پایگاه خبری بلبل دنا | ساخت کارخانه فراوری گیاهان دارویی حرکتی ارزشمند ،افتخارامیز و جهادی دربخش کشاورزی

 • تاریخ انتشار خبر: جمعه, ۲۶ مرداد , ۱۳۹۷ | ۱۸:۱۵ | کد خبر : 43242 |
 •   

  به گزارش بلبل دنا، با حضور مسئولان ارشد ستاد اجرایی فرمان امام (ره)، بنیاد برکت، نماینده مردم باشت و گچساران، رئیس سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد و جمعی از مسئولان محلی و استانی، عملیات ساخت کارخانه فراوری گیاهان دارویی در روستای سربیشه گچساران به زمین زده شد. ابتدا فرماندار گچساران پشت تریبون رفت و ...

  بلبل دنا؛

  به گزارش بلبل دنا، با حضور مسئولان ارشد ستاد اجرایی فرمان امام (ره)، بنیاد برکت، نماینده مردم باشت و گچساران، رئیس سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد و جمعی از مسئولان محلی و استانی، عملیات ساخت کارخانه فراوری گیاهان دارویی در روستای سربیشه گچساران به زمین زده شد.

  ابتدا فرماندار گچساران پشت تریبون رفت و با خیرمقدم به مهمانانش، گفت: این کارخانه برای اولین بار در حال ساخت است که علاوه بر ایجاد اشتغال و رونق اقتصاد، حمایت بسیار خوبی از کشاورزان و رفع دغدغه‌های آنان در بازار فروش محصولات تولیدی‌اشان خواهد بود.

  عبدالرحیم رحیمی افزود: لازم است همه دست به دست هم دهیم تا این کارخانه در سریع‌ترین زمان ممکن به بهره‌برداری برسد و دروازه‌ای برای ورود دیگر سرمایه‌گذاران به بخش کشاورزی شهرستان گچساران باشد.

  وی با ابراز امیدواری برای تکرار این روزها در حوزه تولید ادامه داد: سرمایه‌گذار اگر در عمل حمایت مسئولان را ببیند نه تنها به ادامه کار دلگرم می‌شود بلکه به فکر سرمایه‌گذاری‌های جدید می‌افتد و مشوقی برای دیگر سرمایه‌گذاران خواهد شد.

  بعد از آن غلامرضا تاجگردون، نماینده مردم باشت و گچساران، این روز و شروع یک حرکت جهادی در بخش کشاورزی را افتخارآمیز و ارزشمند خواند و گفت: امروز هم مسئولان، هم سرمایه‌گذاران و هم کشاورزان در کنار هم قرار گرفتند تا یک کار بنیادی، تلفیقی و حساب‌شده را آغاز کنند.

  وی تصریح کرد: یک مراسم کلنگ‌زنی و ساختن یک کارخانه، ظاهر قضیه است اما آنچه مورد انتظار بوده این است که این کلنگ، تحولی در زندگی، درآمد و اشتغال کشاورزان و مردم منطقه به وجود بیاورد و مسیر کشاورزی و تولید این استان را تغییر دهد.

  تاجگردون گفت که این تغییر مسیر ابتدا با تبدیل اراضی دیم به آبی شروع و بعد از آن با تبدیل کشاورزی سنتی به کشاورزی مدرن با درآمد بیشتر و پرهیز از خام‌فروشی، در حال تکمیل شدن است که نیازمند عزمی همگانی برای تحقق این هدف مهم هستیم.

  این نماینده مجلس شورای اسلامی برای اثبات حرفش گفت: با آبی شدن ۱۶ هزار هکتار اراضی دیم، حتی به همان شکل سنتی در ۲ فصل برداشت درآمد کشاورزان منطقه ۱۶۰ میلیارد تومان افزایش درآمد داشتند و با تغییر الگوی کشت و رو آوردن به کاشت گیاهان دارویی با پشتوانه این کارخانه فراوری، درآمد کشاورزان چهار برابر می‌شود.

  تاجگردون با بیان اینکه برای ایجاد تحول در بخش کشاورزی گچساران پول‌های زیادی هزینه شده است، خطاب به موکلینش تأکید کرد: اگر دنبال پول، شغل و افزایش درآمد هستید و اگر به فکر آینده بچه‌های خود هستید، با این تغییر مسیر همراه شوید.

  وی در بخش دیگری از صحبت‌هایش گفت: بنیاد برکت خدمات شایسته‌ای در اقتصاد و عمران کشور انجام داده که عمده نمایندگان به این خدمات اذعان دارند و امروز در گچساران هم شاهد این عزم و اراده بالای این بنیاد هستیم؛ امیدوارم که اولین کارخانه با وفای به عهد ساخته و بعد از آن کارها و کارخانه‌های بعدی احداث شوند.

  نماینده مردم گچساران یادآور شد: کلنگ‌زنی امروز یک کار مشترک و تلفیقی بود که با یک “یا علی” انجام شد و دست‌های متولیان به هم حلقه شدند که اگر نگاه علمی را هم به آن حاکم کنیم و خود کشاورزان با این حرکت همراه شوند، آن تحول مورد نظر در بخش کشاورزی محقق می‌شود.

  عارف نوروزی، مدیرعامل گروه توسعه اقتصادی تدبیر وابسته به ستاد اجرایی فرمان امام (ره) نیز در این آیین، گفت: هدف ما کمک به تولید و اقتصاد است و با کمال میل حاضر به مشارکت با هر کارآفرین و توسعه این کارخانه در هر نقطه‌ای از این استان و واگذاری آن به خود مردم بعد از چهار سال هستیم.

