باشناخت مشکلات برای رفع مشکلات مبارزه کنیم + جزئیات
باشناخت مشکلات برای رفع مشکلات مبارزه کنیم + جزئیات
حجت الاسلام محمد یوسف افروغی امام جمعه شهرستان بهمئی در خطبه های نماز جمعه این هفته شهرستان بهمئی گفت؛ متناسب با استعداد و وظیفه مان در مبارزه با دشمن باید کوشا باشیم.

گزارش پایگاه خبری بلبل دنا: نماز جمعه این هفته شهر لیکک به امامت حجت الاسلام سید محمد یوسف افروغی اقامه شد.

 

 

امام جمعه شهرستان بهمئی در شروع خطبه اول نماز جمعه این هفته همه را به رعایت تقوی الهی توصیه و سفارش نموده و افزود؛ هفته وحدت و سالروز ازدواج رسول اکرم(ص) و حضرت خدیجه کبری(س) را خدمت شما عزیزان تبریک عرض میکنم محصول این ازدواج مبارک حضرت زهرا(س) است خطبه ۵۰ نهج البلاغه : إِنَّمَا بَدْءُ وُقُوعِ الْفِتَنِ أَهْوَاءٌ تُتَّبَعُ وَ أَحْكَامٌ تُبْتَدَعُ يُخَالَفُ فِيهَا كِتَابُ اللَّهِ وَ يَتَوَلَّى عَلَيْهَا رِجَالٌ رِجَالًا عَلَى غَيْرِ دِينِ اللَّهِ.فَلَوْ أَنَّ الْبَاطِلَ خَلَصَ مِنْ مِزَاجِ الْحَقِّ لَمْ يَخْفَ عَلَى الْمُرْتَادِينَ، وَ لَوْ أَنَّ الْحَقَّ خَلَصَ مِنْ لَبْسِ الْبَاطِلِ انْقَطَعَتْ عَنْهُ أَلْسُنُ الْمُعَانِدِينَ، وَ لَكِنْ يُؤْخَذُ مِنْ هَذَا ضِغْثٌ وَ مِنْ هَذَا ضِغْثٌ فَيُمْزَجَانِ، فَهُنَالِكَ يَسْتَوْلِي الشَّيْطَانُ عَلَى أَوْلِيَائِهِ وَ يَنْجُو الَّذِينَ سَبَقَتْ لَهُمْ مِنَ اللَّهِ الْحُسْنى ترجمه : جز اين نيست، كه آغاز پيدايش فتنه ها پيروى از هواهاى نفسانى است و نيز بدعتهايى كه گذاشته مى شود.

 

 

حجت الاسلام محمد یوسف افروغی گفت: بدعتهايى بر خلاف كتاب خدا. آن گاه كسانى، كسان ديگر را در امورى، كه مخالف دين خداست، يارى مى كنند.اگر باطل با حق نمى آميخت بر جويندگان حق پنهان نمى ماند و اگر حق به باطل پوشيده نمى گشت، زبان معاندان از طعن بريده مى شد. ولى همواره پاره اى از حق و پاره اى از باطل درهم مى آميزند. در چنين حالى، شيطان بر دوستان خود مستولى مى شود. تنها كسانى رهايى مى يابند كه الطاف الهى شامل حالشان شده باشد سرامد همه ی بدی ها بعضی جا فرموده اند دروغ و بعضی جاها فرمودند دنیا پرستی است.

 

 

وی خاطر نشان کرد: هر دو در زمان ما فراوان است از کوزه همان برون تراود که در اوست در همین اغتشاشات خیلی انگیزه های مختلفی بود تا حداقل تجمعاتی ایجاد کردند ،عده ای به بهانه عدالت خواهی آمده اند ،عده ای به نیت دشمنی با ایران عزیز هر کس با یک انگیزه ای آمد.بعضی ها متحیر می مانند که این حق است یا باطل ؟ بعضی اینقدر مغز و محاسباتشان پایین است که به شک می افتاند که کشتگان کدام طرف شهید هستند؟امیرالمؤمنین(ع) می فرمایند : اگر باطل با حق مخلوط نشود وظیفه مومنین مشخص است.

 

 

امام جمعه شهرستان بهمئی در پایان خطبه های اول نماز جمعه این هفته افزود: مردم ایران در این فتنه اخیر خیلی خوب ورود کردند اما یک لایه ی نرم افزاری هست که وظیفه همه ی ما است ،احساس میکنیم این اغتشاشات یک فکری یک تصویری به ذهن خیلی از ما متبادر کرده است که عدالت نیست ، انسجام نیست ، حرکت رو به جلو نیست ، در صورتی که اینگونه نیست این از محصولات فتنه است ما باید روشنگری کنیم که کشور به فضل الهی متوقف نخواهد شد.

