پایگاه خبری بلبل دنا | آیا کسی صدای دانشجویان مظلوم دانشگاه آزاد واحد گچساران را می شنود/خوابگاه مربوط به برادران دانشگاه آزاد رابه دانشجویان دانشگاه دولتی دادند/دانشجویان این دانشگاه سرگردانند

 • تاریخ انتشار خبر: دوشنبه, ۲۳ مهر , ۱۳۹۷ | ۱۱:۵۳ | کد خبر : 43329 |
 •   

  دانشجویان دانشگاه آزاد واحد گچساران نسبت به بی توجهی به ارائه خدمت به آنان اعتراض نموده وخواستار رفع وبرطرف کردن مشکلات متعدد خود دراین دانشگاه شدند به گزارش سایت خبری بلبل دنا ازگچساران،به گفته دانشجویان گویاباتوجه به قول وقرارهایی که ازقبل برای ارائه خدمات رفاهی واموزشی درتبلیغات دانشگاه آزاد واحد گچساران درهنگام ثبت نام وپذیرش ...

  بلبل دنا؛

  دانشجویان دانشگاه آزاد واحد گچساران نسبت به بی توجهی به ارائه خدمت به آنان اعتراض نموده وخواستار رفع وبرطرف کردن مشکلات متعدد خود دراین دانشگاه شدند
  به گزارش سایت خبری بلبل دنا ازگچساران،به گفته دانشجویان گویاباتوجه به قول وقرارهایی که ازقبل برای ارائه خدمات رفاهی واموزشی درتبلیغات دانشگاه آزاد واحد گچساران درهنگام ثبت نام وپذیرش دانشجو صورت گرفت دانشجویان غیر بومی به جهت تبلیغات مورد نظر وارائه آیتم های مختلف خدماتی،علمی ،اموزشی ورفاهی ازجمله خوابگاه دانشجویی برادران وخوهران و…..ثبت نام دراین دانشگاه را بر بقیه جاها ودانشگاه ها ترجیح دادند اما بعد از ثبت نام با دست رد مسئولین دانشگاه در ارائه این خدمات روبرو می شوند که منجر به صدا واعتراضات این دانشجویان گردید.

  یکی از مدرسین دانشگاه آزاد واحد گچساران که خود از کارمندان این واحد می باشد طی یادداشتی که به این پایگاه خبری وتحلیلی فرستاده شده نسبت به این موضوع واکنش نشان داد که به سمع ونظر خوانندگان عزیز میگذرد :

