آخرین اخبار
کد خبر: 46534

تاریخ انتشار: تیر ۲۵, ۱۳۹۹

سرپرست مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان مارگون طی مراسمی تودیع ومعارفه شد + تصویر حکم

چندی پیش بود هیئت وزیران در جلسه ۸ دی ۹۸ به پیشنهاد وزارت کشور و به استناد قانون تعاریف و ضوابط تقسیمات کشوری، با ایجاد دهستان‌های دالون و شوروم، بخش زیلائی و شهرستان مارگون در شهرستان بویراحمد استان کهگیلویه و بویراحمد موافقت کرد. ، بر این اساس ، دهستان دالون از ترکیب روستاها، مزرعه‏ ها و […]

چندی پیش بود هیئت وزیران در جلسه ۸ دی ۹۸ به پیشنهاد وزارت کشور و به استناد قانون تعاریف و ضوابط تقسیمات کشوری، با ایجاد دهستان‌های دالون و شوروم، بخش زیلائی و شهرستان مارگون در شهرستان بویراحمد استان کهگیلویه و بویراحمد موافقت کرد.
، بر این اساس ، دهستان دالون از ترکیب روستاها، مزرعه‏ ها و مکان ‏های مندرج در متن پیوست، در بخش مارگون شهرستان بویراحمد استان کهگیلویه و بویراحمد ایجاد و روستای جوکار به عنوان مرکز این دهستان دالون تعیین شد.

هم‌چنین، دهستان شوروم از ترکیب روستاها، مزرعه‏ ها و مکان‌های مندرج در متن پیوست در بخش مارگون، ایجاد و روستای پوله به عنوان مرکز این دهستان تعیین شد.

بخش زیلائی از ترکیب دهستان‌ های زیلائی و شوروم در شهرستان بویراحمد ایجاد و روستای ماشمی سفلی مرکز دهستان زیلائی، با تغییر نام به ماشمی به عنوان مرکز این بخش تعیین شد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بلبل دنا، در ادامه سلسه فرایند ایجاد وبه رسمیت شناختن این شهرستان ،فرماندار و مدیران ادارات مختلف ان هرکدام طی تشریفاتی انتصاب وفعالیت خود را شروع کرده ومیکنند .در این بین تودیع ومعارفه،  سرپرست مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان مارگون با حضور مسئولان سازمانی وشهرستانی شامل مهندس آراسته مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان دنا، مهندس عطا باقرزاده ،معاونت توسعه ومنابع انسانی سازمان جهاد کشاورزی استان ،مهندس جمال تقوی مدیر بازرسی سازمان ،مهندس اقاشیری مدیر حراست سازمان وبا حضور سرپرست فرمانداری مارگون طی مراسمی صورت گرفت .

 

دکتر علی صالح بهمن پور لیسانس علوم دامی از دانشگاه ایلام ،فوق لیسانس تغذیه دام از شیراز ،دکتری تغذیه دام از دانشگاه ایلام واز سال ۹۳ به عنوان کارشناس جهاد کشاورزی شهرستان دنا وهمچنین مدرس دورهای فنی و حرفه ای را در کارنامه خود دارد.

بر اساس این گزارش ، دکتر علی صالح بهمن پور در این مراسم اظهار داشت : بخش کشاورزی سهم مهمی در تولید نا خالص کشور دارد و دستیابی به امنیت غذایی ،کسب دارمد های ارزی و استقلال سیاسی و اقتصادی از عمده ترین ضرورت های توجه به بخش کشاورزی است. نقش کشاورزی در اقتصاد هر کشوری بخصوص کشور ما قابل چشم پوشی نیست اگر در زمینه کشاورزی رشد پیدا کنیم قطعا باعث اقتدار،عزت ،امنیت و رفاه مردم ما خواهد شد .

بهمن پور تصریح کرد : بحث کشاورزی نه فقط از جنبه های اقتصادی مهم است بلکه حیات اجتماعی و امنیت ملی یک کشور را هم تحت تاثیر قرار میدهد بحث امنیت غذایی یکی از مولفه های مهم و تاثیرگذار در امنیت ملی واجتماعی است .