 

 

حجت الاسلام محمد یوسف افروغی در خطبه دوم مجددا خودم و همه ی شما عزیزان را به رعایت تقوای الهی توصیه و سفارش میکنم از همه مهم تر این است که ما در عبادات و گناهانمان اولویت بندی داشته باشیم فرموده اند : گناه چه صغیره و چه کبیره چون دشمنی در مقابل خداوند متعال است گناه است اصرار در گناه صغیره تبدیل به گناه کبیره میشود وقتی امام(ره) می فرمایند؛ حفظ نظام از حفظ جان امام زمان(ع) بالاتر است همچنان که برای تشکیل نظام اسلامی امام حسین(ع) و یارانشان به شهادت رسیده اند در بحث ولایت پذیری در عبادتها سرآمد همه ی عبادت ها و فضیلت ها است مشکلات فراوان داریم ولی باید اینقدر امید در دل ما زنده باشد با شناخت مشکلات برای رفع مشکلات مبارزه کنیم متناسب با استعداد و وظیفه مان در مبارزه با دشمن باید کوشا باشیم.

 

 

امام جمعه شهرستان بهمئی گفت: مجددا هفته وحدت را تبریک عرض میکنم در طول تاریخ اسلام سیره ی اهل بیت عصمت و طهارت در حوزه ی وحدت این بوده است که اقوام گوناگون با دین های مختلفی که وجود داشت یک زندگی مسالمت آمیز در کنار یکدیگر داشته باشند در زمان ما هم شاهد برکات فراوانی از وحدت هستیم پیروزی های دفاع مقدس مرهون و مدیون همه ی اقوام است.

 

 

وی افزود: آیت الله سیستانی : برادران اهل سنت جان ما هستند اگر به فتوای حضرت آیت الله سیستانی همه ی فرقه های اسلامی لبیک نمیگفتند آیا چیزی از عراق باقی می ماند؟قطعا باقی نمی ماند ،یا اگر باقی می ماند هزینه هایش به مراتب سنگین تر بود چرا در استان ها و شهر هایی که فرقه های مختلف اسلامی وجود دارد دشمن سرمایه گذاری میکند؟ در کردستان که جمعیت زیادی از برادران اهل سنت ما هستند که در دفاع مقدس در کنار سپاه و ارتش با فرقه های تروریستی ، آمریکا و رژیم صدام مبارزه کردند اما از این گروه ها هم جذب کرده اند برای تفرقه افکنی دشمن از وحدت شیعه و سنی در ایران عزیز نگران است.

 

 

خطیب نماز جمعه شهرستان بهمئی بیان کرد: نظریه انگلیس : تفرقه بنداز و حکومت کن وحدت های سیاسی در بحران ها نیاز ما است ایرانی دیگر جناح چپ و راست ندارد اصول گرا و اصلاح گر ندارد در مواقع بحران همه باید برای دفاع از اسلام ، ایران و نظام به میدان بیایند اگر بهتر از نظام ولی فقیه و حکومت شیعه در جهان حکومتی است بگویید تا به دنبال آن برویم ؟؟ اصلا نیست ،به لحاظ ساختاری بهتر از حکومت ولی فقیه در زمان غیبت امام زمان(ع) وجود ندارد مقام معظم رهبری در سخنرانی آیین دانش آموختگان نیروهای مسلح : هم مسائل روز را مشخص کرده اند هم وظیفه ی آینده ی ما ، و به صورت تخصصی وظیفه نیروهای مسلح و دستگاه قضا را مشخص کرده اند بر خلاف بعضی از محاسبات غلط دشمن که آمد بر روی قشر جوان سرمایه گذاری کردند مقام معظم رهبری : پیشرفت های گوناگون کشور و حضور در جاهایی که لازم بود مردم در میدان های مختلف بیایند حضور جوانان بینظیر بوده است در مراسم اربعین ،راهپیمایی ها ،عزداری های ماه محرم و صفر و بقیه ی صحنه ها همه ی ما مدیون جوانان هستیم.

 

 

وی ادامه داد: ممکن است بخاطر فضای مجازی عده ای از جوانان ما دچار هیجان شده باشند که ان شا الله وزارت خانه مربوطه تکلیف فضای مجازی را مشخص کند و شبکه ملی اطلاعات فضای مجازی ما در کشور راه بیافتد تا بیشتر از این دچار آسیب نشویم در فتنه ها فضای مجازی اسلحه اول دشمن است نیروهای مسلح مسلح ما مظلوم هستند بسیج ما هم مظلوم است مردم ما هم در این فتنه مظلوم واقع شده اند مردم از این جهت مظلوم واقع شده اند : دشمن یک تدابیر همه جانبه چیده بود دشمن چه بهره برداری از این فضا کرد؟ و در مقابل نظام جمهوری اسلامی ایران از دشمن تلفات گرفت یا نه ؟؟ اول با کشته سازی ها و اغتشاشات کور میخواست چهره ضعیف از ایران اسلامی به جهان مخابره کند.

