آن کس که از دایره دین الهی  منحرف شد قطعا در نا کجا آباد و تاریکی ها زیر چکمه های دشمن له خواهد شد + جزئیات و تصاویر
آن کس که از دایره دین الهی  منحرف شد قطعا در نا کجا آباد و تاریکی ها زیر چکمه های دشمن له خواهد شد + جزئیات و تصاویر
حجت الاسلام محمد یوسف افروغی امام جمعه شهرستان بهمئی در خطبه های نماز جمعه این هفته شهرستان بهمئی گفت: یوم الله قدس نقطه اتحادی بین کشورهای مسلمان و تضعیف دشمن و عدم پیشروی صهیونیست و تغییر رویکرد در ملت و گروه های فلسطین شد.

به گزارش پایگاه خبری بلبل دنا: ( سامان خوبی زاده  ) نماز جمعه این هفته شهر لیکک به امامت حجت الاسلام سید محمد یوسف افروغی اقامه شد.

 

 

امام جمعه شهرستان بهمئی در شروع خطبه اول نماز جمعه این هفته همه را به رعایت تقوی الهی توصیه و سفارش نموده و افزود: ماه مهمانی خدا برتر و بالاتر از هرلذتی است آن چیزی که به جان انسان نوشانده میشود، معرفت هست و ارتباط با خدا و فهم عمیق تری از دین و انبیاء الهی است.

 

 

حجت الاسلام محمد یوسف افروغی گفت: پیشاپیش عید سعید فطر، عید بزرگ مسلمانان را خدمت همه ی شما عزیزان تبریک و تهنیت عرض میکنم.

 

 

وی با اشاره به امام هادی (ع) می فرمایند، گفت: اعیاد شیعه ۴ تا هستند ، عید سعید فطر ،عید غدیر،عید سعید قربان و عیدهایی که در جمعه هست(اجتماع بزرگ مسلمانان در نماز جمعه) آقا امیرالمومنین علی(ع) : آگاه باشید خدای متعال عید سعید فطر را برای شما عید قرار داد و شما را عهد و لایق آن کرد.

 

 

حجت الاسلام افروغی با اشاره به حدیث دیگری مطرح کرد: عید سعید فطر برای جایزه گرفتن است ، قطعا جوایزی که خداوند متعال به ما اعطا میکند با جوایز مادی فرق دارد،ممکن است جوایز مادی هم داشته باشد اما به این صورت هست که ما خدا را بخوانیم و خداوند هم دعا های ما را استجابت کند.

 

 

خطیب نماز جمعه شهرستان بهمئی ادامه داد: امیرالمومنین علی(ع) : خداوند دعای شما را در عید سعید فطر استجابت میکند با پایان ماه مبارک رمضان (دیدن ماه ) پرداخت زکات بر ما واجب است عید سعید فطر روزه بر ما حرام است فرمودند : سه کیلو گندم به ازای هر نفر، نان آور خانواده باید زکات دهد قوت غالب و قوت پایه هر خانواده در واقع منشا محاسبه پرداخت زکات آن است.

 

 

حجت الاسلام افروغی با اشاره نکته بعد اضافه کرد: کفاره غیر عمد فرمودند: یک مد طعام یعنی ۷۵۰ گرم مواد غذایی باید به فقیر بدهند کفاره بخاطر دیر گرفتن روزه هست و باید قضای روزه را گرفت کفاره عمد : به ازای هر روز ۶۰ تا ۷۵۰ گرم مواد غذایی است زکات باید از مال حلال پرداخت شود.

 

 

امام جمعه شهرستان بهمئی به سه صورت فطریه حلال میشود گفت: ۱) آدم های زرنگ کل اموالشان را حلال کنند(همه اش این نیست که یک پنجم اموالمان را خمس بدهیم)از حلال شدن اموالتان نترسید، خداوند فرموده : برکات اموالتان را چند برابر میکنم اموالتان را طاهر و پاکیزه کنید بعد فطریه را بپردازید ۲)مبلغی را جدا کرده و خمس آن را پرداخت کنید روال خمس با زکات متفاوت است ۳)برای تنبل ترین افراد که ان شا الله این کار را نکنند ،آن چه مبلغی است که اگر من خمس اش را بدهم باقی مانده اش فطریه میشود.

