واکنش شهردار اسبق یاسوج به خبر جدایی بابک مرادی از تیم استقلال / تهران ؛ تنهایی بچه شهرستانی ها !
واکنش شهردار اسبق یاسوج به خبر جدایی بابک مرادی از تیم استقلال / تهران ؛ تنهایی بچه شهرستانی ها !
واکنش مهندس بهرامی به جدایی بابک مرادی از تیم استقلال

بلبل دنا ؛ شهردار اسبق یاسوج طی یادداشتی که به این پایگاه خبری ارسال نمود به جدایی بابک مرادی از تیم استقلال واکنش نشان داد که متن این پیام به شرح زیر می باشد:

تهران ؛ تنهایی بچه شهرستانی ها !

در میان اخبار و رویدادهای روزهای گذشته ، خبر جدایی بابک مرادی ( بازیکن یاسوجی تبار تیم فوتبال استقلال ) از تیم تهرانی استقلال ، جان مایه ی این نوشته شد تا نگاهی به داستان همیشگی احوالات بچه های شهرستان و استعدادهایی که رویاهای خود را در پایتخت دنبال میکنند بیاندازم ؛

احتمالا شما هم موافقید . همواره اینگونه بوده است ؛ جوانانی که تا آستانه جوانی در شهرستان خود بزرگ می شوند و رویا می سازند و کشف استعداد می کنند و سپس به امید کامیابی و رسیدن به آمالش در یک رشته و حوزه مد نظر و باب استعداد خویش و یا از سر اجبار زندگی ( سربازی ، دانشجویی ، بیماری ، کار اداری ، شاید تفریح و پایتخت گردی و … ) راهی پایتخت پر امکانات کشور می شود . در ورود به تهران ، چه به اجبار زندگی و چه به سبب آرزوگردی و کسب موفقیتهای هنری و ورزشی و فرهنگی و اقتصادی و سیاسی و غیره ، شلوغی و ازدحام جمعیت ، درندشتی تهران ، نابلدی راه و آدرس ها ، تنهایی حاصل از غربت و تنهایی را سنگین تر میکنند . همان ابتدا اینگار دلمان می خواهد در کوتاهترین زمان کارمان درست شود و زودتر راهی دیار خودمان شویم . در این بین اگر در آشفتگی پایتخت پناهگاهی داشته باشیم اوضاع متفاوت می شود . فردی که به قواعد تهران آشنا باشد و دلسوزمان باشد .

کم نبودند جوانانی که از این استان ( کهگلویه و بویراحمد ) پله های ترقی و پیشرفت را از استان تا تهران به شایستگی طی کردند اما آنجا و در لابلای رقابت ها و بی پناهی ها به بن بست آرزوها و آمالشان رسیدند . جوانان و استعدادهایی که اقرار میکنند به تنهایی و بی کسی و بی پناهی .
کافی است نگاهی به این نیروها و جوانان در حوزه های مختلف بیاندازیم . بابک مرادی یکی از آنهاست . اینکه سرمربی محترم استقلال دلایل خودش را دارد که قابل احترامند بحثی نیست . به لحاظ فنی و تاکتیکی حق با سرمربی است . اما چه عواملی بابک مرادی ها را به این سمت و سو هل می دهند ؟ آیا واقعا آنان که در استقلال مانده اند توانایی بیشتری از بابک دارند ؟ وقتی داستان مشابه دیگر جوانانمان را مشاهده میکنیم به این یقین می رسیم که مسئله عدم استعداد و توانایی نیست . وقتی شما را بی دفاع و بی پناه و بی رسانا ببینید در انتخاب ها دیوار شما را کوتاهتر می بینند چرا که حذف شما دردسر کمتری دارد .

آیا بهتر نیست در این باره فکری شود ؟ چاره ای ندیشیده شود ؟ آیا مسئولین استان و شهرستان بهتر نیست برای حمایت و مراقبت جوانان و نیروهای خلاقمان در پایتخت برنامه ای داشته باشند ؟ حداقل اسامی این جوانان را در حوزه های مختلف لیست کنند و احوالی از آنان بپرسند .
باغبانی را در نظر بگیرید که موقع ثمر دادن درختان ، باغش را رها کند ! چه اشتباه زیانباری !
درختان یا خشک می شوند و یا ثمرشان را دیگران می برند .

نامرادی بابک ها بی گمان خشک شدن درختانی است که با چشمه های دنا و زاگرس آب خورده اند و آفتاب آسمان استان را دیده اند . نگذاریم آفت ها ی نامیدی و بی پناهی حاصل از آشفتگی پایتخت ، بی برشان کنند .

محمد بهرامی
دی ماه ۱۴۰۰

  • منبع خبر : بلبل دنا