 

 

حجت الاسلام افروغی بیان داشت: نتیجه اش چی بود؟ نتیجه اش این بود که در مذاکرات برجام طرف های اروپایی با پرویی بر سر میز مذاکره می نشستند، میخواستند فشار بیاورند که ایران از خواسته های به حق اش و شرط هایی که چطور آمریکا به مذاکرات برگردد کوتاه بیاید این یکی از اهداف بزرگ آمریکا بود وگرنه آتش زدن چندتا مسجد و کشتن چند نفر هدف اصلی آمریکا نبود وقتی چهره ضعیفی از ایران در رسانه ها به دنیا نمایش داده شود بر روی صادرات و سرمایه گذاری بقیه کشورها و فروش نفت ایران در دریا های آزاد تاثیر منفی خواهد گذاشت هم چنین مشکلات داخلی و خارجی اسرائیل ، وضعیت عربستان سعودی در مقابل یمن و مجموعه این عوامل باعث شد یک هزینه همه جانبه کنند تا ایران را در دنیا ضعیف نشان بدهند برای ایران عزیز چه اتفاقاتی افتاد ؟ بهترین فرصتی که اربیل عراق مثل گذشته پاک سازی شود.

 

 

وی تصریح کرد: عدو شود سبب خیر اگه خدا خواهد بساط خیلی از اسرائیلی که به نام های دیگری در اربیل عراق بود برداشته شد بسیاری از گروه های تروریستی که لانه کرده بودند توسط موشک های سپاه منحدم شدند نسل جدید با یک فضای از مشکلات احتمالی و فتنه های دشمن آشنا شدند بسیاری از عزیزانمان عزادار شدند ،نیروی نظامی و بسیجی به شهادت رسیده اند بسیاری از گروه های تروریستی و سردمدارانشان دستگیر و تخلیه اطلاعاتی شدند سفر رئیس جمهور را به سازمان ملل میخواستند تحت تاثیر قرار دهند ما هنوز سفره هایمان تنگ است ،مشکلات معیشتی داریم اما دولت طرح های خیلی خوبی دارد هر چند شاید دیر بازده باشد ما هنوز سفره هایمان تنگ است ،مشکلات معیشتی داریم اما دولت طرح های خیلی خوبی دارد.(هر چند ممکن است دیر بازده باشد) مقام معظم رهبری از نیروهای مسلح دفاع کردند و فرمودند هم نیروهای مسلح و هم مردم مظلوم واقع شدند مقام معظم رهبری با یک استدلال ساده ریشه ی این فتنه را به اسرائیل و آمریکا مربوط دانست.

 

 

حجت الاسلام افروغی ادامه داد: اگر بهانه ،بهانه یک نفر بود چیکار به آتش زدن مساجد ، چادر برداشتن از سر زنان محجبه ،آتش آمبولانس و بعضی از خیمه های اهل بیت عصمت و طهارت داشت؟ اینها نشانه این است که آمریکا و دشمن اهداف دیگری در ایران داشتند همچنین به وظیفه دستگاه قضایی اشاره داشتند اتفاقات منطقه : امیدواریم با تغییرات سیاسی که عراق افتاد یک مجلس انقلابی بر سرکار بیاید در انتخابات مجلس کویت هم اتفاقات خوبی افتاده است برای اولین بار شیعیان نسبت به سال های قبل بیشترین درصد کرسی ها را نسبت به کرسی های پیشین خود بدست آوردن ۱۶ ربیع الاول اقامه اولین نماز جمعه در تاریخ اسلام توسط حضرت محمد(ص) است.

 

 

امام جمعه شهرستان بهمئی در پایان خطبه های نماز جمعه این هفته شهرستان بهمئی بیان کرد: روز روستا و عشایر داریم به لحاظ پدافند غیرعامل در نظام جمهوری اسلامی ایران تقویت روستاها هزینه های کمتر و برکات بیشتری در حوزه های مختلف خواهد داشت قطعا دغدغه اصلی روستاییان اشتغال است مقاومت در حوزه های مختلف در روستاییان بیشتر است روستاها مهم هستند اما به شرطی که تکنولوژی ، زیرساخت ها و همچنین در حوزه آموزش به روستاها بیشتر پرداخته شود همچنین روز بزرگداشت حافظ را داریم مولانا ،سعدی و حافظ همگی روحانی بودند ،بعدها شاعر شدند. مثل اینکه دیوان شعر امام را منهای سیاست و دانش های حوزوی ایشان بدانیم مراجعه به این متون در انديشه ما بسیار موثر است.