  آیا کسی هست که صدای دانشجویان مظلوم دانشگاه آزاد واحد گچساران رابشنود.؟

  پای درد دل دانشجویان که بنشینید محال است که ذره ای انصاف در وجودتان باشد اما به فکر راه چاره ای برای کاستن از درد و رنج های آنان نباشید.
  وجود مشکلات برای دانشجویان در هر دانشگاهی تقریبا عادی هست اما در دانشگاه آزاد گچساران،بدون شک از آن جایی که هیچ چیز سر جای خود نیست و عدم شایسته سالاری و سوء مدیریت در آن بیداد می کند بی گمان به مراتب درد و رنج دانشجویان خیلی بیشتر از دانشگاههای دیگر نمود داشته و دارد.
  موضوع؛ اعتراض شدید تعداد کثیری از دانشجویان این دانشگاه در اعتراض به واگذاری خوابگاهی که در آن سکونت داشتند به دانشجویان دانشگاه دولتی هست که همین موضوع باعث آواره گی و در بدری دانشجویان دانشگاه آزاد گچساران و نداشتن توان مالی برای اجاره منزل شده است.
  گوئیا از بد قولی،بد خلقی و به تعبیر خودشان از غرور نابجای رئیس دانشگاه آزاد گچساران(دکتر ملکزاده) که حتی حاضر به شنیدن مشکلات آنان نشده، بستوه آمدند و از هر وسیله ای جهت ابراز مظلومیت خویش و یا هر تلاشی برای رسیدن به خوابگاه، که حق خود می دانستند،بهره می جستند.
  همگی اعتقاد داشتند رئیس دانشگاه در بدو ورود و زمان ثبت نام قول ارائه خوابگاه در طول مدت تحصیل به دانشجویان برادر را داده بودند و همین قول، خود انگیزه و دلیل اصلی ثبت نام ماها شده بود.حتی در تبلیغ برای دانشگاه که از شبکه تلویزیونی استان هم پخش شد دانشگاه را مجهز به خوابگاه برادران تبلیغ می کنند که این خود عامل جذب بسیاری از دانشجویان می شود و لذا در ترم اول و دوم نیز برای این که ثبت نام قطعی شود به ماها خوابگاه دادند.
  یکی از دانشجویان که بغض کرده بود می گفت:
  دکتر ملکزاده حتی اجازه ورود دانشجویان به اتاق خود را جهت بیان مشکلات به آنان نمی دهد و اتاق ایشان با ۴ لایه تو در تو و حفاظتی از مسئول دفتر و مسئول انتظامات و نگهبان و خدمتگزار محافظت می شود که حتی صدای فریاد ما هم به او نمی رسد به گونه ای که حتی یکبار هم موفق به دیدن ایشان نشدیم.
  البته اعتقاد داشت اگر هم درد دلمان را به او بگوئیم اهمیتی به حرف ما نمی دهد چون تا کنون دهها بار مشکلات خود را از طریق حراست واحد و برخی کارکنان و اساتید به گوش ایشان رساندیم اما فایده ای نداشت.
  یکی دیگر از دانشجویان که کمی عصبانی تر بود اذعان داشت:
  پدرم با هزار زحمت کارگری خویش را تعطیل کرد تا برای رفع مشکل و صحبت با دکتر ملکزاده اقدام نماید اما محافظین رئیس به پدر پیرم حتی اجازه ورود به دفتر ایشان را ندادند.
  یکی دیگر نیز اعتقاد داشت که دکتر ملکزاده دانشجویان را به سخره گرفته است چون تا کنون که بیش از چند بار تجمع اعتراضی کردیم ایشان به کارکنان خود گفته که اسامی را یادداشت نمایند ولی هر بار فقط جهت پراکنده کردن تجمع ماها بوده و بعدا می گفتند که رئیس گفته هیچ تعهدی در قبال خوابگاه برادران نداریم.
  این در صورتی هست که خود رئیس با زبان خودش قول تامین خوابگاه در طول کل تحصیل به ما داده بود و در ترم اول و دوم هم برای این که ثبت نام قطعی شود به ما خوابگاه دادند که همین خوابگاه را هم اکنون در اختیار دانشجویان بی غم دولتی قرار دادند که حتی مثل ما شهریه پرداخت نمی کنند و مشکلات کمتری نسبت به ما دارند.
  و حرف دل های ناراحت کننده دیگر که توضیح آن طولانی خواهد بود..
  نمی دانم،اما هر چه هست این قضیه خوابگاه و قول اولیه رئیس دانشگاه مبنی بر ارائه خوابگاه و این که این خوابگاه را از سر بی مسئولیتی و یا برای دو ریال بیشتر به دانشجویان دانشگاه دولتی داده اند و یا هر دلیل دیگر، باعث جریجه دار شدن جدی دانشجویان شده و بد جوری دل آنان را به درد آورده بود به طوری که یکی دیگر از شدت عصبانیت فریاد می زد و اعتقاد داشت که حتی اگر از دانشگاه اخراج شود باید حقی که دارد را بگیرد و از این بابت بسیار شاکی بود و از ما درخواست کرد که فریاد او را به گوش مسئولین ذیربط برسانیم.او می گفت:
  چرا دکتر ملکزاده اینقدر زور می گه؟
  چرا وضعیت اسفناک اقتصادی و معیشتی دانشجویان برای اویی که حقوق نجومی از شهریه ما دانشجویان می گیرد برایش اهمیتی ندارد؟!
  چرا اتاق خودش این همه مجلل و با خدم و حشم فراوان و امکانات عالی و رویایی دارد اما دلش برای دانشجویی که کرایه یک روز تاکسی برای ایشان سخت است نمی سوزد؟!!
  آیا نمی داند در این اوضاع وخیم اقتصادی هیچ سر پناهی برای دانشجویان پیدا نمی شود؟
  چطور ما با این همه مشکل به فکر درس و واحد باشیم؟
  چرا بدبختی ما برای ایشان کوچکترین اهمیتی ندارد؟
  اگر خوابگاهی که خودش قول داد را نمی خواهد بدهد به همه ما که متقاضی خوابگاه هستیم انتقالی بدهد تا از شر ظلم ایشان راحت شویم و….
  این دردل ها و البته خیلی بیشتر از اینها گوشه ای از رنج هایی بود که برخی از دانشجویان برادر دانشگاه آزاد واحد گچساران از ابتدای شروع سال تحصیلی با آن درگیر بودند و هنوز هم ادامه دارد.
  در برخی موارد شاهد بودیم که وقتی رئیس دانشگاه به خواسته های دانشجویان بی توجهی کامل می کرد همگی آنان به حالت اعتراضی جمع شده و در جلوی درب ورودی ساختمان اداری وسایل خود را پهن کرده و به عنوان نمادین از آن به عنوان خوابگاه استفاده و در آن نماز جماعت برپا کرده و ناهار سرو کرده اند تا شاید اندکی در دل سخت ریاست دانشگاه تاثیر بگذارند.
  اگر چه می دانم نوشتن این یادداشت، تبعاتی در پی خواهد داشت اما بعنوان یک کارمند و مدرس دانشگاه که حقوق ارتزاقی خویش را از صدقه سر و وجود همین دانشجویان می بینم از باب امر به معروف و نهی از منکر و از باب دفاع از مظلوم به رئیس دانشگاه آزاد واحد گچساران هشدار می دهم که ظلم شما اگر چه در قبال کارکنان برای بنده حقیر مسلم و محرز هست اما در برابر آن سکوت کردم ولی به هیچ عنوان نمی توانم نسبت به ظلم شما به دانشجویان مظلوم بی تفاوت باشم.نصحیت می کنم که کمی هم به فکر سبک تر کردن بار خویش در فردای قیامت باشید.
  و البته هستند کسانی که اهل مروت و مردانگی و انصاف باشند و از این ظلم های شما سئوال کنند.
  اما سخن آخر با دانشجویان عزیز:
  ما را ببخش که رفاه و شادی زندگی امروز خود را مدیون تو هستیم اما باز هم برای تو در فکر ایجاد مانع بیشتریم.
  ما را ببخش اگر چه شما در طلب علم و دانشید و بر شما سخت می گذرد اما ما به فکر کلفت تر کردن نان خود از مشکل تو هستیم.
  ما را ببخش اگر به زور و اکراه از تو شهریه می ستانیم اما ما به فکر رضایت قانونی و شرعی شما نیستیم.
  و این که ما را ببخش که ذره ای به فکر علم و دانش تو نیستیم بلکه فقط به فکر دو ریال بیشتریم.

