کد خبر: 44361

تاریخ انتشار: مرداد ۲۰, ۱۳۹۸

آیا اصولگرایان گچساران وباشت پایبند به بیانیه گام دوم انقلاب خواهند بود؟/ تاجگردون بر این باور است که آثار خدمات وعملکرد وی جوابگوی صف بندی اصولگرایان خواهد بود/ آیا اصولگرایان گچساران وباشت تبدیل به گزینه ای واحد میشوند؟ / لزوم پایبندی اصولگرایان به بیانیه گام دوم انقلاب

پایگاه اطلاع رسانی بلبل دنا – کهگیلویه و بویراحمد -گچساران   امید به جوانان بنابر سیره حکومتی پیامبر(صلّی‌الله‌علیه‌وآله) و امیرالمؤمنین(علیه‌السلام) بخش سوم  بیانیه گام دوم انقلاب  آینده‌ی انقلاب است. در رابطه با آینده‌ی انقلاب آنچه در این بیانیه موج می‌زند تمام امید رهبر معظم انقلاب به جوانان است. این بیانیه را اگر کسی پیگیری کند، بیش […]

پایگاه اطلاع رسانی بلبل دنا – کهگیلویه و بویراحمد -گچساران 

 امید به جوانان بنابر سیره حکومتی پیامبر(صلّی‌الله‌علیه‌وآله) و امیرالمؤمنین(علیه‌السلام)

بخش سوم  بیانیه گام دوم انقلاب  آینده‌ی انقلاب است. در رابطه با آینده‌ی انقلاب آنچه در این بیانیه موج می‌زند تمام امید رهبر معظم انقلاب به جوانان است. این بیانیه را اگر کسی پیگیری کند، بیش از هر واژه‌ای، واژه‌ی جوانان در این بیانیه به کار گرفته شده است. این یک شعار از طرف رهبر معظم انقلاب نیست، یک باور است. باوری که وجود مقدس نبی اکرم(صلّی‌الله‌علیه‌وآله) داشت. پیامبر اکرم(صلّی‌الله‌علیه‌وآله) سه تا پُست به جوانان داد که آن روز و امروز برای بعضی‌ها قابل تحمل نبود و نیست.

۱) پیغمبر اکرم(صلّی‌الله‌علیه‌وآله) یک جوان ۲۰ ساله به نام «مُصعَب بن عُمیر» را نماینده‌ی خودش و امام جمعه‌ی مدینه قرار داد. دیروز که جای خود دارد، امروز هم اگر یک جوان ۲۰ ساله را امام جمعه‌ی بخش بگذارند، می‌گویند بچه‌ها امام جمعه شدند، ولی پیغمبر اکرم(صلّی‌الله‌علیه‌وآله) این ادبیات را نداشت، توانایی جوانان را باور داشت.

۲) بعد از فتح مکه پیامبر(صلّی‌الله‌علیه‌وآله) عازم جنگ حُنین شد، جوان ۲۱ ساله‌ای به نام «عَتّاب بن اُسَید» هم فرماندار مکه شد، هم امام جماعت مسجدالحرام. بعضی‌ها اعتراض کردند، گفتند که مگر نبودند کسانی که سن بیشتری داشته باشند و پخته‌تر باشند؟ پیغمبر اکرم(صلّی‌الله‌علیه‌وآله) فرمود: «وَ لَا یَحْتَجَّ مُحْتَجٌّ مِنْکُمْ بِصِغَرِ سِنِّهِ» کسی نگوید سن «عَتّاب» کم است. « فَلَیْسَ الْأَکْبَرُ هُوَ الْأَفْضَلَ» این طور نیست هر کس سنش بیشتر شد، برتر هم باشد. «بَلِ الْأَفْضَلُ هُوَ الْأَکْبَر»(۲)، بلکه هر کس فضیلت بیشتری دارد، او بزرگ‌تر هست.

۳) هفت روز مانده بود به ارتحال نبی اکرم(صلّی‌الله‌علیه‌وآله) که جنگی علیه مسلمانها تحمیل شد. پیامبر اکرم(صلّی‌الله‌علیه‌وآله) «اُسامَة بن زید» ۱۸ ساله را فرمانده لشگر قرار داد و فرمود: «همه بروند زیر پرچم او» «لَعَنَ اللهُ مَن تَخَلَّفَ عَن جَیش اُسامة»(۳). این سنت، سیره و روش نبی اکرم(صلّی‌الله‌علیه‌وآله) است.

