آخرین اخبار
کد خبر: 47123

تاریخ انتشار: شهریور ۱۵, ۱۳۹۹

ارائه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای راهکاری مناسب برای اشتغال پایدار مددجویان/اشتغال‌زایی راهکار پایدار و کلید محرومیت‌زدایی در جامعه است

ارائه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای راهکاری مناسب برای اشتغال پایدار مددجویان مدیرکل کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد گفت: آموزش مهارت‌های فنی و حرفه‌ای راهکاری مناسب جهت ایجاد اشتغال پایدار برای مددجویان است. به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بلبل دنا ، قباد مبشری، مدیرکل کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد، اشتغال‌زایی راهکار پایدار و کلید محرومیت‌زدایی در جامعه […]

ارائه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای راهکاری مناسب برای اشتغال پایدار مددجویان

مدیرکل کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد گفت: آموزش مهارت‌های فنی و حرفه‌ای راهکاری مناسب جهت ایجاد اشتغال پایدار برای مددجویان است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بلبل دنا ، قباد مبشری، مدیرکل کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد، اشتغال‌زایی راهکار پایدار و کلید محرومیت‌زدایی در جامعه است، گفت: یکی از راهکارهای اساسی کمیته امداد جهت ایجاد اشتغال پایدار برای مددجویان،ارائه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای و مهارت‌آموزی است.
وی با اشاره به اینکه آموزش مهارت‌های فنی و حرفه‌ای و ایجاد بستر اشتغال، رویکرد موفقی است که به زندگی عزتمندانه خانواده‌های تحت حمایت منجر می‌شود، تصریح کرد: در این خصوص از ابتدای سال جاری تاکنون ۳۶۸ نفر از مددجویان این نهاد بااعتبار ۲۵۰ میلیون تومان از آموزش‌های فنی و حرفه‌ای در زمینه‌های مهارتی، پایدارسازی مشاغل و مقدماتی بهره‌مند شده‌اند.
مبشری یادآور شد: ۵۶۸ طرح اشتغال‌زایی بااعتبار ۲۰ میلیارد تومان در سال جاری برای مددجویان اجراشده است.
مدیرکل کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد در خصوص به‌کارگیری مددجویان این نهاد از طریق مراکز کاریابی گفت: در سال جاری ۱۱۰نفر از مددجویان از طریق مراکز کاریابی و کارفرماها مشغول به کارشده‌اند که در این خصوص ۱۷۰ میلیون تومان هزینه شده است.
مبشری با اشاره به اینکه یکی از مهم‌ترین اهداف و برنامه‌های کمیته امداد تقویت روحیه خودباوری و ترویج فرهنگ کار و تلاش در بین مددجویان است، اظهار کرد: بر همین اساس آموزش‌های فنی و حرفه‌ای به‌منظور مهارت‌آموزی مددجویان مستعد و فراهم نمودن زمینه فعالیت آن‌ها در حرفه‌های گوناگون، دستیابی به شغل و درآمد پایدار و مشارکت این افراد در چرخه تولید و اقتصاد کشور ارائه می‌شود که درنهایت موجب خودکفایی و استقلال اقتصادی آن‌ها خواهد شد.
انتهای پیام

Likes(0)Dislikes(0)
ارسال دیدگاه

اخبار استان

آغاز به کار مرکز شبانه روزی فوریت های برسی مشکلات واحد های تولیدی استان کهگیلویه و بویراحمد + تصاویر

به گزارش پایگاه خبری بلبل دنا: مرکز فوریت های شبانه روزی بررسی مشکلات واحدهای تولیدی و طرح‌های سرمایه‌گذار استان با رعایت…