کد خبر: 46087

تاریخ انتشار: فروردین ۱۸, ۱۳۹۹

گرانی و عدم برخورد با آن در کهگیلویه و بویراحمد بیداد میکند / در رابطه با گرانی ها آیا سازمان صمت و تعزیرات حکومتی در گچساران وجود دارد؟؟؟

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بلبل دنا،  از یاسوج، با اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی و تعطیلی بسیاری از اصناف جز برخی صنوف ضروری همچون میوه‌فروشان، خواربار فروشان، قصابی‌ها و غیره اما نظارت بر بازار وضعیت بغرنجی دارد تا جایی که داد مردم از گرانی و چند نرخی بودن در بازار درآمده است. بدون شک در […]

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بلبل دنا،  از یاسوج، با اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی و تعطیلی بسیاری از اصناف جز برخی صنوف ضروری همچون میوه‌فروشان، خواربار فروشان، قصابی‌ها و غیره اما نظارت بر بازار وضعیت بغرنجی دارد تا جایی که داد مردم از گرانی و چند نرخی بودن در بازار درآمده است.

بدون شک در این وضعیت کرونایی برخی در فضای اقتصادی و بازار دنبال سوءاستفاده هستند که بدون شک هوشیاری مسئولان و متولیان امر از جمله سازمان صنعت، معدن و تجارت می‌تواند تمامی نقشه‌های انان را نقشه برآب و آرامش لازم را بر بازار حکم فرما کنند.

در روزهای کرونایی در کهگیلویه و بویراحمد و تعطیل شدن بسیاری از صنوف اما سازمان صمت نیز در تنظیم بازار و جلوگیری از افزایش ناگهانی و بدون دلیل قیمت لنگ می‌طند در حالی شاهد یک شهر و چند نرخ هستیم و مسئولان سازمان صمت پیگیر نوسازی و بهسازی اتاق‌های خود هستند.

میوه روزانه گران می‌شود، گوشت بازار ثابتی ندارد، قیمت‌ها در دو قصابی نیز متفاوت بوده یکی ۸۵ هزار تومان فروش می‌کند و دیگری ۹۰ هزار تومان زیرا می‌دانند در این آشفته بازار کرونا می‌توانند از غفلت مسئولان و متولیان امر سوءاستفاده کنند.

برخوردها کارساز نیست زیرا جریمه‌ها ناچیز گوشه‌ای از سوددهی غیرمنطقی آنان را هم خدشه‌دار نمی‌کند و شاید نیروهای بازرسی صمت دل و دماغی برای تشدید نظارت‌ها ندارند که اینگونه بازار را رها کرده‌اند.

 

موضوع گرانی ،تورم وعدم برخورد با گرانفروشان در برخی شهرستان ها مثل گچساران  اینقدر قابل لمس ومشاهده هست که این ذهنیت در افکار مردم خطور میکند که آیا اداره ای به اسم  تعزیرات حکومتی ،صنعت ،معدن،تجارت،ویا نهادهای مرتبط با گرانی وکنترل و بررسی در  ان شهرستان وجود دارد یانه ؟

 

تسنیم

ارسال دیدگاه