همزمان با آغاز هفته دفاع مقدس، زنگ ایثار و مقاومت به صورت نمادین در دبیرستان شهید ستمی شهر لیکک نواخته شد.

به گزارش پایگاه خبری بلبل دنا” دوم مهر ۱۴۰۱ با حضور مسئولان شهرستانی، معلمان و دانش آموزان همزمان با سراسر کشور “زنگ مهر مقاومت” در دبیرستان شهید ستمی شهرستان بهمئی نواخته شد و دانش آموزان آغاز سال تحصیلی جدید را جشن گرفتند.

 

 

مدیر دبیرستان شهید ستمی در این آیین گفت: زنگ شروع سال تحصیلی جدید در شهرستان بهمئی به صورت نمادین همزمان با سراسر کشور در مدرسه دبیرستان شهید ستمی لیکک با حضور دانش‌آموزان و معلمان نواخته شد.

 

 

ابراهیم داشاب با اشاره به آغاز سال تحصیلی جدید و همزمانی آن با دفاع مقدس، افزود: این روزها یادگار، رزمندگان هشت سال جنگ تحمیلی است و طلیعه سال تحصیلی و جشن بازگشایی مدارس با این روزها با ارزش است.

 

 

وی با اشاره به اینکه بعد از ۲ سال وقفه اموزش حضوری به واسطه بیماری منحوس کرونا سال تحصیلی جدید به صورت حضوری اغاز شد تصریح کرد: امید است با همکاری اولیا و تمام ارکان مدیریتی، ستادی و همکاران با همدلی و مسئولیت پذیری به مسیر تحول جامعه منجر شود

 

 

داشاب با بیان اینکه یکی از تعاریف موفقیت کسب مهارت است، گفت: در بحث آموزش تمام ارکان آن طوری باید در کنار هم قرار بگیرند که دانش آموزان با پرورش و آموزش، مهارت‌ها را کسب کنند و این مهم جز با همکاری اولیا میسر نمی‌شود.

 

 

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان بهمئی نیز با اشاره به اینکه انسان‌ها با زحمت کشیدن به موفقیت می‌رسند گفت:خون‌های زیادی برای برافراشته شدن پرچم جمهوری اسلامی به زمین ریخته شد و آینده این پرچم دست شما دانش‌آموزان است.

 

 

حجت‌الاسلام رضوانی با تاکید بر اینکه دانش‌آموزان با تلاش‌های خود باید روز به روز ایران اسلامی را در دنیا سربلند کنند افزود: معلمان ، دانش‌آموزان در راستای علم اموزی به گونه‌ای تربیت کنند که در قیامت بگوییم این تربیت حاصل تلاش ماست.

 

 

جهانشاد طاعتی برادر شهید و یادگار هشت سال جنگ تحمیلی دفاع مقدس شهرستان بهمئی هم در این مراسم گفت: مقارن شدن هفته دفاع مقدس با آغاز سال تحصیلی درس شهادت، فداکاری و مقاومت را به ماو دانش آموزان عزیز می دهد.

 

 

وی بیان کرد: امروز دفاع مقدس به عنوان یک مکتب ارزشمند برای تعالی اندیشه های والای جهاد و شهادت است که الگو های ان باید در مدارس برای نسل جول تبیین و تشریح شود.

 

 

برادر شهید طاعتی گفت: آغاز سال تحصیلی فرصتی ارزشمند برای کسب تعالم علمی و دینی در ادامه مسیر موفق زندگی فردی و اجتماعی دانش اموزان است.

 

 

وی گفت: سردار بزرگ اسلام حاج قاسم سلیمانی الگویی بی بدیل برای همه نسل ها در رشادت و از خودگذشتگی برای تعالی دین و اندیشه های والای انقلاب اسلامی است.

 

 

طاعتی از یادگاران هشت سال دفاع مقدس در پایان خاطر نشان کرد: امیدواریم در سال تحصیلی جدید شاهد جهش علمی و همراه با پیشرفت تحصیلی برای اعتلایی اندیشه های انقلاب و اسلام ناب محمدی(ص) باشیم.

خبرنگار : سامان خوبی زاده