کد خبر: 44392

تاریخ انتشار: مرداد ۲۴, ۱۳۹۸

تور چپ و راست در مرکز استان برای صید شاه ماهی بویراحمد/درخشنده پور تفکری فرا جناحی که چپ وراست را فقط زمانی مورد مقبولیت می داند که در عمل مردم را سر لوحه قرار دهند/ کدام جناح موفق به صید شاه ماهی سیاست این روزهای بویراحمد خواهد شد/ روش های گزینش نماینده اصلح

پایگاه اطلاع رسانی بلبل دنا  – کهگیلویه و بویراحمد – یادداشت سیاسی – رضا برهانی اصل  تور چپ و راست در مرکز استان برای صید شاه ماهی بویراحمد رضا برهای اصل در یادداشتی آورده است : بدون تردید می‌توان گفت که نقش اصلی در تعیین یک مجلس مفید و کارآمد را همان مردمی بعهده دارند […]

پایگاه اطلاع رسانی بلبل دنا  – کهگیلویه و بویراحمد – یادداشت سیاسی – رضا برهانی اصل 

تور چپ و راست در مرکز استان برای صید شاه ماهی بویراحمد

رضا برهای اصل در یادداشتی آورده است : بدون تردید می‌توان گفت که نقش اصلی در تعیین یک مجلس مفید و کارآمد را همان مردمی بعهده دارند که با انتخاب خود، وکلای خویش را بر کرسی‌های مجلس می‌نشانند. براین اساس یک سؤال مهم پیش می‌آید که برای تشکیل یک مجلس خوب، چه نمایندگانی را با چه شرایط و شاخصه‌هایی باید برگزید؟ و چه ملاک‌ها و معیارهایی برای انتخاب نماینده اصلح وجود دارد؟ آنچه امروز به آن میپردازیم پاسخی کوتاه به همه اینهاست.

 

روش‌های گزینش نماینده اصلح

 

جهت شناخت نماینده اصلح یا صالح راههای مختلفی وجود دارد که آگاهی از وظایف و اختیارات و کارکرد مجلس یکی از آنهاست. عملکرد، توانایی، تعهد، تخصص، آشنایی با ساختار و شناخت مشکلات عمومی و منطقه‌ای و محلی مردم از دیگر شیوه‌های ارزیابی یک نماینده خوب برای تصدی کرسی مجلس می‌باشد.

بررسی کارنامه و برنامه ی کاندیدا و ،ولایت‌پذیری، هماهنگی با سایر جریانات همسو با نظام، دشمن‌ستیزی، مواضع سنجیده و کارآمدی و تسلط بر حرفه نمایندگی نیز از ملاک‌های گزینش افراد می‌باشد.

اما از آنجا که ارزیابی کارنامه کاندیدای با سابقه و همچنین احراز ویژگیهای تخصصی سایر کاندیداها برای همه اقشار مردم کار ساده‌ای نیست. یکی از شیوه‌های مطمئن و ساده شناخت این است که فرد مصلحت مردم را بر نفع خود و جریان وابسته ترجیح ندهد.

درخشنده پور در طول دوران خدمت خود نشان داده که برای پیشرفت و پیشبرد مصالح عموم باید اهل تعامل با تمام دولت ها بود تفکری فراجناحی که چپ و راست را فقط زمانی دارای مقبولیت میداند که در عمل ، معیشت مردم را سرلوحه قرار دهند برای همین است که در مرکز استان پایگاه رای ایشان فراتر از حزبی و قومی میباشد و چپ و راست ایشان را شایسته معرفی به عنوان کاندید نهایی خود می دانند و بدون شک او می تواند گوهری باشد در دستان اصلاح طلبان واصولگرایان که با مبنا قرار دادن وی به مقصد خود که کرسی سبز مجلس باشد به راحتی دست پیدا می کنند
هر چند که عاقلان وخردمندان این دوجریان رایزنی های خاص وعام در پشت پرده با ایشان داشته اند که نشان از هوشیاری و مسیر درست آنان می باشد.
این در حالیست که عموم مردم در مرکز استان واقفند که ایشان دارای پایگاه رای قابل توجهی در بویر احمد سفلی میباشد و شنیده ها حاکی از ان است که بزرگان هر دو جریان سیاسی به دنبال معرفی او به عنوان گزینه نهایی خود برای انتخابات آینده خواهد بود باید دید کدام جریان سیاسی موفق خواهد شد شاه ماهی سیاست این روزهای بویراحمد را به تور بیندازد.

 

انتهای پیام/ برزین آراسته

ارسال دیدگاه