آخرین اخبار
کد خبر: 46670

تاریخ انتشار: مرداد ۱۶, ۱۳۹۹

‎غوغای مامای زایشگاه لوداب در نجات خانم باردار / مامای سپید پوشی که با تلاش زیبایش قصه ی زندگی آغاز شد

‎*غوغای مامای زایشگاه لوداب در نجات خانم باردار * مامای سپید پوشی که با تلاش زیبایش،قصه ی زندگی آغاز شد.   نجات جان مادر و فرزندش در مرکز خدمات سلامت لوداب به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بلبل دنا؛ مسؤل مرکز خدمات جامع سلامت لوداب گفت: زن بارداري كه در روستاي شهید خرم روز(آب بهاره)چین لوداب […]

‎*غوغای مامای زایشگاه لوداب در نجات خانم باردار *

مامای سپید پوشی که با تلاش زیبایش،قصه ی زندگی آغاز شد.

 

نجات جان مادر و فرزندش در مرکز خدمات سلامت لوداب
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بلبل دنا؛ مسؤل مرکز خدمات جامع سلامت لوداب گفت: زن بارداري كه در روستاي شهید خرم روز(آب بهاره)چین لوداب با پارگی کیسه آمینوتیک و وضعیت بسیار حاد درشامگاه سه شنبه به مرکزخدمات جامع سلامت مراجعه کرد و با تلاش پرسنل محترم ،سریع به مرکزتسهیلات زایمانی لوداب منتقل و با کمترین زمان اقدامات درمانی شروع شد که با مهارت مثال زدنی و تلاش فراوان خانم زینب صفری مامای تسهیلات زایمانی لوداب،هم مادر و هم فرزند از مرگ حتمی نجات پیدا کردند.

 

وی افزود: باتوجه به وضعیت فوق العاده حاد مادر که دچار پارگی و‌بیحالی بود عملیات زایمان شروع شد ،که نوزاد با توجه به مشکلات که در بندناف این نوزاد بوجوده آمده بود متوجه شدیم که نوزاد مرده به دنیا آمده و نفس نمی کشد،به همین خاطر عملیات احیا نوزاد شروع شد و خوشبختانه با کمک پزشک و دیگر ماماهای مرکز، نوزاد احیا و به زندگی برگشت.

وی بیان داشت:  از طرفی مادر دچار خونریزی شدید که باعث کاهش هوشیاری شد و زبردستی ماما زایشگاه ،خانم زینب صفری دولت آباد ،اقدام درمانی و اورژانسی صورت گرفت شرایط مادر بچه، بطور نسبی بهتر شد و با کمک پرسنل ۱۱۵لوداب به بیمارستان امام سجاد منتقل شد .صانع نسب افزود: در تمام طول مسیر ماماهای تسهیلات زایمانی لوداب خانم زینب صفری و خانم مرضیه آینه دار و اقای محمد صمدی ،با اقدام درمانی ،مانع از وخیم تر شدن حال بیمار شدند.
مسول مرکز خدمات جامع سلامت لوداب اظهار داشت : خوشبختانه در حال حاضر وضعیت مادر که در ICuبیمارستان امام سجاد بستری می باشد ،مطلوب و نوزاد در شرایط کاملا نرمال بسر می برد
وی با بیان اینکه این چهارمین احیا نوزاد در لوداب و چندمین زایمان پر خطر در این مرکز می باشد افزود: از مسؤلین درخواست کرد به مشکلات منطقه توجه بیشتری داشته باشند و امکانات مورد نیاز بخش، از جمله سونوگرافی و…را در برنامه های خود قرار دهند.
بخش لوداب با جمعیتی قریب به ۱۵هزارنفر در۱۲۰کیلومتری یاسوج مرکز استان قرار دارد که داری سه درمانگاه و یک مرکز تسهیلات زایمانی می باشد.

Likes(0)Dislikes(0)
دیدگاه کاربران

نظرات در انتظار تایید: 1

کل نظرات :3

 • ف آریایی کیش

  تاریخ : ۱۶ - مرداد - ۱۳۹۹

  0 - 0

  با تشکر از نیروهای خدوم لوداب بخصوص کادر محترم پزشکی و پرستاری و در راس آن جناب دکتر صانع نصب دوست داشتنی
  فاصله مرکز لوداب تا یاسوج ۸۰ کیلومتر هست نه ۱۲۰ کیلومتر

  Likes(0)Dislikes(0)

  پاسخ

 • حسینی صابر

  تاریخ : ۱۶ - مرداد - ۱۳۹۹

  0 - 0

  احسنت اجرکم عندالله

  Likes(0)Dislikes(0)

  پاسخ

 • حبیب الله دارایی

  تاریخ : ۱۶ - مرداد - ۱۳۹۹

  0 - 0

  درود برخانم دکتر شجاع که همیشه مثل شوهرش از،خواب میزند .وبه فکر سلامتی مردم منطقه است.درود برتو شیر زن

  Likes(0)Dislikes(0)

  پاسخ

ارسال دیدگاه

اخبار استان

آغاز به کار مرکز شبانه روزی فوریت های برسی مشکلات واحد های تولیدی استان کهگیلویه و بویراحمد + تصاویر

به گزارش پایگاه خبری بلبل دنا: مرکز فوریت های شبانه روزی بررسی مشکلات واحدهای تولیدی و طرح‌های سرمایه‌گذار استان با رعایت…