  وی افزود: بیش از ۱۲ هزار میلیارد تومان دراین کشور سرمایه‌گذاری کردیم و امیدواریم این کارخانه فراواری گیاهان دارویی به موقع به بهره‌برداری برسد و با کمک نماینده مردم گچساران مایه سرافرازی همه مردم، کشاورزان و مسئولان این بخش شود.

  در ادامه میرآب زاده، مجری پروژه احداث کارخانه فراوری گیاهان دارویی مدت قرارداد اجرای این کارخانه را ۲۷ ماه و مساحت زمین آن را ۱۰ هکتار اعلام کرد و گفت: استان کهگیلویه و بویراحمد با تنوع آب و هوایی و اقلیم مناسب از هر جهت برای توسعه گیاهان دارویی مستعد است.

  سیدهاشمی، معاون ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) نیز در این آیین با بیان اینکه برای تأمین اعتبار این پروژه از هیچ کمکی دریغ نمی‌کنیم، گفت: تلاش ما این استان که ماه‌ها زودتر از موعد مقرر و در آبان ماه سال آینده این پروژه مهم را تحویل کشاورزان دهیم.

  وی افزود: هر کس که بیاید و دو ریال پول بگذارد ما چهار ریال می‌گذاریم و از بانک هم تسهیلات می‌گیریم و با مشارکت خود مردم و تعاونی‌ها این مناطق را آباد می‌کنیم.

  سیدهاشمی تأکید کرد: ما به این استان آمدیم تا این پیام را بدهیم که کارآفرینان و کشاورزان به میدان بیایند و بدانند که اگر درب ستاد را بکوبید، درب ستاد باز می‌شود و اگر یک قدم بردارید ما دو قدم برمی‌داریم.

  رئیس سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد نیز در حاشیه این مراسم از پشتوانه خوب مزارع گیاهان دارویی برای خوراک این کارخانه، گفت در حال حاضر ۲۴۰ تن گیاهان دارویی در این استان تولید می‌شود.

   

  انتهای پیام/bolboledena

  نظرات

  امروز شنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۷
  • تـــازه ترین خبرهای بلبل دنا
 • محمد_مهدی اولین سال عمرش را در کربلا خواهد بود / معجزه ای در مسیر کربلا
 • آیا کسی صدای دانشجویان مظلوم دانشگاه آزاد واحد گچساران را می شنود/خوابگاه مربوط به برادران دانشگاه آزاد رابه دانشجویان دانشگاه دولتی دادند/دانشجویان این دانشگاه سرگردانند
 • استقبال مطلوب نخبگان از مدیر برترملی درعرصه سیاسی حوزه بویراحمد ودنا /روشنفکر درسراشیبی سقوط
 • درخشنده پور : درعرض ۴۰سال بزرگترین خیانتی که به این استان شده چیست؟ /سیمان مارگون وکارخانه روغن گچساران یک جهش در صنعت استان بود / شخصی که قصد انحراف موضوع جلسه را داشت/ تفاوت چشم گیر تزریق اعتبار به صنعت،معدن،تجارت ودراین حوزه موفق بودیم / باجانمایی مخالف هستم
 • اقدام غیر قانونی سدمعبر دربنسجان یاسوج به دست مجری قانون درشهرداری
 • مسئول بسیج رسانه گچساران معرفی شد
 • انتصاب یک بسیجی به سرپرستی امور منشی گری وماشین نویسی شرکت نفت وگازگچساران
 • اظهار نظر های توهین آمیز برخی ائمه جمعه استان نشانه بی سوادی دینی وسیاسی آنهاست
 • اشتباهات فاحش،غیر منطقی،غیر دینی صفدرپناهی انسان رابه شک وا می دارد/چرا آقایان در دنباله روی ازجریان ها واشراف دینی اینقدر تهی از معارف اند
 • مدرس دانشگاه : جنابان تاجگردون، وکیلی، هدایت خواه ید الله فوق ایدیهم /خدا کمک تان کند بتوانید به پای احمدی نژاد برسید/اظهاراتتان نا بخردانه وبوی تعصب کورکورانه جناحی داشت/احمدی نژاد همان است که از اول بود
 • مبشری : جناب هدایت خواه جای رهبری تصمیم گرفتن عین انحراف هست/چرا جای خدا حکم وتصمیم می گیریم
 • پایان حیات سیاسی هدایت خواه /ازهفده کامنت ،یکی مجهول وبقیه مخالف شماست
 • دکتر احمدی نژاد با دعوت جمعی از فرهیختگان استانی وهیات مذهبی به شهرستان بهمئی سفر می کند
 • انتقاد از کمبود اعتبارات در جای خود باقی ست
 • نخبگان قلم چی گچساران تجلیل شدند+تصویر
 • رتبه اول تیمی کاراته قهرمانی سبک های آزاد استان به باشت رسید
 • تیم فوتبال نوجوانان نفت و گاز گچساران باسرپرستی ابوالفضل مرادیان با اقتدار قهرمان استان شد
 • پیام تبریک درخشنده پور جهت انتصاب رئیس موسسه کاسپین یاسوج
 • ساخت کارخانه فراوری گیاهان دارویی حرکتی ارزشمند ،افتخارامیز و جهادی دربخش کشاورزی
 • دهبانی پور : رسانه ها می توانند حکومت ها را وادار به پاسخگویی کنند و آنها را متوجه اشتباهشان کنند