ولایت پذیری ما را از دنیای تبعیت از نفس میتواند خارج کند + جزئیات و تصاویر
ولایت پذیری ما را از دنیای تبعیت از نفس میتواند خارج کند + جزئیات و تصاویر
حجت الاسلام محمد یوسف افروغی امام جمعه شهرستان بهمئی در خطبه های نماز جمعه این هفته شهرستان بهمئی گفت؛ ما مشکل مدیریتی داریم که روی بقیه ی حوزه ها تٲثیر دارد.

گزارش پایگاه خبری بلبل دنا: نماز جمعه این هفته شهر لیکک به امامت حجت الاسلام سید محمد یوسف افروغی اقامه شد.

 

 

امام جمعه شهرستان بهمئی در شروع خطبه اول نماز جمعه این هفته همه را به رعایت تقوی الهی توصیه و سفارش نموده و افزود؛ هر کس دو روزش مثل هم باشد مغبون است و ضرر کرده است ما با پناه بردن به قرآن میتوانیم از راکت بودن خارج شویم هر کس بمیرد و امام زمان خودش را نشناسد به مرگ جاهلیت مرده است امام در دو معنا میتواند به کار برده شود : هم در میان برادران سنی و هم شیعه این موضوع و توضیحات پیرامونی آن آمده است ۱) پیشرو : اگر گروهی به کوه نوردی میروید یک نفر را به عنوان رئیس انتخاب کنید بخاطر اینکه انسجام و هماهنگیتان بهتر شکل بگیرد رئیس به معنی این نیست که مشورت نگیرد ۲) حضرات معصومین.

 

 

حجت الاسلام محمد یوسف افروغی خاطر نشان ‌کرد: پیامبر اکرم (ص): کَمَا تَعِیشُونَ تَمُوتُونَ وَ کَمَا تَمُوتُونَ تُبْعَثُونَ وَ کَمَا تُبْعَثُونَ تُحْشَرُونَ همانگونه که زندگی می کنید، می میرید، و همانطور که می میرید مبعوث میشوید، و همانگونه که مبعوث می شوید، محشور خواهید شد مرگ چکیده ی زندگی است در علوم دینی نیاز به امام داریم اگر احساس بی نیاز به امام کنیم و بر اساس برداشت های ناقص خودمان بخواهیم در دین کنکاش کنیم قطعا به جاهلیت خواهیم رفتیم.

 

 

امام جمعه شهرستان بهمئی در پایان خطبه های اول نماز جمعه این هفته افزود: اولین دستور اهل بیت تبعیت از امام است ما در این دوره ی آخرالزمانی که فرمودند فتنه ها بصیر مردم را تحت تاثیر قرار میدهد به این حدیث بیشتر از همه محتاجیم : هر کس بمیرد و امام زمان خود را نشناسد به مرگ جاهلیت مرده است.

 

 

حجت الاسلام محمد یوسف افروغی در خطبه دوم مجددا خودم و همه ی شما عزیزان را به رعایت تقوای الهی توصیه و سفارش میکنم و گفت؛ بحث ولایت پذیری ما را از دنیای تبعیت از نفس میتواند خارج کند ،ما نیاز به امام و پیشرو داریم تبعیت از عقل خیلی خوب است اما عقل ما زمانی به بلوغ میرسد که تبعیت از ولی داشته باشیم ظهور امام زمان(ع) ناگهانی است اتفاقات منطقه : دو دیدار به دو مناسبت مهم مقام معظم رهبری داشتند : ۱)به مناسبت هفته وحدت و میلاد پیامبر اعظم(ص)  ۲) دیدار با نخبگان اگر ما در فلسطین داریم تاوان میدهیم،هزاران زن و کودک درطول این سال های خیانت رژیم غاصب صهیونیستی به خاک و خون کشیده شده اند بخاطر تفرقه ای است که در دنیای اسلام وجود دارد.

 

 

وی بیان داشت: اتحاد به این معنا نیست که ما بخواهیم برادران اهل سنت شیعه شوند یا اهل سنت تلاش کنند که شیعیان اهل سنت شوند بنا بر این است که به قبله واحد و پیامبر واحد تمسک کنیم مقام معظم رهبری همچنین توضیحی درمورد فشار دشمنان در این جنگ اطلاعاتی ،جنگ شناختی و سایبری و فضای مجازی فرمودند رژیم غاصب صهیونیستی و آمریکا دو انتخابات مهم را در پیش رو دارند : آمریکایی ها انتخابات میان دوره ای را در پیش رو دارند که احتمال بر سرکار آمدن دموکرات ها است و رئیس جمهور آمریکا از این قضیه بسیار در ترس و وحشت است.

 

 

حجت الاسلام افروغی ادامه داد: برای آمریکایی ها مهم است که افکار عمومی کشورش را برای گرفتن رای حذبش بدست بیاورد چرا فشار بر منطقه و ایران مهم است ؟ بصیرت و اطلاعات آمریکایی ها یک اطلاعات هالیوودی و بازیگری است،شما در این سه چهار تا رئیس جمهور اخیر آمریکایی ها دیدین که مثلا فرمانداران و شهرداران مهمش از بازیگران هالیوودی بود در کمتر از دو ماه آینده شاهد این خواهید بود که آمریکایی ها به میدان می آیند و کشورهایی را برای مذاکرات مجدد با ایران واسطه خواهند کرد.

