آخرین اخبار
کد خبر: 48000

تاریخ انتشار: مهر ۲۵, ۱۳۹۹

تمام آنچه در سه سفر روشنفکر در فرجه نظارت وبازدید در شهرستان های بویراحمد، دنا ومارگون اتفاق افتاد +تصاویر

بازدید روشنفکر از زندان یاسوج نماینده بویراحمد، دنا و مارگون در مجلس شورای اسلامی از زندان یاسوج بازدید کرد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بلبل دنا ، مهدی روشنفکر از زندان مرکزی یاسوج بازدید و از نزدیک در جریان مسائل و مشکلات قرار گرفت و از برخی بندهای زندان نیز بازدید و با زندانیان دیدار […]

بازدید روشنفکر از زندان یاسوج

نماینده بویراحمد، دنا و مارگون در مجلس شورای اسلامی از زندان یاسوج بازدید کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بلبل دنا ، مهدی روشنفکر از زندان مرکزی یاسوج بازدید و از نزدیک در جریان مسائل و مشکلات قرار گرفت و از برخی بندهای زندان نیز بازدید و با زندانیان دیدار کرد.

این بازدید که به منظورآشنایی با نحوه کار سخت زندانبانی، مشکلات و معضلات زندانهای استان بالاخص زندان یاسوج رخ داد؛ منصور بیژنی سرپرست زندان های استان ضمن خیر مقدم به حضور روشنفکر نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: زندان و کار زندانبانی از امور بسیار سخت، دشورا و استرس زاست که همکاران ما در این محیط و فضای سخت با کمترین توقع عهده دار نگهداری و مراقبت از بزهکاران و افراد رانده از جامعه و ا جتماع هستند.
وی با اشاره به رویکرد سازمان زندان ها در رابطه با زندانیان افزود: زندان های کشورمتفاوت از گذشته و دیگر کشورها علاوه بر نگهداری و مراقبت و امنیت جامعه با رویکردی اصلاحی و تربیتی برای باز اجتماعی شدن افراد به خطا رفته گامهای مؤثری برمیدارند که نتایج خوب و مطلوب آن در بازگشت سعادتمندانه خیل عظیمی از زندانیان به کانون خانواده و جامعه است.
این مقام ارشد زندان های استان عنوان کرد: هر چند امور رفاهی و تربیتی، آموزشی، اشتغال و حرفه آموزی در راستای توجه به حقوق شهروندی در مراکز ندامتگاهی استان علی رغم کمبود اعتبارات و نیروی انسانی در حال انجام است ولی زندانهای استان بالاخص زندان مرکزی که به نوعی پیشانی زندانهای استان است بعلت کمبود شدید منابع اعتباری و مالی دارای مشکلات عدیده ای است که اگر مرتفع نگردد شاهد آسیبهایی در امر زندانبانی خواهیم شد.
سرپرست زندان های کهگیلویه وبویراحمد خطاب به نماینده مجلس شورای اسلامی عنوان داشت: امیدوارم با دلسوزی و توان و تدبیر مدیریتی شما و بازدید تان از مجموعه زندان مرکزی شاهد اعطاء اعتبارات کافی کمک به کاهش مشکلات زندان‌ها بویژه کمبود اعتبارات مالی باشیم.
منصور بیژنی در ادامه اظهار داشت: امیدوارم از آنجائیکه زندان فعلی مرکزی فضاهای محدودی برای نگهداشت مجرمین و زندانیان و مخلین نظم وآسایش مردم دارد با همکاری نمایندگان دلسوز مردم و همیاری دیگر مسؤلین استان بتوان نسبت به ایجاد فضای مناسب، تعمیر و بهسازی محیط های فرسوده زندان گامهای مؤثری برداشته شود.
روشنفکر نماینده مردم شهرستان های بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی نیز در این بازید ضمن قدردانی از اهتمام جدی مجموعه زندان های استان اظهار داشت: به کار سخت زندان و نگهداری از افراد زندانی واقفیم و خود را موظف میدانیم از راههای قانونی به رفع مشکلات زندان‌ها تلاش نمائیم.
نماینده مردم در مجلس در شورای اسلامی بیان کرد: با مشاهده مشکلات زندان مرکزی و گزارش ارائه شده توسط مدیر کل زندان ها از وضعیت کمبود اعتبارات حتماً از مبادی ذیربط پیگیری خواهم نمود تا نسبت به مرتفع نمودن بخشی از معضلات زندان و جذب بودجه و اعتبارات لازم تلاش شود.

