کد خبر: 45135

تاریخ انتشار: دی ۱۹, ۱۳۹۸

مسئول دفتر شورای نگهبان : ردصلاحیت برخی از کاندیدای مجلس شورای اسلامی در استان کهگیلویه و بویراحمدشایعات است/ بررسی صلاحیت‌ها از سوی شورای نگهبان روز یکشنبه به فرمانداری‌ها اعلام می‌شود+ جزئیات

پایگاه اطلاع رسانی بلبل دنا؛ روز یکشنبه ۲۲ دی ماه ۹۸، نتیجه بررسی صلاحیت‌ها از سوی شورای نگهبان به فرمانداری‌ها اعلام می‌شود. با این وجود شایعاتی در باره رد یا تأیید صلاحیت برخی از کاندیداهای مطرح حوزه‌های انتخابیه کهگیلویه و بویراحمد مطرح می‌شود. شایعاتی مبنی بر رد بعضی از کاندیداهای فعلی و نامزدهای انتخاباتی که […]

شایعات رد یا تأیید صلاحیت‌ نامزدهای انتخابات مجلس کهگیلویه و بویراحمد داغ است + پاسخ خرمروز
پایگاه اطلاع رسانی بلبل دنا؛ روز یکشنبه ۲۲ دی ماه ۹۸، نتیجه بررسی صلاحیت‌ها از سوی شورای نگهبان به فرمانداری‌ها اعلام می‌شود. با این وجود شایعاتی در باره رد یا تأیید صلاحیت برخی از کاندیداهای مطرح حوزه‌های انتخابیه کهگیلویه و بویراحمد مطرح می‌شود. شایعاتی مبنی بر رد بعضی از کاندیداهای فعلی و نامزدهای انتخاباتی که حجت الاسلام خرم روز این شایعات را رد کرد و گفت: «این شایعات هیچ‌گونه سندیتی ندارد و ان شاءالله نظر شورای نظارت مرکز را در تاریخ مقرر به فرمانداری های مرکز حوزه انتخابیه اعلام خواهیم کرد.»
حجت الاسلام خرم روز مسئول دفتر شورای نگهبان در استان کهگیلویه و بویراحمد عصر روز پنجشنبه ۱۹ دی ماه در جمع خبرنگاران گفت: مجموع قوانین و قانون اجرای انتخابات مجلس شورای اسلامی وظایفی را برای همه دست اندرکاران انتخابات مشخص کرده است.
حجت الاسلام قدرت الله خرم افزود: از جمله کسانی که ملزم به رعایت قانون هستند داوطلبینی هستند که با ثبت نام خود بخشی از روند انتخابات را طی کرده اند.
وی اظهارکرد: به استناد ماده ۵۲ قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی روند بررسی صلاحیت ها در هیئت نظارت مرکز هر استان تحت عنوان جدول زمان بندی در حال طی شدن است.
مسئول دفتر شورای نگهبان در استان کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: انتظار می رود داوطلبان مر قانون را رعایت کنند. تبلیغات زودهنگام و زودرس خلاف قانون و تخلف از قانون است.
حجت الاسلام خرم روز خطاب به طرفداران داوطلبان تصریح کرد: لازم است اخلاق انتخاباتی و رعایت حرمت دیگر داوطلبان در فضای مجازی و تریبون ها، آبرو و حیثیت افراد را بدون دلیل لکه دار نکنند، تهمت نزنند، شایعه پراکنی نکنند و برای داوطلبان هزینه مضاعف ایجاد نکنند.
وی ادامه داد: دفتر نظارت شورای نگهبان در کهگیلویه و بویراحمد، طبق تبصره ۲ ماده ۵۲ قانون انتخابات پس از کسب نظر هیئت نظارت مرکز در خصوص بررسی صلاحیت ها را اخذ کرده و پس از صورتجلسه بر اساس جدول زمانبندی نهایتا در روز یکشنبه به فرمانداری ها اعلام خواهد شد.
مسئول دفتر شورای نگهبان در استان کهگیلویه و بویراحمد در خصوص شایعات رد صلاحیت برخی نامزدها در فضای مجازی، سایت ها و گفت و گوهایی که بین مردم رد و بدل می شود، عنوان کرد: این شایعات هیچ‌گونه سندیتی ندارد و ان شاءالله نظر شورای نظارت مرکز را در تاریخ مقرر به فرمانداری های مرکز حوزه انتخابیه اعلام خواهیم کرد.
حجت الاسلام خرم روز بیان کرد: مجموعه، مدیران، دستگاه قضایی و نیروی انتظامی موظف به تشکیل پرونده برای متخلفان انتخاباتی هستند.
به گزارش کبنا، با این حال ممکن است که بعضی از شایعات داغ به واقعیت بپیوندد، اما همه باید منتظر باشیم تا نتیجه بررسی صلاحیت نامزدهای انتخاباتی از طریق مراجع قانونی به مردم اعلام شود و کسی دامن به این حرف‌های بی اساس نزند.
ارسال دیدگاه