 

 

حجت الاسلام محمد یوسف افروغی امام جمعه شهرستان بهمئی در شروع خطبه های دوم نماز جمعه شهر لیکک گفت: مجددا خودم و همه ی شما عزیزان را به رعایت تقوای الهی توصیه و سفارش میکنم‌.

 

 

وی فرمودند :یکی از اسامی قیامت یوم الحسرت است ما هر اندازه در جهت قرب الهی تلاش کنیم باز هم پشیمان هستیم ، بخاطر اینکه خداوند متعال یک سعه وجودی(عقل) و یک ظرفیت وجودی(دل) که بی نهایت هست به ما داده است.

 

 

حجت الاسلام محمد یوسف افروغی گفت: آخرین جمعه ماه مبارک رمضان به دست و زبان آن هنرمند چیره دست قرنی که جدیدا پشت سر گذاشتیم به نام روز قدس نام گذاری شده است نقطه اتحادی بین کشورهای مسلمان است علاوه بر اینکه در دنیای اسلام برکاتی داشت باعث تضعیف دشمن و عدم پیشروی صهیونیست شد باعث تغییر رویکرد در ملت و گروه های فلسطین نیز شد.

 

 

وی خاطر نشان کرد: در زمان حضرت موسی(ع) به تعبیر قرآن اینها (یهودیان) در دستگاه فرعون در بدترین عذاب ها بودند،فرزندان را می کشتند و همسرانشان را به اسارت می بردند (وضعیت داعش در چند ماه حکومت بر بعضی کشور های عربی)خداوند بر یهودیان منت گذاشت و حضرت موسی(ع) را برای آنها فرستاد.

 

 

خطیب نماز جمعه شهرستان بهمئی با اشاره به سوره مبارکه البقرة آیه ۴۰ گفت: يا بَني إِسرائيلَ اذكُروا نِعمَتِيَ الَّتي أَنعَمتُ عَلَيكُم وَأَوفوا بِعَهدي أوفِ بِعَهدِكُم وَإِيّايَ فَارهَبونِ﴿۴۰﴾ای فرزندان اسرائیل! نعمتهایی را که به شما ارزانی داشتم به یاد آورید! و به پیمانی که با من بسته‌اید وفا کنید، تا من نیز به پیمان شما وفا کنم. (و در راه انجام وظیفه، و عمل به پیمانها) تنها از من بترسید! سوره مبارکه البقرة آیه ۶۱ وَإِذ قُلتُم يا موسىٰ لَن نَصبِرَ عَلىٰ طَعامٍ واحِدٍ فَادعُ لَنا رَبَّكَ يُخرِج لَنا مِمّا تُنبِتُ الأَرضُ مِن بَقلِها وَقِثّائِها وَفومِها وَعَدَسِها وَبَصَلِها ۖ قالَ أَتَستَبدِلونَ الَّذي هُوَ أَدنىٰ بِالَّذي هُوَ خَيرٌ ۚ اهبِطوا مِصرًا فَإِنَّ لَكُم ما سَأَلتُم ۗ وَضُرِبَت عَلَيهِمُ الذِّلَّةُ وَالمَسكَنَةُ وَباءوا بِغَضَبٍ مِنَ اللَّهِ ۗ ذٰلِكَ بِأَنَّهُم كانوا يَكفُرونَ بِآياتِ اللَّهِ وَيَقتُلونَ النَّبِيّينَ بِغَيرِ الحَقِّ ۗ ذٰلِكَ بِما عَصَوا وَكانوا يَعتَدونَ ترجمه: و (نیز به خاطر بیاورید) زمانی را که گفتید: «ای موسی! هرگز حاضر نیستیم به یک نوع غذا اکتفا کنیم! از خدای خود بخواه که از آنچه زمین می‌ رویاند، از سبزیجات و خیار و سیر و عدس و پیازش، برای ما فراهم سازد.» موسی گفت: «آیا غذای پست‌تر را به جای غذای بهتر انتخاب می‌کنید؟! (اکنون که چنین است، بکوشید از این بیابان) در شهری فرود آئید؛ زیرا هر چه خواستید، در آنجا برای شما هست.» و (مهر) ذلت و نیاز، بر پیشانی آنها زده شد؛ و باز گرفتار خشم خدائی شدند؛ چرا که آنان نسبت به آیات الهی، کفر می‌ورزیدند؛ و پیامبران را به ناحق می‌کشتند. اینها به خاطر آن بود که گناهکار و متجاوز بودند.

