کد خبر: 45963

تاریخ انتشار: اسفند ۲۰, ۱۳۹۸

معاون اقتصادی استاندار کهگیلویه و بویراحمد: بهداشت نانوایی های کهگیلویه و بویر احمد به صورت روزانه رصد می شود

معاون اقتصادی استاندار کهگیلویه و بویراحمد: بهداشت نانوایی های کهگیلویه و بویر احمد به صورت روزانه رصد می شود معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: با توجه به شیوع ویروس کرونا در سطح کشور نظارت بر رعایت نکات بهداشتی در نانوایی های استان برای مقابله با این ویروس بیش از گذشته و […]

معاون اقتصادی استاندار کهگیلویه و بویراحمد:

بهداشت نانوایی های کهگیلویه و بویر احمد به صورت روزانه رصد می شود

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: با توجه به شیوع ویروس کرونا در سطح کشور نظارت بر رعایت نکات بهداشتی در نانوایی های استان برای مقابله با این ویروس بیش از گذشته و با جدیت دنبال می شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بلبل دنا، نشست کمیته اقتصادی مبارزه با کرونا به ریاست سید حشمت الله صمیمی دوست معاون اقتصادی استاندار و با حضور کلیه اعضاء کارگروه آرد و نان استان در استانداری برگزار شد.

صمیمی دوست در این نشست گفت: مقرر شد جهت جلوگیری از شیوع ویروس کرونا و رعایت مسائل بهداشتی تمامی نانواداران میز جلوی نانوایی خود را بعد از اتمام کار به درون واحد صنفی خود منتقل کنند.

معاون اقتصادی استاندار افزود: اگر این امکان وجود نداشته باشد صفحه روی میز به صورت متحرک طراحی که انتقال و جابه جایی آن به داخل نانوایی پس از اتمام کار امکان پذیر باشد.

وی بیان کرد: جهت رعایت مسائل بهداشتی در تمامی نانواها یک نفر فروشنده صرفا جهت اخذ وجه و کارت بانکی بکار گرفته شود و به هیچ عنوان نباید با تهیه و توزیع نان در تماس باشد.

صمیمی ابراز کرد: انتظار می رود مردم استان برای خرید و فروش در حد امکان از تبادل وجه نقد خودداری کنند.

وی با تاکید بر اینکه کارگران نانوا خانه ها موظف به استفاده از ماسک، دستکش و لباس کار مناسب هستند، بیان کرد: برای این افراد شستشوی مکرر دست ها هر نیم ساعت یکبار با مواد شوینده و ضدعفونی ضروری است.

معاون اقتصادی استاندار گفت: تمام تجهیزات نانوایی و سطوحی که نان روی آن قرار می گیرد باید به صورت روزانه قبل از شروع کار و در طول روز در حین کار جهت رعایت مسائل بهداشتی و جلوگیری از شیوع ویروس کرونا ضدعفونی و گندزدایی شوند.

وی ابراز کرد: کلیه کارکنان نانواخانه ها قبل و بعد از اتمام کار موظف به استحمام، شستشو و تعویض لباس کار خواهند بود.

صمیمی دوست با تاکید بر اینکه ورود هرگونه افراد متفرقه به داخل نانوایی به طور مطلق ممنوع است، ابراز کرد: کلیه روسای اتحادیه نانوا خانه ها در شهرستان های ۸ گانه استان موظفند در ۴۸ ساعت آینده نسبت به تامین ژل ضدعفونی کننده و آب ژاول جهت ضدعفونی واحدهای خبازی به ادارات صمت و مرکز بهداشت شهرستان های مربوطه مراجعه و اقلام مورد نیاز را دریافت کنند.

وی تصریح کرد: معاونت غذا و دارو موظف شد نسبت به تامین ماسک و مواد ضدعفونی کننده صنوف نانوا خانه های استان اقدام کند.

معاون اقتصادی استاندار گفت: حسن نظارت بر اجرای رعایت مسائل بهداشتی در نانواخانه های استان بر عهده مراکز بهداشتی شهرستان های ۸ گانه استان است.

وی عنوان کرد: کلیه دستگاه های عضو کمیسیون آرد و نان موظف هستند به محض مشاهده هرگونه تخلف مراتب را به سازمان صنعت، معدن و تجارت در مرکز استان و ادارات صمت در شهرستان های تابعه اعلام تا تصمیمات قانونی اتخاذ شود.

صمیمی دوست اعضای کمیته نظارت بر صنوف خبازان را شامل نماینده صمت، تعزیرات حکومتی، دانشگاه علوم پزشکی، رئیس اتحادیه صنف نانوایان شهرستان تابعه و نماینده فرمانداران برشمرد و گفت: این افراد موظفند به صورت روزانه نسبت به بازرسی از واحدهای خبازی اقدام کرده و نتیجه عملکرد خود در شهرستان های ۸ گانه را به فرمانداران و رئیس صمت شهرستان مربوطه گزارش دهند و سپس گزارش نهایی از سوی سازمان صمت استان تجمیع و به معاونت اقتصادی استاندار ارائه شود.

 

انتهای پیام /برزین آراسته

ارسال دیدگاه