سر پرست جهاد کشاورزی شهرستان مارگون بیان داشت: توسعه کشاورزی بدون نگرش پایدار به آن موجب بروز مسائل و مشکلاتی گردیده است که مصرف بی رویه مواد شمیایی و تخریب محیط زیست از عمده ترین آنهاست . یکی از اهداف اساسی توسعه کشاورزی کشاورزی پایدار ایجاد درامد و اشتغال در نواحی روستایی و جهت افزایش رفاه و کاهش فقر روستائیان که باید مورد توجه قرار گیرد .

وی گفت : ما بایستی به دنبال گشاورزی پایدار باشیم .،یکی از راهکار های توسعه عمقی کشاورزی از طریق افزایش عملکرد در واحد سطح و تراکم گشت و تولید کالا های پر ارزش به ویژه محصولات باغی و دامی میباشد .
وی بیان داشت : ذکر این نکته که مقدار بارندگی در کشور و منطقه ما بسیار پایین است بر همه ما آشکار است و این میطلبد که ما استفاده بهینه از زمین و منابع آبی ببریم و در حفظ خاک به عنوان بستر گهواره رشد به مانند بهره وری از آب انشاء الله بایستی به خوبی برنامه ریزی کنیم. سال جاری به نام سال جهش تولید نام گذاری شده است راه تحقق جهش تولید حمایت از تو تولید و بخش کشاورزی است .

 

انتهای پیام /برزین آراسته

Likes(0)Dislikes(0)
دیدگاه کاربران

نظرات در انتظار تایید: 0

کل نظرات :1

 • کشاورزان استان

  تاریخ : ۲۵ - تیر - ۱۳۹۹

  0 - 0

  تبریک به بهمن پور ، ان شاالله موفق و موئد باشید، و همچنین از استاندار محترم و نمایندگان استان( جناب آقای دکتر روشنفکر و حاج آقا موحد) درخواست عاجزانه داریم هرچه سریعتر هم به فکر تودیع و معارفه مدیرکل جدید جهاد باشیم، بزرگترین ظلمی که در حق کشاورزی و کشاورزان وهمچنین دستگاه عریض و طویل و خیلی مهم کشاورزی استان طی این چند سال بر گرده مردم و دستگاه دولتی وارد اومد انتخاب الیاس تاجدینی به عنوان مدیرکل بوده، اونهم آدمی که هنوز پرونده شلاق و اختلاس و دزدی های کلان اون مخصوصا در بحث تغییر کاربری های غیرمجاز و زمین هایی که خودش و دوستانش در باشت و لنده به قیمت کشاورزی و ارزان از مردم بیچاره خریدن، و ۵الی۶ماه بعد، اونا را تغییر کاربری دادند و به قیمت تجاری و هزار برابر فروختن و چه پولهای کثیف و میلیاردی به جیب زدن، هرجا تاجگردون مدیری گذاشته تا دزد از آب درومده ، و به خاطر منافعی که داشتن اونا رو انتخاب کردن، و الیاس تاجدینی هم جزء اوندسته از مدیرانی بوده که بیشترین تخلفات مالی و زمینخواری را در بین مدیران کل به خود اختصاص داده اند، در پایان از دکتر روشنفکر و حاج آقا موحد خواهشمندیم هرچه سریعتر به فکر یه نیروی دست پاک و مقتدر به جای این فرد معامله گر باشند، به قولی آب پاییز رو نباید بخوره، باید سریعتر کلک شه کند، و به قول جمالیان معاون سیاسی امنیتی مثل وحید محمدی تبار باید دمشو گرفت و از استان پرتش کنید بیرون، مگه این انقلاب چه مکافاتی و تاوانی باید بده ، خواهشاً شماره معکوس را برا برداشتن ایشون و قطع دست این دزد ملعون هرچه سریعتر شروع کنید، الله برکت الله ، یاعلی مدد

  Likes(0)Dislikes(0)

  پاسخ

ارسال دیدگاه

اخبار استان