 

 

حجت الاسلام افروغی بیان کرد: خداوند در مقابل این همه نعمت از آنها میخواست که در جهت دین و راهنمایی های حضرت موسی(ع) پیش بروند اما این قوم به حدی رسید که بارها مورد غصب خداوند قرار گرفت.

 

 

امام جمعه شهرستان بهمئی ادامه داد: در زمان فعلی ما هم تفکرات یهودی ، صهیونیستی و انواع بهانه های بنی اسرائیلی را آن هم با زبان مذهب نسبت به انقلاب و دین داریم.

 

 

وی افزود: بیشترین خیانت های بی اسرائیل تحریف و استفاده از رسانه در جهت مبارزه با بشریت و دین خدا است جناب سامری با پول مردم گوساله ساخت که صدا میداد ،۴۰ روز حضرت موسی در کوه طور بودند وقتی برگشتند دیدن مردم گوساله پرست شدند الان با پول خودتان هزینه اینترنت را میدهید یک سامری هم پیدا شد یک تکنولوژی در اختیارش است همه ی هزینه هایش را شما پرداخت میکنید ولی صدای گوساله سامری را باور داریم اما صدای حق را باور نداریم گوساله های سامری زمان خود را بشناسید.

 

 

امام جمعه شهرستان بهمئی مطرح کرد: از هر جایی عرضه اندیشه ای نکنید خداوند در قرآن نسبت به قوم یهود می فرمایند : در دین اینها تحریف بوجود آوردند می گویند انسان ها دو دسته اند : ۱)یا یهودند که آدم اند ۲)غیر یهود اند که حیوان اند حیوانات دو دسته اند: ۱)حق حیات دارند(کسانی که به یهود و صهیونیست خدمتت میکنند) ۲)حق حیات ندارند نام گذاری روز قدس باعث نابودی نقشه های دشمنان شد.

 

 

وی گفت: خداوند نسبت به قوم یهود می فرمایند: سوره بقره آیه ۴۲ لا تَلْبِسُوا الْحَقَّ بِالْباطِلِ وَ تَكْتُمُوا الْحَقَّ وَ أَنْتُمْ تَعْلَمُونَ‌ ترجمه: و حقّ را با باطل نپوشانيد و حقيقت را با اين‌كه مى‌دانيد، كتمان نكنيد.

 

 

حجت الاسلام افروغی تصریح کرد: کدام شبکه ماهواره ای فارسی زبان یا غیر فارسی زبان که توسط دشمن اداره میشود ،دلش به حال ما می سوزد که بقیه اش را بگیریم هر کس از دایره دین الهی منحرف شد قطعا در نا کجا آباد و تاریکی ها زیر چکمه های دشمن له خواهد شد و بیدار هم نخواهد شد که آن جهان ، جهان آزمون و خطا نیست.

 

 

