کد خبر: 44351

تاریخ انتشار: مرداد ۱۹, ۱۳۹۸

رحیم سبحانی زاده : قوم گرایی وطایفه گرایی باعث پسرفت در جامعه خواهد شد ؛ بنا به وضعیت نابسامان امروزی رسما نامزد انتخابات خواهم بود/ بعد از هدایت خواه نفر دوم جبهه اصولگرایان بویراحمد ودنا هستم/ با شعار نو گرایی وتحول به سمت گام دوم انقلاب گام برداریم

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بلبل دنا ؛ چندی پیش به نقل از منابع آگاه خبری تحت عنوان ورود چهره شاخص انقلابی به کارزار انتخاباتی مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه بویراحمد ودنا در این پایگاه انتشار یافت. که این ادعا دیشب طی نشست خبری رحیم سبحانی زاده و اعلام رسمی خود جهت کاندیدا شدن […]

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بلبل دنا ؛ چندی پیش به نقل از منابع آگاه خبری تحت عنوان ورود چهره شاخص انقلابی به کارزار انتخاباتی مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه بویراحمد ودنا در این پایگاه انتشار یافت. که این ادعا دیشب طی نشست خبری رحیم سبحانی زاده و اعلام رسمی خود جهت کاندیدا شدن در حوزه بویراحمد ودنا به وقوع پیوست.

رحیم سبحانی زاده ابتدا با عرض تبریک روز خبرنگار به خبرنگاران استان وزنده نگه داشتن یاد وخاطر شهید صارمی بیان داشت:
روز خبرنگار را به همه خبرنگاران تبریک و تهنیت عرض می کنم و با آرزوی توفیق ؛ موفقیت شما عزیزان را از خداوند منان مسئلت می نمایم.

وی در ابتدا عنوان کرد : در نیمه دوم قرن بیستم اتفاق مهمی در منطقه خاور میانه بوجود آمد و آن هم انقلاب اسلامی ایران بود که در واقع کل جهان را تحت تاثیر قرار داد نظام شاهنشاهی در ایران ساقط گردید و یک نظام جمهوری اسلامی در ایران به وجود آمد به گفته امام راحل نظام ما از دو کلمه تشکیل شده است.

۱-جمهوری

۲-اسلامی

جمهوری به معنای ایکنه قوانین و نظام اسلامی بر جامعه ما حاکم هست و اما جمهوری اسلامی ما با نظام جمهوری های که در شرق و غرب به وجود آمده اند کاملا متفاوت و متمایز است نظام سرمایه داری و نظام لیبرالیست جمهوری که در غرب دارند در فرانسه در انگلیس در آمریکا آنها یک نظام جمهوری انسان محوری دارد یعنی آنها بر اساس انسان محوری حرکت می کنند و در نهایت به اومانیسم و لاییچ ختم می شود اما در نظام جمهوری اسلامی ما یک نظام الهی هست زیرا قوانین الهی بر جامعه ما حاکم است و در نهایت به خدا می رسیم و قرب الهی.

وی تصریح کرد : تفاوتی که بین جمهوری های ما و جمهوری های دیگر در جهان وجود دارد به طور میانگین از سال۱۳۵۷که انقلاب در ایران به وجود آمد ما بطور میانگین یک مردم سالاری و همه پرسی داریم حالا در بحث ریاست جمهوری باشد در بحث شوراها باشد در بحث نمایندگان مجلس باشد و در سایر رفراندوم همه پرسی های که انجام می گیرد به طور میانگین ما یک انتخاب داریم گر چه این انتخابات مشکلاتی دارد هم در بحث اجرا هم در بحث مسائل مختلف اما بطور میانگین ما یک انتخابات را تجربه می کنیم.
لذا با توجه به شرایطی که در جامعه ما را در حال حاضر دارد تهدید می کند آسیب های اجتماعی،فرهنگی،سیاسی،اقتصادی که دامن گیر جامعه ما شده و یک حالت هژمونی ایجاد کرده است به عنوان مثال از لحاظ سیاسی و اجتماعی و فرهنگی در جامعه خود منطقه بویراحمد و دنا و حتی استان ،استان های طایفه گرا و لر نشین که قومی و قبیله ای زندگی می کند

، بر اساس این گزارش، رحیم سبحانی زاده که دور گذشته علیرغم ثبت نام در اولین روز با حضور ناگهانی ستار هدایت خواه در این عرصه کناره گیری خود را اعلام کرد وبنا به مصلحت های درون جریانی دین خود را در ادوار گذشته به جریان انقلابی و اصولگرایان اداء کرد برای یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی نامزدی خود را اعلام نمود.

سبحانی ۵۲ ساله فارغ التحصیل رشته علوم سیاسی که از جانبازان جمگ تحمیلی نیز بحساب می آید صراحتا خود را اصولگرا معرفی می کند و توقع دارد که بنا به اعلام عدم حضور ستار هدایت خواه طیف اصولگرای شهرستان بویراحمد و دنا از وی حمایت کنند .
در همین ارتباط وی می گوید : بنا به آنچه که اتفاق افتاده است گزینه معرفی شده اصولگرایان نمی تواند خروجی این حزب باشد چرا که خود وی اعلام کرد اگر اقبال عمومی از وی کم بود در صحنه حضور نخواهد داشت ضمن اینکه شناخت مردم نسبت به آقای فرخیانی بسیار کم است .
سبحانی که در جمع خبرنگاران رسما حضور خود را اعلام کرد به آنان گفت : بنا به وضعیت نابسامان فرهنگی ، اقتصادی و اجتماعی مردم منطقه بنا به فرموده رهبری مبنی بر نوگرایی بر خود تکلیف دانستم در انتخابات حضور پیدا کنم .
رحیم سبحانی در ادامه ضمن انتقاد از قوم گرایی و طایفه گرایی عنوان می کند : همه این ها باعث پسرفت در جامعه خواهند شد بهتر است از دامن زدن به این مسائل بپرهیزیم و ضمن خروج از مسایل جغرافیایی و قومی به سمت توسعه حرکت کنیم .
وی با تاکید بر ظرفیت های ناب استان در زمینه های گوناگون اظهار داشت: متاسفانه علیرغم برخورداری از منابع عظیم خدادادی هنوز در زمره مناطق محروم هستیم که برای برون رفت از وضعیت کنونی نیاز به فعالیت و تدبیر بیشتر داریم .
سبحانی گفت : طیف اصولگرایان قطعا با این شرایط من را انتخاب خواهند کرد چرا که بعد از آقای هدایت خواه من نفر دوم این جبهه در شهرستان های بویراحمد و دنا هستم ضمن اینکه اقبال عمومی از آقای فرخیانی کم بود .
رحیم سبحانی اضافه کرد : چندین مورد با آقای روشنفکر درخواست گفت و گو داشتیم ولی ایشان بنا به دلایل نامعلوم حاضر به گفت و گو نشد اما من اصرار دارم با توجه به شناخت بیشتر مردم از من ایشان بنده را در انتخابات برای پیروزی اصولگرایان همراهی کنند .

 

انتهای پیام/ برزین آراسته

دیدگاه کاربران

نظرات در انتظار تایید: 0

کل نظرات :1

  • ناشناس

    تاریخ : ۲۰ - مرداد - ۱۳۹۸

    ای مگس عرصه سیمرغ نه جولانگه توست
    عِرض خود می بری وزحمت ما میداری.

    پاسخ

ارسال دیدگاه