۴) در رکاب امیرالمؤمنین(علیه‌السلام) هم همین بوده است، از چهره‌های بسیار برجسته‌ی رکاب امیرالمؤمنین «محمد بن ابی بکر» است، که قبل از جناب مالک اشتر، استاندار مصر شد – محمد بن ابی بکر با وضع فجیعی کشته شد، او را در پوست الاغی قرار دادند و سوزاندند. از سنخ همین کارهایی که امروز داعش می‌کند – «محمد بن ابی بکر» ۲۸ سالش بود، مالک اشتر هم حدود ۴۰ سالگی به شهادت رسید.

در حادثه‌ی جان‌گداز کربلا هم سیمای جوانان موج می‌زند. در رکاب حضرت ولی‌عصر ارواحنا لتراب مقدمه الفداه هم روایت تصریح دارد اکثریت قریب به اتفاقشان جوانان هستند.

برای آینده‌ی انقلاب اسلامی تمام امید رهبر معظم انقلاب به جوانان است با هفت توصیه‌ای که فرمودند، ۰در عرصه‌ی معنویت، در عرصه‌ی علم و پژوهش و دیگر عرصه‌ها. سخن این است که این بیانیه مطلقاً در حد شعار نباید باقی بماند، در برنامه ریزی‌ها به عنوان سند بالادستی باید به آن توجه کرد.

حالا با توجه به مراتب فوق آیا اصولگرایان گچساران وباشت به بیانیه گام دوم انقلاب که از سوی رهبرمعظم انقلاب تبیین شد تمکین میکنندیا فقط شعار میدهند؟!

 

چندی پیش رهبر معظم انقلاب در سخنانی سیاسیون ومردم را مورد خطاب قرار دادند. وبا اشاره به تحول و نوگرایی ، حرکت به سمت جوانگرایی، مساله انقلابی وغیر انقلابی را مطرح نمودند. که خود کنایه ای بود به شخصیت های دهه اول و دوم انقلاب، به طوری که نقشه راه رشد ونمو یا پوست اندازی انقلاب را در بند سوم گام دوم انقلاب ، واگذاری مراکز تصمیم گیری وتوجه نمودن به جوانان و پرورش مدیران انقلابی بود.

اما آن چیزی که مورد اهمیت بیشتر هست این مهم می باشد که کسانی که خود را در جبهه نیروهای انقلابی میدانند آیا به بیانیه گام دوم انقلاب که از سوی رهبری تبیین وترسیم شدند پایبند هستند. یا فقط با یدک کشیدن عناوین اینچنینی قصد سو استفاده وبهره برداری های خاص وعام خود را دارند ؟

نیروهای انقلابی وجبهه اصولگرایان در شهرستان های گچساران وباشت مستثنا از این قضیه نیستند. ومیبایست در میدان عمل ودر آزمون انقلابی نشان بدهند که به نظریه گام دوم انقلاب پایبند هستند .
اما با حضور خانم زهره فولادی وندا، سید یعقوب زراعت کیش، اردلان زینل زاده حاجی اقای علیزاده،علیمراد جعفری، بیعت اصل، سید قدرت اله حسینی ،سردار خورشیدی و…..که احتمال حضور دارند آیا پیشکسوتان حوزه نمایندگی مردم در مجلس شورای اسلامی ردای این امر را به جوانان واگذر میکنند .یا اینکه فقط در سطح کلام وجهت بهره برداری نسبت به موضوعات مذکور پایبند هستند.

اما در نقطه مقابل اصولگرایان غلامرضا تاجگردون نماینده فعلی مردم گچساران وباشت در مجلس شورای اسلامی قرار دارد که بر این باور است که آثار خدمات وعملکرد وی در بخش های مختلف کشاورزی، راه سازی ،صنعت ،مبلمان شهری، وایجاد کارخانجات زود بازده به مردم حوزه انتخابیه خویش جوابگوی صف بندی اصولگرایان خواهد بود

تا انتخابات سال ۱۳۹۸ مجلس شورای اسلامی قریب به ۱۸۷روز دیگر باقیست هرچند که تاجگردون در سوال خبرنگاری مبنی بر اینکه انتخابات را چگونه ارزیابی میکنید، ؟
وی پاسخ را به خروجی صندوق انتخابات مبنی بر پیروزی خود دانست.

 

انتهای پیام/ برزین آراسته ؛

سردبیر/ اردوان مرادی

ارسال دیدگاه