  حسین طیب خواه
  کارمند و مدرس دانشگاه آزاد

  انتهای پیام/bolboledena
  برچسب ها:

  نظرات

  امروز پنج شنبه ۲۷ دی ۱۳۹۷
  • تـــازه ترین خبرهای بلبل دنا
 • درخشنده پور درجمع مردم کره وروستاهای همجوار/تجلیل از قهرمان ملی تکواندو/نمی توان ۲ کیلومتر آسفالت را هنر دانست/این منطقه مدیران خوبی را درسطح استان پرورش داده/خبر خوش گردشگری برای استان
 • یادواره شهدا ۲۱ آذر در مسجد باغ فردوس گچساران برگزار می شود
 • متن کامل طرح استانی شدن انتخابات مجلس(حوزه های انتخابیه انتخابات مجلس شورای اسلامی )
 • وقف زمین های روستای دیل گچساران جهت مسائل مذهبی و رفاه مردم
 • حمیده هدایت خواه : تاجگردون ازترس مناظره برآشفت
 • واکنش تاجگردون به حضور هدایت خواه درگچساران /تاجگررون درقیاس خود با یزید چه گفت/
 • ستار هدایتخواه درگچساران : شهدا خون بهای این انقلاب بودند/برخی اقتصاد غربی و لیبرالی رادر کشور اجرا کردند/ماجرای نام گذاری فرزندان به نام رهبران ایران چه بود؟
 • سخنان فعال سیاسی در همایش بررسی مشکلات کهگیلویه و بویراحمد / در دیدار درخشنده پور با دانشجویان چه گذشت؟(بخش دوم) / ماجرای خیانت بزرگ به بویراحمد چه بود؟ /هیتلر نماد برجسته قوم گرایی در دنیا بود / درود بر هدایتخواه ، زارع ، روشنفکر و بهرامی! کلا همه خوبند! / چرا در استان صنعت پایه تعریف نمی کنید؟/ ۱۵ سال کجا بوده ام؟!/کار باید با برنامه باشد / چرا توقع شما در حد یک مراسم ختم است؟/وقتی مسئول نمی فهمد!/ایجاد ۵ شغل با کنار رفتن هر مدیر بازنشسته
 • گام بلند شهردار یاسوج دراجرای پدافند غیر عامل/رزمایش مقابله باحملات تروریستی دریاسوج
 • ۱۵۰ هزار نفر از افراد تحت پوشش نهادها تسهیلات ارزان قیمت دریافت می کنند
 • در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی استان:وضعیت ۳۴ طرح و پروژه اقتصاد مقاومتی استان مورد بررسی قرار گرفت
 • معاون عمرانی استاندار تاکید کرد: سرعت کاه ها باید استاندارد و تمام ضوابط فنی و ایمنی در نصب آنها رعایت شود.
 • بیش از ۶۶ تن مواد خام دامی غیربهداشتی در استان معدوم شد/مردم گوشت مورد نیاز خود را از مراکز معتبر تهیه کنند
 • حیات وحش مناطق حفاظت شده کهگیلویه و بویراحمد سرشماری می شود
 • مرگ و میر مادران باردار در کهگیلویه و بویراحمد به صفر رسید
 • ۱۲۱ طرح کشاورزی در کهگیلویه و بویراحمد کلنگ زنی و افتتاح شد
 • معرفی فرصت های سرمایه گذاری کهگیلویه و بویراحمد در نمایشگاه کیش مورد استقبال قرار گرفت
 • ۷۰ درصد مدارس عشایری کهگیلویه و بویراحمد بخاری استاندارد دارند
 • هشت هزار و ۵۰۰ دانش ‌آموز کهگیلویه و بویراحمدی به اردوی راهیان نور اعزام می شوند
 • ۳۰ کیلوگرم مواد مخدر در بویراحمد کشف شد