حجت الاسلام خواجه پور در خطبه های عید سعید فطر:جهاد تبیین یکی از خواسته های مقام معظم رهبری واز ضروریات جامعه است و باید به صور ویژه مورد توجه قرار بگیرد . اگرحوادث انقلاب و نقشه های شوم دشمنان را با تبیین نتوانستیم خنثی کنیم دشمن به نفع خودش مسایل را قلمداد می کند .

املاک حاجی پور با دعوت مردم به رعایت تقوای الهی در رابطه با راه های کسب اخلاق حسنه ایراد سخن کرد و گفت جبهه ای نزد رسول خدا آمد عرضه داشت ای پیغمبر خدا به تو فرمان می دهد که اخلاق حسنه داشته باشی پیغمبر فرمود: کار را انجام بده تا صاحب اخلاق عزیم شوم جبرئیل رفت و برگشت و عرضه داشت یا رسول الله خداوند متعال می فرماید که کار را انجام بده تا صاحب اخلاق عظیم شوی خطیب جمعه افزود: من خواهش دارم به این حدیث یک هفته عمل کنید و ببینید چه اتفاقات خوبی و چه برکاتی در زندگی به وجود می‌آید.

ایشان با اشاره به این حدیث گفت خداوند متعال سه توصیه به پیامبر گرامی اسلام جهت دریافت اخلاق عظیم کرده و فرمود پیغمبر اگر کسی با تو قطع رابطه کرد و با او رابطه ات را برقرار کن و اگر کسی در حق تو بدی کرد و او را عفو کن و اگر کسی به تو بدی کرد در مقابل او احسان کن.
رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان مارگون افزود اگر همسران در خانواده نسبت به همدیگر این حدیث را مورد توجه قرار بدهند در جامعه شاهد یک آسیب از جمله طلاق نخواهیم بود.

ایشان خاطرنشان کرد اگر بخواهیم گیم در زندگی منتقمانه حرکت کنیم قطعا نمی‌توانیم در زندگی آرامش ایجاد کنیم مگر این که بخشش را سرلوحه زندگی مان قرار بدهیم .

امام جمعه شهرستان مارگون با اشاره به داستان حضرت یوسف علیه السلام افزود: فرزندان یعقوب برادرش یوسف را در چاه انداختند و این همه‌ در برابر برادرش بدی کردند ۴۰ سال بین پدر و پسر جدایی افکندند اما خواست خدا این بود که حضرت یوسف علیه السلام در دل‌ها عزیز شود نه فقط عزیز مصر.

خواجه پور در خطبه دوم با تبریک به سعید فطر گفت: عید سعید فطر در واقع عید مسلمانان جهان عید روزه داران می باشد.
وی افزود خوشا به حال کسانی که در این ماه مهمانی خدا فرصت ها را غنیمت شمردندروزه گرفتند به راز و نیاز خدا پرداختند ولی قدر مورد مغفرت الهی قرار گرفته‌اند و بدا به حال کسانی که علاوه بر اینکه خودشان روزه نگرفتند بلکه دیگران را به این کار ترغیب و تشویق کردند و قطعاً این روز برای روزه داران عید محسوب می شود و برای روزه خواران عقوبت الهی.

وی باتبریک هفته گرامیداشت معلم خاطرنشان کرد:شغل معلمی یکی از شغل های مورد احترام در بین همه مردم است با این وجود سختی های خود را دارد اما برخی از اوقات به این بزرگان علم و دانش کم‌توجهی شده است.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان مارگون وی افزود: طرح رتبه بندی حقوق معلمان عزیز است اما نباید اجازه بدهیم در مطالبه گری دشمنان دخالت کنند چرا که دشمن عده ای را ترغیب و تشویق به تخریب این نظام و انقلاب می کند تا با عده ای از جیره خواران با شعار و تجمع ، مقاصد دشمن را محقق کنند.

ایشان با اشاره به جهاد تبیین خاطر نشان کرد: جهاد تبیین یکی از خواسته های مقام معظم رهبری ویک امر ضروریست که باید نسبت به این نظام و انقلاب محقق کنیم .

وی در پایان از حضور مردم ولایی و انقلابی شهرستان مارگون به جهت همیاری در برنامه های دینی و ملی گفت باعث افتخار است که چندین سال است که در این منطقه به خدمتگزاری پرداختند و برای چندمین بار عرض می‌کنم به این مردم انقلابی ، شهید پرور ، متدین می نازم و می‌بالم و از خداوند منان موفقیت همه را مسئلت می نمایم.

انتهای پیام/