وی با اشاره سوره بقره آیه ۶۱ گفت: وَإِذْ قُلْتُمْ يَا مُوسَىٰ لَنْ نَصْبِرَ عَلَىٰ طَعَامٍ وَاحِدٍ فَادْعُ لَنَا رَبَّكَ يُخْرِجْ لَنَا مِمَّا تُنْبِتُ الْأَرْضُ مِنْ بَقْلِهَا وَقِثَّائِهَا وَفُومِهَا وَعَدَسِهَا وَبَصَلِهَا ۖ قَالَ أَتَسْتَبْدِلُونَ الَّذِي هُوَ أَدْنَىٰ بِالَّذِي هُوَ خَيْرٌ ۚ اهْبِطُوا مِصْرًا فَإِنَّ لَكُمْ مَا سَأَلْتُمْ ۗ وَضُرِبَتْ عَلَيْهِمُ الذِّلَّةُ وَالْمَسْكَنَةُ وَبَاءُوا بِغَضَبٍ مِنَ اللَّهِ ۗ ذَٰلِكَ بِأَنَّهُمْ كَانُوا يَكْفُرُونَ بِآيَاتِ اللَّهِ وَيَقْتُلُونَ النَّبِيِّينَ بِغَيْرِ الْحَقِّ ۗ ذَٰلِكَ بِمَا عَصَوْا وَكَانُوا يَعْتَدُونَ ترجمه :(به یاد آرید) وقتی که به موسی اعتراض کردید که ما بر یک نوع طعام صبر نخواهیم کرد، از خدای خود بخواه تا برای ما از زمین نباتاتی برآورد مانند سبزی و خیار و سیر و عدس و پیاز. موسی گفت: آیا می‌خواهید غذای بهتری را که دارید به پست‌تر از آن تبدیل کنید؟ (حال که تقاضای شما این است) به شهر مصر فرود آیید که در آنجا آنچه درخواست کردید مهیّاست. و بر آن‌ها ذلّت و خواری مقدّر گردید، و چون دست از ستمکاری و عصیان برنداشته و به آیات خدا کافر می‌گشتند و انبیا را به ناحق کشتند دیگر بار به خشم و قهر خدا گرفتار شدند.

 

 

خطیب نماز جمعه شهرستان بهمئی با اشاره به سوره بقره آیه ۸۴ افزود: وَإِذْ أَخَذْنَا مِيثَاقَكُمْ لَا تَسْفِكُونَ دِمَاءَكُمْ وَلَا تُخْرِجُونَ أَنْفُسَكُمْ مِنْ دِيَارِكُمْ ثُمَّ أَقْرَرْتُمْ وَأَنْتُمْ تَشْهَدُونَ ترجمه : و (به یاد آرید) هنگامی که از شما عهد گرفتیم که خون یکدیگر را نریزید و یکدیگر را از خانه و دیار خود نرانید، پس بر آن عهد اقرار کرده و خود شما بر آن گواه می‌باشید.

 

 

حجت الاسلام افروغی مطرح کرد؛ مسئله فلسطین یک مسئله اسلامی است ، از اسلام که بگذریم یک مسئله انسانی است از اردیبهشت ۱۴۰۰ شاهد یک تحولات عمیقی در جهت تقویت جبهه مقاومت در فلسطین بخصوص غزه و زمینه های افول و نابودی اسرائیل در طرف مقابل هستیم.

 

 

امام جمعه شهرستان بهمئی خاطر نشان کرد:وظیفه امروز ما این است که در جهاد تبیین سنگ تمام بگذاریم ۲۵اردیبهشت انتخابات لبنان را داریم هر چند لبنان کشور کوچکی است اما موقعیت خاصی دارد که در جبهه مقاومت تاثیر دارد.

 

 

حجت الاسلام افروغی با اشاره به ۱۲ اردیبهشت گفت: روز بزرگداشت شهید مطهری و روز معلم است این روز را خدمت همه ی معلمین عزیز تبریک عرض میکنم ان شا الله در روز های آینده در مدارس خدمت معلمان عزیز خواهم رسید.

 

 

وی گفت: ستایشگر معلمی هستم که چگونه اندیشیدن را به من آموخت نه چگونگی اندیشه ها را روز شورا ها هست ، خدمت این عزیزان تبریک عرض میکنیم.

 

 

امام جمعه شهرستان بهمئی بیان کرد: روز جهانی کار و کارگر هست کم پول به بهمئی جهت اشتغال وارد نمی شود یکی از وظایف مهم اداره کار دفاع از حقوق کار و کارگر است زمینه های اشتغال زایی در بهمئی کم نیست.

 

 

حجت الاسلام افروغی در پایان خطبه های نماز جمعه شهرستان بهمئی بیان داشت: روز جهانی ماما هست ان شا الله حضوری خدمت این عزیزان خواهیم رسید.

 

نویسنده و خبرنگار : سامان خوبی زاده

  • نویسنده : سامان خوبی زاده