کد خبر: 48148

تاریخ انتشار: آبان ۱, ۱۳۹۹

آنچه که در نشست خبری و تجلیل از خبرنگاران به همت مدیر مفدا شعبه یاسوج ومعاونین دانشگاه علوم پزشکی یاسوج انجام گرفت +تصاویر

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بلبل دنا؛ برگزاری نشست خبری و تجلیل از خبرنگاران  به همت مدیریت مفدا شعبه دانشگاه علوم پزشکی یاسوج با حضور معاونین فرهنگی و امور دانشجویی، آموزش و تحصیلات تکمیلی و تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی یاسوج امروز صبح در پردیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج انجام گرفت بر اساس این […]

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بلبل دنا؛ برگزاری نشست خبری و تجلیل از خبرنگاران  به همت مدیریت مفدا شعبه دانشگاه علوم پزشکی یاسوج با حضور معاونین فرهنگی و امور دانشجویی، آموزش و تحصیلات تکمیلی و تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی یاسوج امروز صبح در پردیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج انجام گرفت

بر اساس این گزارش،این جلسه ابتدا با آوازی چند از تلاوت آیات قرآن کریم و سپس با خیر مقدم ، احمد جاودنه مدیر خبرگزاری مفدا شعبه یاسوج شروع شد وسپس معاونین دانشگاه علوم پزشکی استان کهگیلویه و بویراحمد در یک فضای مطلوب و صمیمی به سوالات خبرنگاران پاسخ دادند .

بر اساس این گزارش، هادی نیا با ابراز خرسندی از برگزاری این نشت مشترک با اصحاب رسانه به مدیران و خبرنگاران پایگاه های خبری، خیر مقدم و خوشامد گفت و اظهار امیدواری کرد : نتیجه این نشت و گفتگو مایه تعامل، همراهی و همگامی بیشتر و بهتر بین اصحاب رسانه و مجموعه بزرگ علوم پزشکی استان شود.

وی افزود : یکی از مسئولیت های مهم رسانه ها را ایجاد ارتباط بین مردم و دستگاه های اجرایی دانست و در واقع آنها را پل ارتباطی مردم و دولت برشمرد و یادآور شد رسانه ها وظیفه مقدس آگاهی بخشی، اطلاع رسانی و فرهنگ سازی و به روز رسانی اذهان مردم را عهده دار هستند به ویژه در دنیای پیچده امروز با این سرعت انتقال اطلاعات و وجود تکنولوژی های نوین ارتباطی، اهمیت و جایگاه رسانه ها و فعالان عرصه خبر بر کسی پوشیده نیست، لذا لازم هست مدیران، خبرنگاران و تمام تلاشگران رسانه در انتقال دقیق و شفاف خبر و آگاهی بخشی به جامعه و اطلاع رسانی صحیح اقدامات انجام شده به مردم نقش و رسالت خود را به درستی ایفا کنند و به معنای واقعی چشم بینا و گوش شنوای مردم و مسئولین باشند. ضمن اینکه از نقش رسانه ها در ابعاد مختلف توسعه نباید غافل بود.
معاون فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج افزود :در ادامه از اطلاع رسانی دقیق و شفاف اخبار و اطلاعات حوزه های مختلف دانشگاه به ویژه طرح دیدگاه های تحلیلی  و انتقادی و ارائه از اصحاب رسانه تقدیر و تشکر نمود.
دکتر خانم آرامش در این نشست اظهار داشت:
ضمن ابراز خوشحالی از شرکت در این نشت و تشکر از اصحاب رسانه و برگزار کنندگان این نشت، به طور کلی به شرح وظایف حوزه معاونت آموزش و تحصیلات تکمیلی اشاره نمودند و یادآور شدند ۵ دانشکده و ۲۱۰ عضو هیات علمی فعالیت ها و خدمات آموزشی را به ۲۳۰۰ دانشجو در ۲۸ رشته تحصیلی؛ دکترای حرفه ای، کارشناسی، کارشناسی ارشد و مقاطع دستیاری تخصصی ارائه می نمایند. در ادامه مدیریت های تحت پوشش معاونت آموزشی را برشمردند و یادآور شدند در این حوزه مدیریت های؛ آموزش و تحصیلات تکمیلی، مطالعات و توسعه آموزش پزشکی، امور هیات علمی و مرکز آموزش مداوم وظایف مرتبط و محوله را انجام‌می دهند.

