کد خبر: 44519

تاریخ انتشار: شهریور ۹, ۱۳۹۸

مدیر کل میراث فرهنگی استان : ۴ اثر طبیعی کهگیلویه و بویراحمد ثبت ملی شد

  مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد از ثبت چهار اثر طبیعی استان در فهرست آثار ملی کشور خبر داد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بلبل دنا ، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد، محمود باقری با اشاره به برگزاری نشست بررسی ثبت آثار ملی کشور به میزبانی بندر انزلی […]

 

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد از ثبت چهار اثر طبیعی استان در فهرست آثار ملی کشور خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بلبل دنا ، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد، محمود باقری با اشاره به برگزاری نشست بررسی ثبت آثار ملی کشور به میزبانی بندر انزلی در روزهای گذشته، گفت: در این نشست پنج اثر طبیعی استان برای ثبت در آثار ملی معرفی شد که از این تعداد چهار اثر تایید و یک اثر به نشست بعدی کارشناسان ثبت آثار ملی کشور موکول شد.

وی افزود: غار نزل و دشت لاله‌های واژگون طسوج در شهرستان چرام، دریاچه برم الوان در شهرستان بهمئی و درخت چنار گنجه‌ای در شهرستان بویراحمد چهار اثری است که در فهرست آثار ملی کشور به ثبت رسید.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: چشمه قیر گچساران نیز پس از تشکیل پرونده برای ثبت در فهرست آثار ملی به نشست بعد موکول شد.

باقری عنوان کرد: با ثبت این چهار طبیعی، تعداد آثار طبیعی کهگیلویه و بویراحمد که در فهرست آثار ملی ثبت شده است به ۱۰ اثر رسید.

ارسال دیدگاه

اخبار استان