کد خبر: 45074

تاریخ انتشار: دی ۶, ۱۳۹۸

امام جمعه یاسوج : کهگیلویه و بویراحمد تنها استانی بود که نماینده ولی فقیه و امامت جمعه مرکز استان را دو نفر بر عهده داشتند در حالی در شهرها و استان‌های دیگر اینگونه نیست و هر دو مسئولیت بر عهده یک نفر است/ آخرین امامت نماز جمعه شهر یاسوج وخدا حافظی حجت الاسلام سیدعلی اصغر حسینی

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بلبل دنا از یاسوج، حجت‌الاسلام و‌المسلمین سید علی اصغر حسینی پس از ۲۶ از سمت امامت جمعه یاسوج به دلیل کهولت سن و بیماری کنارگیری کرد. حجت‌الاسلام و‌المسلمین سید‌علی اصغر حسینی امروز جمعه ۶ آذرماه آخرین امامت جمعه شهر یاسوج را اقامه کرد و در پایان از مردم این شهر و […]

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بلبل دنا از یاسوج، حجت‌الاسلام و‌المسلمین سید علی اصغر حسینی پس از ۲۶ از سمت امامت جمعه یاسوج به دلیل کهولت سن و بیماری کنارگیری کرد.

حجت‌الاسلام و‌المسلمین سید‌علی اصغر حسینی امروز جمعه ۶ آذرماه آخرین امامت جمعه شهر یاسوج را اقامه کرد و در پایان از مردم این شهر و تمامی مردم استان کهگیلویه و بویراحمد طلب حلالیت کرده و خداحافظی کرد.

وی از تمامی عوامل برگزاری آئین سیاسی و عبادی نماز جمعه شهر یاسوج در طول ۲۶ گذشته قدردانی کرد و گفت: حجت‌الاسلام و المسلمین سید نصیر حسینی امام جمعه کنونی دهدشت در روزهای آینده به عنوان امام جمعه جدید شهر یاسوج و نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد منصوب و آغاز بکار خواهد کرد.

حسینی خاطرنشان کرد: کهگیلویه و بویراحمد تنها استانی بود که نماینده ولی فقیه و امامت جمعه مرکز استان را دو نفر بر عهده داشتند در حالی در شهرها و استان‌های دیگر اینگونه نیست و هر دو مسئولیت بر عهده یک نفر است.

وی با بیان اینکه آئین نماز جمعه یک عبادت سیاسی بوده و هدیه الهی به ملت ایران است که باید قدردان آن بود و حضور گسترده در آن داشت، خاطرنشان کرد: یکی از راه‌های اصلی مقابله با دشمنان و خنثی کردن توطئه‌های آنان برگزاری باشکوه آئین نماز جمعه است.

حسینی خانواده آیت ‌الله ملک حسینی را از خانواده‌های مذهبی و روحانی این استان دانست و افزود: مردم نیز همواره وفاداری و حق شناسی خود را نسبت به آنان نشان داده‌اند و نمونه بارز آن حضور باشکوه در آئین تشییع پیکر آیت الله سید کرامت الله ملک حسینی بود.

وی تاکید کرد: آیت الله ملک حسینی درخواست امام جمعه شهر یاسوج را داشت اما بنا به دلایلی نپذیرفتند.

 

انتهای پیام /برزین آراسته

ارسال دیدگاه

اخبار استان