 

روشنفکر در ادامه سرکشی به نقاط مختلف حوزه انتخابیه خود به بررسی میدانی مشکلات روستاهای بخش لوداب پرداخت

نماینده بویراحمد، دنا و مارگون به همراه برخی از مدیران دستگاه‌های اجرایی در ادامه بازدیدهای منطقه‌ای با هدف بررسی میدانی مشکلات به بخش لوداب از توابع شهرستان بویراحمد سفر کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بلبل دنا ، مشکلات برخی از روستاهای بخش لوداب بویراحمد با حضور مهدی روشنفکر نماینده مردم بویراحمد، دنا و مارگون در مجلس شورای اسلامی، مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای و مدیر آب و فاضلاب بویراحمد به صورت میدانی بررسی شد.

در این سفر با رایزنی تلفنی انجام شده با مسئولان سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای مقرر شد جاده ارتباطی روستاهای کَمَک در آینده‌ای نزدیک به مناقصه گذاشته شود.

مهمترین خواسته مردم از مسئولان در این سفر اجرای شبکه گازرسانی، احداث جاده ارتباطی، اجرای طرح هادی روستایی، آبرسانی و برق بود که با پیگیری‌های آنی، مقرر شد برخی مشکلات در کمترین زمان ممکن برطرف شود.

گفتنی است در این سفر «مهدی روشنفکر» از برخی پروژه‌های عمرانی از جمله جاده ملی «پاتاوه-دهدشت» و «مجتمع آبرسانی به ۸۰ روستای بخش لوداب» بازدید کرد.

 

بررسی مشکلات روستاهای دهستان سادات محمودی با حضور ” روشنفکر”

نماینده بویراحمد، دنا و مارگون در مجلس شورای اسلامی در ادامه حضور در مناطق، به دهستان سادات محمودی بخش پاتاوه سفر کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بلبل دنا ، مهدی روشنفکر با همراهی برخی از مدیران دستگاه‌های اجرایی با هدف بررسی مشکلات روستاهای سادات محمودی با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در منطقه حضور یافت و از برخی پروژه‌های حوزه کشاورزی نیز بازدید کردند.

مهمترین مشکلات مطرح شده توسط مردم این روستاها در حوزه طرح هادی روستایی، نبود اینترنت، گازرسانی و آسفالت راه ارتباطی بود که مسئولان اجرایی ملزم به پیگیری و رفع مشکلات شدند.

مهدی روشنفکر نماینده بویراحمد، دنا و مارگون در جمع مردم روستاهای سادات محمودی گفت: از اینکه کرونا ویروس اجازه نداد بعد از انتخابات خدمت مردم باشم و از حضور باشکوه آنان در انتخابات تشکر کنم و مشکلات را احصا و اولویت بندی کنیم، پوزش می‌طلبم، اما واقعیت امر بیشتر از این امکان دوری از مردم را ندارم و با رعایت پروتکل‌ها در بین مردم حضور پیدا می‌کنیم.

وی فاصله مسئول با مردم را توهین به آرمان‌های نظام دانست و ادامه داد: مردم در ۴ دهه اخیر برای انقلاب اسلامی سنگ تمام گذاشته‌اند و نباید لحظه‌ای از مردم فاصله بگیریم.

وی با انتقاد از اجرای ناقص طرح هادی روستاها افزود: در ۶ ماه اخیر از هر روستایی بازدید داشته‌ایم، مردم از عملکرد دستگاه متولی اجرای طرح هادی روستایی، به ستوه آمده‌اند.

روشنفکر با بیان اینکه عدم آنتن دهی تلفن همراه در بسیاری از مناطق روستایی و نبود اینترنت نیز مورد اعتراض جدی مردم است، خاطرنشان کرد: مدیری که دردمند مردم نیست باید مسئولیت را واگذار کند زیرا مدیر پاسخگو در نظام جای دارد.

نماینده مردم مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: البته روند اجرایی برخی پروژه‌ها به دلیل معارض اجتماعی کند می‌شود که انتظار می‌رود مردم بهانه دست مدیران خسته ندهند و بلکه با تعامل، همدلی و همکاری مسائل و مشکلات را چاره اندیشی کنند.

Likes(0)Dislikes(0)
ارسال دیدگاه

اخبار استان

آغاز به کار مرکز شبانه روزی فوریت های برسی مشکلات واحد های تولیدی استان کهگیلویه و بویراحمد + تصاویر

به گزارش پایگاه خبری بلبل دنا: مرکز فوریت های شبانه روزی بررسی مشکلات واحدهای تولیدی و طرح‌های سرمایه‌گذار استان با رعایت…