همچنین  دکتر اوریاد در این نشست بیان داشت:ضمن تشکر از برگزارکنندگان این نشت خبری و تقدیر از تلاش های اصحاب رسانه در زمینه انتقال اخبار و اطلاعات حوزه های مختلف دانشگاه به وضعیت کلی‌ پژوهش و تحقیقات در دانشگاه اشاره نمودند وخلاصه ای از وضعیت سه مرکز تحقیقاتی فعال در دانشگاه را بیان کردند. ایشان متذکر شدند از مجموع شرکت‌های دانش بنیان استان، سه شرکت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی یاسوج است و اشاره نمود در کشور پنج هزار شرکت دانش بنیان و فن آور داریم که سهم استان در این محور باید پنجاه شرکت باشد.: در حال حاضر کمتر از هفت شرکت دانش بنیان در استان داریم.

دکتر اوریاد افزود : در سال‌های اخیر اقدامات توسعه‌ای توسط پارک علم و فناوری شکل گرفته که شایسته تقدیر است، حضور پارک امید بخش بوده، اما باید توسعه بیش از پیش ظرفیت‌ها را داشته باشیم.
وی به راه اندازی آزمایشگاه جامع تحقیقات سلامت اشاره نمودند و بیان داشتند :مرکز مطالعات آینده نگر بالغین در شهر سی سخت راه اندازی شده و داده‌های جمعیت را ثبت و نمای کلی از سلامت جامعه هدف را تحلیل می نماید.

در ادامه این نشت خبری هر کدام از معاونین دانشگاه با توجه به حوزه فعالیت خود به سوالات متنوع خبرنگاران حاضر در این نشت پاسخ دادند.

از موضوعاتی که که معاونت فرهنگی و دانشجویی پاسخ دادند می توان به این موارد اشاره نمود:
وضعیت امور فرهنگی دانشگاه، گزارشی از فعالیت تشکل ها و کانون های دانشجویی، انجمن های علمی و ورزشی، وضعیت نشریات دانشجویی، اجرای برنامه های سیاسی، فرهنگی و هنری مختلف در دانشگاه، جشنواره های کشوری قرآن و عترت و سیمرغ، وضعیت امکانات و تحهیزات ورزشی ویژه دانشجویان، شرکت دانشجویان در المپیادهای مختلف ورزشی تا قبل از بیماری کرونا و بعد از آن به صورت مجازی، وضعیت خوابگاه های دانشجویی و برنامه در دست اقدام احداث دو باب خوابگاه دانشجویی پسرانه و دخترانه، فعالیت های اداره مشاوره و سلامت روان و کاهش آسیب های دانشجویان، بحث ازدواج های دانشجویی و نقش معاونت فرهنگی دانشجویی در این زمینه و هم چنین ترویج ازدواج آسان و فرزندآوری، تعامل کامل با دفتر نمایندگی نهاد رهبری در دانشگاه در اجرای برنامه های مذهبی و فرهنگی، برگزاری اردوهای جهادی، نقش و فعالیت دانشجویان در بیماری کرونا با عضویت در پویش دست یاریگر و تشکیل ستاد دانشجویی مقابله با کرونا و انجام وظایف مختلف در این زمینه از جمله شرکت در برنامه های غربالگری، تولید محتوا و مشارکت فعال در طرح کمک های مومنانه و جمع آوری و توزیع بسته های بهداشتی و معیشتی

 

 

Likes(0)Dislikes(0)
ارسال دیدگاه

اخبار استان