزش مربیان هست ،تا یک حدی آموزش دانش آموزان وجوددارد اما کفایت نمیکند. باوجود این هجمه هایی که دشمن علیه ما دارد باید خیلی زحمت کشید.

 

امام جمعه شهرستان بهمئی با اشاره به بیمارستان ۳۲ تختخوابی شهر لیکک گفت: در بحث بیمارستان مسئولان استانی قول دادند ان شا الله در همین ابتدای سال به عنوان عیدی مردم بهمئی افتتاح شود.

 

خبرنگار: سامان خوبی زاده 

عکس: سید زاهد افتخاری زاده 

  • نویسنده : سامان خوبی زاده
  • منبع خبر : ندارد