آخرین اخبار
کد خبر: 47870

تاریخ انتشار: مهر ۲۰, ۱۳۹۹

مدیرکل کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد گفت: 283 مورد خدمات حقوقی در زمینه‌های مشاوره، دادخواست، شکوائیه، تنظیم لایحه و سایر موارد به مددجویان تحت حمایت این نهاد در شش‌ماهه نخست امسال ارائه‌شده است

مدیرکل کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد خبر داد / ارائه خدمات حقوقی به مدد جویان کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد

به گزارش پایگاه خبری بلبل دنا: قباد مبشری، مدیرکل کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد گفت: در زمینه ارائه خدمات حقوقی به مددجویان چهار میز خدمت حقوقی در استان راه‌اندازی شده است. وی با اشاره به اینکه در شش‌ماهه نخست امسال ۲۸۳ مورد خدمت حقوقی در زمینه‌های مشاوره، دادخواست، شکوائیه، تنظیم لایحه و سایر موارد به […]

به گزارش پایگاه خبری بلبل دنا:

قباد مبشری، مدیرکل کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد گفت: در زمینه ارائه خدمات حقوقی به مددجویان چهار میز خدمت حقوقی در استان راه‌اندازی شده است.
وی با اشاره به اینکه در شش‌ماهه نخست امسال ۲۸۳ مورد خدمت حقوقی در زمینه‌های مشاوره، دادخواست، شکوائیه، تنظیم لایحه و سایر موارد به مددجویان ارائه‌شده است گفت: از این موارد،  ۲۰۵ مورد ارائه خدمات حقوقی و ۷۸ مورد مشاوره حقوقی بوده است.
مبشری بابیان اینکه مددجویان کمیته امداد از خدمات حقوقی و وکلای رایگان در رسیدگی به پرونده‌های قضایی بهره‌مند می‌شوند، افزود: بر اساس تفاهم‌نامه کمیته امداد با کانون وکلای دادگستری و مرکز مشاوران قوه قضاییه، مددجویان در صورت وجود دعاوی قضایی و مشکلات حقوقی، از سوی این نهاد به کانون وکلا یا مرکز مشاوران قوه قضائیه معرفی می‌شوند تا به مشکلات آنان رسیدگی شود.
وی با اشاره به اینکه بیشتر خدمات ارائه‌شده به مددجویان مربوط به پرونده‌های خانوادگی، مالی، ثبتی و ملکی است، تصریح کرد: ۹ وکیل نیکوکار معاضدتی در زمینه ارائه خدمات مشاوره حقوقی و همکاری با مددجویان با کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد همکاری دارند.
مدیرکل کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد در خصوص ضرورت توجه به مسائل حقوقی مددجویان، گفت: کمک به احقاق حقوق جامعه مددجویی در مجامع حقوقی، علاوه بر تقویت روحیه این افراد به کاهش مشکلات و حتی در مواردی به توانمندی اقتصادی آن‌ها ختم می‌شود.
مبشری هدف از ارائه خدمات حقوقی به مددجویان را ارتقاء سطح آگاهی مددجویان به‌منظور دسترسی به احقاق حقوق آن‌ها اعلام و بیان کرد: ارائه خدمات مشاوره و معاضدت، تلاش جهت ترغیب و تشویق مددجویان برای برخورداری از معاضدت حقوقی، آموزش‌های حقوقی، شهروندی به مددجویان تحت حمایت و تلاش جهت ایجاد روحیه نیکوکاری در جامعه ازجمله مواردی است که در رأس برنامه‌های حقوقی این نهاد قرار دارد.
انتهای پیام

خبرنگار: سامان خوبی زاده

Likes(0)Dislikes(0)
ارسال دیدگاه

اخبار استان

آغاز به کار مرکز شبانه روزی فوریت های برسی مشکلات واحد های تولیدی استان کهگیلویه و بویراحمد + تصاویر

به گزارش پایگاه خبری بلبل دنا: مرکز فوریت های شبانه روزی بررسی مشکلات واحدهای تولیدی و طرح‌های سرمایه‌گذار استان با رعایت…