کد خبر: 44824

تاریخ انتشار: آبان ۵, ۱۳۹۸

مردم سالاری به کما رفته است/ اشرافیت سیاسی عامل نابسامانی

زریر حجتی _یادداشت سیاسی_ بلبل دنا_ کهگیلویه و بویراحمد   مردم سالاری به کما رفته است. اشرافیت سیاسی عامل نابسامانی ها اشرافیت سیاسی نمایندگان مجلس، هویت نظام اسلامی را در رکن مهم مردم سالاری به چالش کشیده است بطوریکه این حجم از واگرایی و خیانت به مردم با هیچ دوره ای قابل قیاس نیست. امروزه […]

زریر حجتی _یادداشت سیاسی_ بلبل دنا_ کهگیلویه و بویراحمد

 

مردم سالاری به کما رفته است.
اشرافیت سیاسی عامل نابسامانی ها

اشرافیت سیاسی نمایندگان مجلس، هویت نظام اسلامی را در رکن مهم مردم سالاری به چالش کشیده است بطوریکه این حجم از واگرایی و خیانت به مردم با هیچ دوره ای قابل قیاس نیست.

امروزه مجلس به محل لابی گری اصحاب ثروت و قدرت مبدل شده و مافیایی در آن شکل گرفته که می رود تا با نهادینه کردن آقا زادگی، تار و پود مردم باورمند به انقلاب را از هم بگسلد، با آپارتاید قومی و قبیله ای ساختارها را بشکند، نظام ملوک الطوایفی و اختلاف طبقاتی را احیاء کند و در نتیجه گام دوم انقلاب و تمدن سازی نوین اسلامی را ابتر نمایند.

نظام مدیریتی در سایه شوم این اشرافیت سیاسی، استحاله و فشل شده و اشراف چشم در چشم شورای نگهبان و نهادهای نظارتی بر ویرانه های آن، نظام پوسیده ملوک الطوایفی را بانگ می زنند!

اشراف سیاسی، علقه خونی به شهداء و جانبازان دارند اما علقه فکری ندارند و با یدک کشیدن نام با عظمت شان بر آرمان های آنان می تازند و هر باورمند به دین و اخلاق و هنجارها را از میدان حق طلبی و حق خواهی عقب می رانند!

هرج و مرج و قانون گریزی، دست اندازی به بیت المال،حرام خواری و صدرنشینی، لیبرال منشی و کدخداپروری در چنین بازاری رونق یافته و اشرافیت سیاسی، مدیریتی، قومیتی و نیز اشرافیت اقتصادی شکل گرفته و مردم ناباورانه انگشت حیران به دندان گرفته و انتظار سپیده صبحی دگر دارند.

شهداء قهرمانان ملت اند و جانبازان و ایثارگران واقعی مورد تکریم اند اما حاشا و کلا که از این وضعیت خشنود باشند و در گور نلرزند از این همه ارزش ستیزی مدعیان رهروی که چون جانبازان جنگ صفین، راه بر حسین ابن علی بستند و شقی ترین انسان های تاریخ شده اند.

مجلس شورای اسلامی کم ندارد از این شقی ترین انسان نماهایی که با مدال جانبازی و خانواده شهداء سوء استفاده ها نموده و شکم از حرام سیر کرده و با مستی تمام لشکر جمع کرده و با زر و زور و تزویر نعره بر ولی زمان می کشند!

شورای نگهبان با همه قداست و نظارتش آن گونه که شایسته نام قهرمانان و قانون و آرمان خواهی نسل جدید انقلاب بوده، راه را بر این مهاجمان به دین و ولایت نبسته است!

انتطار مردم این است که شورای نگهبان از مواضع انفعالی خارج شود و با اِعمال نظارت استصوابی و احراز اهلیت، جامعه را از لوث افراد مدعی امانتداری نجات دهد که اگر چنین نشود بنی امویان زمان و از نفس افتاده های قافله راست خضاب کرده و چپ بنفش با اندیشه گندم ری، اسب سرکش خود را بر بدن های مطهر مظلوم ترین انسان ها باز هم می دوانند!

برای رسیدن به یک نقطه مطلوب و تحقق راهبردهای تمدن سازی نوین اسلامی برگرفته از منویات رهبری به یک پالایش سیاسی و همه جانبه در بین داوطلبان مجلس جدید نیاز است تا واکسینه شود جامعه و سیستم اداری از اندیشه های مسموم اصحاب ثروت و قدرتی که لانه کرده و کعبه آمال و آرزوهایشان تمدن غربی است ولی در عین حال پز ایثارگری و امید لقلقه زبانشان است و در رفتار مردم ستیزند نه مردم سالار.
اشرافیت سیاسی هسته ای متفاوت با پوسته دارد و در واقع با لفاظی و بازی با واژه ها دین و مردم را تواماً به مسلخ می برند.

کنش ها و واکنش های بحران زا بازتاب این رویکرد ناصواب است و باید با هدایت انتخابات در تراز نظام اسلامی، مسیر واقعی مردم سالاری با مجلسی برآمده از متن مردم نه از قِبل ثروت و قدرت شکل بگیرد و این مهم وابسته به نگاه شورای نگهبان است و بس.

فریاد لر-زریر حجتی

 

انتهای پیام /برزین آراسته

ارسال دیدگاه

اخبار استان