کد خبر: 46158

تاریخ انتشار: فروردین ۲۸, ۱۳۹۹

اقدام ضربتی تعزیرات حکومتی این بار در گچساران/ بازار گچساران قابل قبول نیست قیمت ها در بیشتر اجناس ثبات ندارد چند قیمتی اجناس مانند میوه وجود دارد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بلبل دنا بعد از چندی پیش خبری تحت عنوان (( گرانی داد مردم گچساران را در آورده/ عدم نظارت بر بازار تره بار ومیوه فروشی )) درج و انتشار یافت . مسئولان مرتبط با این امر از جمله مدیرکل  تعزیرات حکومتی استان ، معاون اقتصادی استانداری ،فرماندار گچساران ، مدیرکل […]

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بلبل دنا بعد از چندی پیش خبری تحت عنوان (( گرانی داد مردم گچساران را در آورده/ عدم نظارت بر بازار تره بار ومیوه فروشی )) درج و انتشار یافت .

مسئولان مرتبط با این امر از جمله مدیرکل  تعزیرات حکومتی استان ، معاون اقتصادی استانداری ،فرماندار گچساران ، مدیرکل ومعاون بازرسی سازمان صمت ، نماینده بهداشت ،نیروی انتظامی، اتاق اصناف گچساران، رئیس اداره صمت شهرستان دیروز عصر که تا پایان شب طول کشید در یک کار گروه و گشت مشترک بازار گچساران را زیر تیغ نظارت وبرخورد با متخلفان بردند .

 

براساس این گزارش،  براتعلی صالحی مدیر کل تعزیرات حکومتی استان در گفتگو با خبرنگار بلبل دنا  گفت : با کسانی که اقدام به بستن واحدهای صنفی در شهر دوگنبدان برای فرار از بازدید کردند با شدت برخورد خواهد شد وی بیان کرد،در شرایطی که ویروس کرونا  سلامت مردم را تهدید میکند چند قیمتی برخی از اجناس به دور از انصاف است.

وی افزود :  بازار گچساران قابل قبول نیست قیمت ها در بیشتر اجناس ثبات ندارد چند قیمتی اجناس مانند میوه وجود دارد.

 

مدیر کل تعزیرات حکومتی استان بیان داشت : مسئولان گچساران باید دقت بیشتری بکنند و سازمان صمت و اتاق اصناف باید بازرسی هاشون رو بیشتر بکنند و با کسی مسامحه نداشته باشندو متخلفان بازار به عنوان اخلالگر نظام اقتصادی معرفی میشوند.

اما در این بین ،سخنان عجیب رئیس اتاق اصناف گچساران در توجیه و نشان دادن محله گل وبلبل بازار گچساران از نظر گرانی وعدم تفاوت قیمت ها قابل تامل بود که با واکنش معاون اقتصادی استانداری کهگیلویه و بویراحمد روبرو شد .

صمیمی دوست، معاون اقتصادی استانداری در واکنش به صحبت رئیس اتاق اصناف گچساران گفت : تفاوت قیمت در بازار معرض میباشد دلیلی ندارد که مثلا موز در این فروشگاه تره بار به قیمت ۱۶هزار تومان به فروش برسد ودر مغازه روبرویی ۲۲ هزار تومان که این موضوع نشان بر عدم کنترل ونظارت میباشد

فرماندار گچساران که به عنوان عالی ترین مقام اجرایی شهرستان هم در گشت مشترک حضور داشت با ابراز گلایه و عدم دلخوشی خود از مسئولان مربوطه گفت که جای هیچ گونه مماشات و مسامحه با گرانفروشان و کسانی که قانون را رعایت نمی کنند نیست.

 

صمیمی دوست، معاون اقتصادی استانداری ، صالحی مدیر کل  تعزیرات حکومتی استان، حسین پور مدیرکل وباقری معاون بازرسی سازمان صمت  و دیگر مسئولان شهرستانی که یک روز پرکار را  در گچساران میگذرانند  با حضور خود در تک تک مغازه ها وبازار میوه فروشی موضوع تفاوت قیمت ها وعدم نظارت اتاق اصناف و رئیس اداره صمت گچساران  را به آنان وبازاریان تذکر داده  و با متخلفان برخورد قانونی کردند

امید می رود که این پایش به صورت مستمر وهمیشگی در بازار گچساران وجود داشته باشد تا شاهد گرانفروشی،  واختلاف قیمت ها وعدم نظارت ها در گچساران نباشیم.

 

 

انتهای پیام/ برزین آراسته

ارسال دیدگاه