 

 

خطیب نماز جمعه شهرستان بهمئی اضافه کرد” رژیم غاصب صهیونیستی انتخابات نخست وزير جدید آمریکا و رژیم غاصب صهیونیستی و تشکیل دولت برای آنها مهم است همیشه داشتن هوو خیلی سخت است ایران هووی جدیدی برای آمریکا در جبهه شرق گرفت با تمایل ایران به ارتباط سیاسی ،فرهنگی ،تجاری و اقتصادی با کشورهای همسایه و تبع آن پر و بزرگتر شدن این گلوله برفی برای آمریکایی ها کنترل ایران در کاهش ارتباطات و تجارش با کشورهای همسایه اولویت ویژه ای دارد در این دولت انقلابی علارغم خیلی از مشکلات بخصوص در بحث تورم و معیشت مردم افزایش تجارت که خیلی جالب است بدانید برای اولین بار تجارت اقتصادی ایران به بیش از ۵۰ درصد با کشورهای همسایه و کشورهای غرب آسیا رسید و حوزه ی اروپا و آمریکا به کمتر از ۵۰ و تعادل دارد به هم میخورد و این برای آمریکایی ها خیلی مهم است.

 

 

وی خاطر نشان کرد: در کنار قراردادن دو قدرت نظامی و اقتصادی در آسیا یعنی روسیه و چین که دشمن سرسخت آمریکایی ها در جنگ سرد بودند و هستند با هنرنمایی ایران اتفاق افتاده است آمریکایی ها برای کنترل و مدیریت ایران به هر کاری دستت میزنند روسیه و عربستان جدیدا تصمیم گرفتند صادرات نفت را کاهش دهند، عربستانی که گاو شیر ده آمریکا است و تجهیزات نظامی و پدافندی اش را از آمریکایی ها میگیرد چنین تصمیمی گرفته است ، اولا این تصمیم تاکتیکی و موقتی است.

 

 

حجت الاسلام افروغی گفت: رابطه ی بین عربستان و آمریکایی ها تا زمانی که دولت آل سعود بر سرکار است ادامه خواهد داشت به نفع آمریکایی ها هم هست آمریکایی ها هر وقت با مشکل بحران اقتصادی درگیر میشوند جنگی در منطقه راه اندازی میکنند و تلاش میکنند دشمن فرضی هم برای عربستان آماده کنند مقام معظم رهبری در دیدار با نخبگان : این انقلاب با شتاب به راه خودش ادامه خواهد داد دو میدان گازی مهم در بین آبهای رژیم غاصب صهیونیستی و لبنان داریم که رژیم غاصب صهیونیستی خیلی شاخ و شانه میکشید.

 

 

امام جمعه شهرستان بهمئی ادامه داد: حذب الله لبنان با چندتا پهپاد نشان داد که یک سیطره ی اطلاعاتی و نظامی بر این منطقه گازی خواهد داشت و بدون اجازه حذب الله لبنان برداشت گاز از این دو منطقه مهم در این بحران گازی اروپا امکان پذیر نیست حذب الله لبنان پیروزهای متعدد و ترکیبی در این میادین گازی بدست آورده است در عراق هم شاهد اتفاقات و خبرهای خوبی برای جبهه مقاومت هستیم مقام معظم رهبری : همه ی نکاتی که نخبگان ، علمی و تخصصی گفتند درست و به نظر می آید ما مشکلات مدیریتی داریم که روی بقیه ی حوزه ها تاثیر دارند اما خاصیتش این است که ما نیاز به خارج از مرزها نداریم یعنی مشکلات مدیریتی را باید در داخل برطرف کنیم.

 

 

وی افزود: عقلا به نحوی سکان مدیریت ها را در دست نگرفتند یک موقع نظام و دولت به این شکل است که عقلایی تحت عنوان اندیشه دانهای رسمی یا غیررسمی مورد مشورت قرار میگیرند و عقلایی در پست های مختلف مدیریتی حاکم میشوند یک موقعی نه با یک لایه ای که اصلا آگاهی ندارند بر اساس قوم یا حذب گرایی و…پست ها را تقسیم بندی میکنند و آن پستی که در جمهوری اسلامی ایران میتواند عبادتگاه باشد به پست ترین شکل دارند تعریف میکنند.

 

 

امام جمعه شهرستان بهمئی با اشاره بحث اغتشاشات افزود : میخواستند در ایران اغتشاش کنند و نظام ایران را ساقط کنند ،در همان مقطع زمانی در فرانسه ،بلژیک و آلمان تظاهرات گسترده ای شکل گرفته است در فرانسه تظاهرات و راهپیمایی خشونت آمیز بین خود مردم و همچنین نظامیان و مردم است ولی رسانه ها کور و لال شدن و به دنیا مخابره نمیکنند آیا اروپايی ها برای ما دلسوز هستند؟؟ اگر اینهمه دلسوز بودن چرا دختر ۱۲ ساله با سر بریده در ماشین توسط پلیس فرانسه کشف شد ؟ آیا رسانه های جهان توانستند این اقتدار، مهربانی ،مردم داری و صبر پلیس ایران را در کنار خشونت، بی رحمی ، کودک کشی و جسارت به زنان در فرانسه با هم مقایسه کند و نشان دهند ؟ ان شا الله ایران خواهد ماند و شاهد افول و نابودی دشمنان در هر جای جهان خواهیم بود.

 

 

وی ادامه داد: وظیفه ی ما است با اتحاد کلمه و پذیرش دستورات ولی فقیه و حاکمیت دادن عقل در مدیران میانی و شایسته سالاری ، آموزش در حوزه های گوناگون بخصوص آموزش و پرورش ،ایجاد اشتغال برای مردم.

 

 

امام جمعه شهرستان بهمئی در پایان خطبه های نماز جمعه این هفته شهرستان بهمئی بیان کرد: اشتغال دست مرکز نیست ،بوم منطقه هم مهم استان شا الله مسئولین تدبیر کنند و زمینه ی اشتغال را فراهم کنند.