کد خبر: 44492

تاریخ انتشار: شهریور ۶, ۱۳۹۸

۵۲ طرح عمرانی واقتصادی در چهارمین روز از هفته دولت با حضور استاندار کهگیلویه و بویراحمد ، نماینده مردم گچساران وباشت در مجلس شورای اسلامی، فرماندار گچساران وبرخی از مسئولان استانی ومحلی در شهرستان گچساران افتتاح وکلنک زنی شد + جزئیات

کهگیلویه و بویراحمد – گچساران  –  بلبل دنا – ۵۲ طرح عمرانی و اقتصادی در چهارمین روز از هفته دولت با حضور استاندار کهگیلویه و بویراحمد، نماینده مردم گچساران وباشت در مجلس شورای اسلامی، فرماندار گچساران  و جمعی از مسئولان استانی و محلی در شهرستان گچساران افتتاح و کلنگ زنی شد. به گزارش پایگاه اطلاع […]

کهگیلویه و بویراحمد – گچساران  –  بلبل دنا – ۵۲ طرح عمرانی و اقتصادی در چهارمین روز از هفته دولت با حضور استاندار کهگیلویه و بویراحمد، نماینده مردم گچساران وباشت در مجلس شورای اسلامی، فرماندار گچساران  و جمعی از مسئولان استانی و محلی در شهرستان گچساران افتتاح و کلنگ زنی شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بلبل دنا ،  استاندار کهگیلویه و بویراحمد روز چهارشنبه به همراه تاجگردون ، نماینده مردم گچساران وباشت در مجلس شورای اسلامی در آیین افتتاح و کلنگ زنی این طرح‌ها گفت:  این پروژه ها با اعتباری افزون بر ۸۹۵ میلیارد و ۶۰۵ میلیون ریال افتتاح یا عملیات اجرایی آنها شروع شد.

حسین کلانتری اظهار داشت:  این طرح ها در بخش های زیرساخت های مخابراتی،آب، بهداشت، مسکن، کشاورزی و زیرساخت های مناطق شهری و روستایی عملیاتی شده است.

وی بیان کرد:  از این تعداد طرح ۴۴ طرح با اعتباری بیش از ۶۹۵ میلیارد ریال بهره برداری شده است.

کلانتری ابراز کرد: اجرای ۱۲۰ هکتار سیستم تحت فشار منطقه چرزو و دیل با اعتباری بیش از ۳۰ میلیارد ریال، اجرای شبکه های فرعی ۳ و۴ آبیاری نوین اراضی دشت لیشتر با ۱۶۳ میلیارد ریال اعتبار، آبرسانی آب شرب به روستاهای آبریگون و گناوه با ۶ میلیارد و  ۷۰۰ میلیون ریال اعتبار، سه سالن چند منظوره با اعتبار ۳۰ میلیارد ریال، چمن مصنوعی روستاهای پاکوه و شهید افراز با ۱۰ میلیارد ریال اعتبار از از جمله پروژه های عمرانی افتتاحی در این شهرستان است.

وی اظهار داشت:  با افتتاح این تعداد طرح اقتصادی ،زمینه اشتغال پایدار برای ۲۰۰ نفر فراهم شده است.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت:  طرح پرورش گوساله پروار بندی ۱۵۰ راسی با اعتبار بیش از ۳۰ میلیارد ریال با اشتغالزایی پنج نفر به بهره برداری رسید.

کلانتری تعداد پروژه هایی که عملیات اجرایی آنها آغاز شده را هشت مورد اعلام کرد و گفت: ۲۰۰ میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال اعتبار نیز برای این طرح های جدید تخصیص یافته است.

وی گفت: بهسازی راههای روستایی پاکوه، سرابننیز، پشه کان، آبگندی، بی بی حکیمه، دیل، آب توت، انجیر سیاه با اعتباری بیش از ۴۰ میلیارد ریال، احداث فاز دوم بلوار اندیشه با ۴۰ میلیارد ریال اعتبار، ، چمن مصنوعی آب گرمو با پنج میلیاردو ۱۰۰اعتبار از مهمترین طرح های است که عملیات اجرایی آنها آغاز شده است.

کلانتری ادامه داد:  همچنین عملیات اجرایی طرح های  اقتصادی گاوداری شیری ۵۰ راسی، پرورش شتر مرغ ۵۰۰ قطعه ای و  طرح پرورش بز اصلاح نژادی ۲۰۰ راسی با اعتباری بیش از ۸۴ میلیارد ریال    آغاز شد که با تکمیل و بهره برداری از این طرح ها زمینه اشتغال ۲۳ نفر فراهم خواهد شد.

۴۳ طرح عمرانی با ۳۶۰میلیارد ریل اعتبار در هفته دولت سال گذشته در این شهرستان بهره برداری و یا کلنگ زنی شد.

گچساران از شهرستان‌های استان کهگیلویه و بویراحمد است که بیش از ۱۱۹ هزار نفر جمعیت و ۶۸۳٫۴ کیلومتر مربع مساحت دارد.

انتهای پیام /برزین آراسته

اردوان مرادی

ارسال دیدگاه