فرمانده سپاه ناحیه عشایر استان با صدور بیانیه ای از مردم برای شرکت در راهپیمایی روز قدس دعوت کرد+متن بیانیه
فرمانده سپاه ناحیه عشایر استان با صدور بیانیه ای از مردم برای شرکت در راهپیمایی روز قدس دعوت کرد+متن بیانیه
سرهنگ پاسدار صادق عرفانی مقام فرمانده ناحیه عشایر استان کهگیلویه و بویراحمد طی پیامی روز جهانی قدس را تبریک گفت.

به گزارش پایگاه خبری بلبل دنا، متن این بیانیه به شرح زیر است:

«بسم الله الرحمن الرحیم
روز جهانی قدس یادگار بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی و نماد یکپارچگی و انسجام جهان اسلام و نماد پاسداشت آرمان متعالی فلسطین و حمایت از مبارزات مردم مظلوم و ستمدیده فلسطین در مقابل اشغالگران صهیونیستی است که به همت آزادگان جهان واقعه ای تاریخ ساز در مسیر مبارزات آزادی طلبانه و عدالت خواهانه علیه نظام صهیونیستی و حامیان آن تبدیل شده است.
این مناسبت بزرگ در تقویم جهان اسلام، امروزه در سرتاسر جهان مورد توجه قرار گرفته و همه ساله وعده گاه حقجویان در مقابله و برائت از رژیم اشغالگر، غاصب صهیونیستی شده است. امروز مسئله قدس نه صرفا مسئله ای اسلامی، که مقوله ای جهانی و انسانی است که معیار و سنجه آزادگی شده است، تا جایی که مطابق تبیین رهبر فرزانه انقلاب: امروز دفاع از فلسطین، دفاع از حقیقت است؛ حقیقتی بسیار گسترده تر از مسئله فلسطین.

امروز مبارزه با رژیم صهیونیستی مبارزه با استکبار است، مبارزه با نظام سلطه است.

امسال در شرایطی روز قدس را گرامی می داریم که جنایات روزهای اخیر رژیم صهیونیستی در مسجدالاقصی و تعرض این رژیم به ساحت مقدس قبله نخست مسلمانان، قلب های مسلمین جهان را آزرده نموده و محکومیت جوامع مسلمان را در پی داشته است. اگرچه رژیم جعلی صهیونیستی در طی سالهای گذشته با دسیسه های مختلف تلاش نموده است که آرمان فلسطین به محاق رفته و دچار فراموشی گردد اما به همت تمامی عدالت خواهان عالم نوعی بیداری جهانی در رابطه با ذات و ماهیت رژیم صهیونیستی شکل گرفته و موجی از اعلام این رژیم به عنوان رژیمی آپارتاید در سرتاسر عالم پدید آمده است. به گونه ای که خیانت برخی دولتهای عربی و اسلامی به آرمان فلسطین و عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی هر چند خنجری از پشت بر پیکره ملت مقاوم
فلسطین بوده است، اما نتوانسته فلسطین را از موضوع و دستورکار اول جهان اسلام خارج نماید.

موجودیت نامبارک رژیم صهیونیستی از ابتدای پیدایش خود به انواع و اقسام روشها دست به سرکوب و غارت ملت فلسطین زده و در این راه از هیچ جنایتی ابا نداشته است. این رژیم تروریست میلیونها فلسطینی را آواره کرده و به جای آنها شهرک نشینان صهیونیست را اسکان داده و به این آوارگان حتی اجازه بازگشت به موطن خویش را نیز نمی دهد. قتل، بازداشت بی دلیل، شکنجه و هتک حیثیت فلسطینیان به کار روزمره عناصر رژیم صهیونیستی بدل گردیده و همه این جنایات در سایه فقدان اقدام جدی از سوی دولتهای غربی و نهادهای بین المللی که مدعی حقوق بشر هستند صورت می پذیرد. ضمن تاکید بر حق قانونی مقاومت مشروع ملت فلسطین، باید در نظرداشت که همه این جنایات باری مضاعف را بر دوش تک تک مسلمین و آزادگان جهان می گذارد تا با فریاد خویش به یاری ملت مظلوم فلسطین بشتابند.

ملت مسلمان ایران آزادی بیت المقدس را نقطه هدف حرکت تمدن ساز خویش قرار داده و بر برکات حضور حماسی خویش در روز قدس جهت حمایت از آرمان فلسطین این مقتدر مظلوم تا محو کامل رژیم صهیونیستی از صحنه روزگار چشم دوخته است.برکات و دستاوردهایی که واقعیات میدانی سرزمین های اشغالی به ویژه تغییر موازنه قدرت و شرایط مقاومت گواه آن می باشد. روز جهانی قدس عملاً میدان مبارزه از مسئله‌ای داخلی در جهان اسلام را به خاکریز نبرد بین جهان اسلام و جهان کفر و استکبار توسعه داده است.

اینجانب؛ ضمن گرامی داشت یاد و خاطره شهدای راه فلسطین و مقاومت بویژه سردار سرافراز ایران و اسلام سپهبد شهیدحاج قاسم سلیمانی، و با تاکید بر تداوم سیاست اصولی حمایت از مبارزات رهایی بخش مردم فلسطین و مقابله با اشغالگران غاصب و جنایتکار صهیونیست و ضرورت قطعی تشکیل دولت فلسطین به پایتختی قدس شریف، اعلام می دارد برگزاری رفراندوم با مشارکت تمامی ساکنین اصلی فلسطین همچنان پیشنهاد عملی و دموکراتیک برای تعیین سرنوشت و آینده فلسطین می باشد.

باشد که در آینده ای نزدیک آرزوی شرکت در نماز مسجدالاقصی برای ملتهای مسلمان نیز به واقعیت پیوسته و با بازگشت همه آوارگان به سرزمین مادری و مشارکت در تعیین سرنوشت فلسطین، پایان رژیم نامشروع صهیونیستی اعلام گشته و ملت فلسطین طعم آزادی و استقلال را حس نماید.»

و من الله توفیق

با کمال احترام”
سرهنگ پاسدار صادق عرفانی مقام
فرمانده ناحیه عشایر استان کهگیلویه و بویراحمد