کانون فرهنگی و هنری شهدای توتنده بر بام فهمای استان+جزئیات
کانون فرهنگی و هنری شهدای توتنده بر بام فهمای استان+جزئیات
به گزارش پایگاه خبری بلبل دنا:کانون فرهنگی و هنری شهدای توتنده از کانون های شاخص و برگزیده سه سال پیاپی اجرای طرح ملی فهما (فرهنگی و هنری مساجد ایران) می باشد.

به گزارش پایگاه خبری بلبل دنا:کانون فرهنگی و هنری شهدای توتنده از کانون های شاخص و برگزیده سه سال پیاپی اجرای طرح ملی فهما (فرهنگی و هنری مساجد ایران) می باشد.

این کانون وابسته به مسجد صاحب الزمان (عج) روستای توتنده که قریب به پنج سال از روند ترمیم و بازسازی این مسجد می گذرد و هنوز در مرحله ابتدایی بازسازی هست، فعالیت اعضای خود را در مسجد امام علی علیه السلام روستای توتنده ادامه می دهد.


در طرح آغاز فهما در سال ۹۸ با کسب امتیاز بیش از۱۵هزار از مجموع۲۰ هزار امتیاز در رواق نور که مختص برنامه های قرآنی در بین ۲۶ هزار کانون کشوری، شایسته تقدیر گردید همچنین در طرح فهمای ۹۹ با کسب بیش از ۱۵هزار امتیاز در رواق های دوازدگانه ضمن توفیق در رواق های گوناگون به (صورت ویژه در رواق کارآفرینی شایسته تقدیر ویژه و در میان ۱۲ کانون کشوری برگزیده در رواق فوق قرار گرفت).
روح اله کمالی مسئول کانون فرهنگی و هنری شهدای توتنده در این گفتگو بیان نمودند:فهما ایده متعالی و طرح جامعی جهت شناسایی پرورش و ساماندهی نیروی انسانی کانونی در راستای منویات مقام عظمای ولایت و رهبری ااست


فعالیت کانون ها در این طرح مشخص می گردد و مسیر رو به رشد و روشن برای ارتقای ظرفیت های فردی و جمعی است و پیشرفت حقیقی در سایه تعامل امام جماعت مسجد ،ارکان فرهنگی،شورا و دهیاری ،مدارس،هیات امنای مسجد و..‌. و همراهی مردم هست
کانون فرهنگی و هنری شهدای توتنده با۱۷۳۵ نفر عضو از اقشار مختلف مردمی که در سامانه بچه های مسجد ثبت گردیده و مجموع۱۸۴۰۰ امتیاز از ۲۰ هزار امتیاز در این طرح ملی در سال۱۴۰۰ خوش درخشید و بین ۷۵ کانون ممتاز از نظر فعالیت و کسب امتیاز قرار گرفته و در مرحله نهایی در رواق کارآفرینی رقابت می‌کند.
این کانون شاخص فرهنگی و هنری در راستای کارآفرینی تفاهم و همکاری با بسیج سازندگی و بانک‌های عامل مثل صندوق کارآفرینی و امید،بانک رسالت،کمیته امداد،مرکز نیکوکاری و… در راستای تولید و اشتغال ضمن شناسایی به پتانسیل های فردی و فیزیکی توانست مبالغ تسهیلات خوب و کم بهره و سهل الوصول را با بازپرداخت چهار ساله به بیش از ۵۰ نفر اعطا نماید و در همین زمینه کارگاه های زودبازده خانگی مثل مجتمع خیاطی بانوان، پرورش قارچ ،نگهداری دام و طیور، مصالح ساختمانی و دیگر صنوف، تخصیص و پرداخت نماید و در آینده برنامه های خوبی به جامعه هدف انجام خواهد داد و در سال ۱۴۰۰ و در آینده طبق بیانات رهبری عزیز که سال تولید پشتیبانی ها مانع زدایی ها هست از این گونه اشتغال و تولید حمایت خواهد شد.
این مدیر کانون اضافه کرد،قطعاً رشد و تربیت معلول فعالیت های مختلف و همه جانبه خواهد بود، برای تربیت باید آگاهی کسب کرد مخاطب را شناخت قابلیت ها را شناخت از ظرفیت‌های موجود به نفع مجموعه استفاده کرد،اساساً رشد برنامه منظم می خواهد اصولاً تربیت فرایند زمان‌بر و طاقت فرسایی است و ثمره تربیت بایستی منجر به کادر تشکیلاتی نیروهای مجرب مورد نیاز نظام انقلاب اسلامی ششود

لازم به ذکر است که کانون فرهنگی و هنری شهدای توتنده با دید جامع تربیتی در راستای شکوفایی استعداد های اعضای خود در برنامه های مختلف قرآنی که در حال جریان است تربیت سی حافظ جزء سی ام قرآن کریم در میان نوجوانان،مسابقات کتابخوانی و فرهنگ کتابخوانی سه شنبه های تکریم بازداشت ایام الله و مناسبت های دینی و انقلابی، تبیین و تشریح گام دوم انقلاب ،کلاس های فضای مجازی و سواد رسانه ای و دیگر کلاس های متنوع آموزشی برای اقشار مختلف، نقش ارزنده‌ای را در توسعه فرهنگی و اجتماعی نهادینه کرده است.
همچنین این کانون در طی چند سال اخیر به عنوان کانون شاخص استانی و معرفی به کشور درحوزه گردشگری دینی مطرح است.
جهت رویت فعالیت‌ها،عبارت«بچه های مسجد» را در اینترنت جستجو نمایید.
امیدواریم در اسناد بالادستی و پشتیبانی های مالی و معنوی از کانونهای مساجد مسئولین محترم کشوری همت و تلاش مضاعفی داشته باشند.
روستای زیبای توتنده،مرکز دهستان توتنده از توابع بخش مرکزی شهرستان دنا و با گستره جمعیتی ۲۵۰۰ نفر با تقدیم ۱۲ شهید گلگون کفن به نظام مقدس جمهوری اسلامی در ۳۵ کیلومتری کریدور یاسوج_اصفهان قرار گرفته است.

 

  

انتهای پیام/