آخرین اخبار
کد خبر: 45305

تاریخ انتشار: بهمن ۱۰, ۱۳۹۸

بی توجهی مسئولان به روستای مورنای لوداب/ محرومیت ها در این منطقه فریاد می زنند / به داد مورنا برسید

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی بلبل دنا ، مسیر ارتباطی خوب و مناسب این روزها یکی از ضروریات مورد نیاز هرجامعه ای است و می توان گفت که زندگی کردن در یک منطقه بدون داشتن مسیر ارتباطی مناسب باعث می شود که مردم آن منطقه دچار سختی ها و رنج هایی شوند.   […]

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی بلبل دنا ، مسیر ارتباطی خوب و مناسب این روزها یکی از ضروریات مورد نیاز هرجامعه ای است و می توان گفت که زندگی کردن در یک منطقه بدون داشتن مسیر ارتباطی مناسب باعث می شود که مردم آن منطقه دچار سختی ها و رنج هایی شوند.

 

بعد از انقلاب اسلامی ایران  یکی از اولویت ها در استان های مختلف کشور به ویژه در استان کوهستانی کهگیلویه و بویراحمد راه سازی بوده است هر چند که هزینه راه سازی در این استان نسبت به سایر استان ها چندین برابر بیشتر است اما همواره مورد توجه ویژه مسئولان قرار دارد.

با این وجود همچنان روستاهایی هستند که از نداشتن راه ارتباطی نامناسب رنج می برند، روستاهایی که شاید اسمشان را هم خیلی از ما و شاید مسئولان هم نشنیده باشند اما کمی بارش باران و برف باعث می شود که اهالی این روستاها برای رفتن به دیگر مناطق از چهارپایان استفاده کنند.

روستای مورنا از توابع بخش لوداب شهرستان بویراحمد است که می توان گفت مردم این منطقه در زمستان در بن بست قرار دارند.

 اهالی روستای مورنا راه ارتباطی مناسبی ندارند و اهالی برای رفتن به دیگر روستها باید از چهارپا استفاده کنند، آن ها در میان این کوه های پر از سنگ  های بزرگ بر چهارپایان سوار می شوند و از میان دره های لیز پر از برف عبور می کنند و هر لحظه باید منتظر یک اتفاق خطرناک باشند.

اهالی روستای مورنا در انتظار داشتن یک جاده ارتباطی مناسب هستند جاده ای که حداقل خودرو بتواند از آن عبور کند و مجبور نباشند در این شرایط خطرناک از چهارپا استفاده کنند.

 در این عکس می بینیم که اهالی این روستا مراسم کفن و دفن یکی از اهالی را با چهارپا انجام می دهند، انتظار می رود که مسئولان استان اهالی روستای مورنا را دریابند.

این روزها که بازار دید و بازدید های انتخاباتی داغ است، بهتر است مشکلات این منطقه نیز دیده شود البته شاید در دوره های قبل کسانی وعده هایی داده اند اما پس از ورود به مجلس به فراموشی سپرده شدند.

انتهای پیام/

Likes(0)Dislikes(0)
دیدگاه کاربران

نظرات در انتظار تایید: 0

کل نظرات :2

 • ناشناس

  تاریخ : ۱۰ - بهمن - ۱۳۹۸

  0 - 0

  سلام انصافا منم دیدمش خیلی ناراحت شدم بحال مسولین تاسف میخورم که فردا قیامت درقبال این مردم چه پاسخی خواهند داد . وای بر حال شما

  Likes(0)Dislikes(0)

  پاسخ

 • آتش به اختیار.

  تاریخ : ۱۰ - بهمن - ۱۳۹۸

  0 - 0

  بعضی از مسولین بی عرضه که به اسم این مردم بجای رسیدند که فقط به فکر خودشونن این بی تقوایی مسولیین را میرساند.
  خلاصه باید گفت خجالت بکشید بی عرضه ها

  Likes(0)Dislikes(0)

  پاسخ

ارسال دیدگاه