در نشست فرماندار شهرستان بهمئی با خبرنگاران چه گذشت + جزئیات
در نشست فرماندار شهرستان بهمئی با خبرنگاران چه گذشت + جزئیات

به گزارش پایگاه خبری بلبل دنا : نشست خبری فرماندار شهرستان بهمئی با اصحاب رسانه در سالن جلسات فرمانداری شهرستان بهمئی برگزار شد .   علی محمدی فرماندار بهمئی در ابتدای صحبت های خود گفت: وظیفه خود می دانم از زحمات خبرنگاران عزیز تشکر کنم وی گفت: لازم است که همه خبرنگاران در جلسات شورای […]

به گزارش پایگاه خبری بلبل دنا : نشست خبری فرماندار شهرستان بهمئی با اصحاب رسانه در سالن جلسات فرمانداری شهرستان بهمئی برگزار شد .

 

علی محمدی فرماندار بهمئی در ابتدای صحبت های خود گفت: وظیفه خود می دانم از زحمات خبرنگاران عزیز تشکر کنم وی گفت: لازم است که همه خبرنگاران در جلسات شورای اداری وسایر جلسات حضور داشته باشند . محمدی : اولین اقدام در رسالت خبری انصاف و عدالت و تقوا است .

 

 

وی گفت: نشر اخبار امیدوار کننده و ارام کردن فضای جامعه و پرهیز از غوغا سالاری ضروری است .فرماندار بهمئی با بیان اینکه دولت مردمی درصدد عادلانه یارانه هاست خواستار حمایت اصحاب رسانه و همه مردم شده است فرماندار شهرستان بهمئی در این نشست که در محل فرمانداری برگزار شد؛ به سه موضوع پرداخت .

اول نسبت به وظیفه خود نکاتی را بیان نموده؛و انتظاراتی ازرسانه های شهرستان داشت دوما:بحث هدفمندی یارانه ها ؛ که دولت با پرداخت مستقیم یارانه به دنبال توزیع عادلانه آن به مردم است.سوما:اقدامات دولت در شش ماه گذشته در شهرستان بهمئی مطالبی را بیان نموده است.

 

محمدی خاطر نشان کرد؛ وظیفه و رسالت اصلی رسانه ها بیان حقایق و واقعیت ها به مردم است ؛رسانه ها باید واقع گرا باشند و به مردم امید بدهند؛رسانه ها در انتقاد از تخلفات باید مراقب باشند که اولاً، امور جزئی و اندک، بزرگ جلوه داده نشود.

 

وی افزود: ثانیاً، موجب آشکار گردیدن گناه و اشاعه مفاسد نشود. در این موارد، باید حق و مصلحت رعایت شود. در ضمن نباید در برابر خوبی ها و موفقیت ها و افتخار آفرینی ها بی توجه و بی اعتنا بود. برخی عینک بدبینی بر دیدگان خود زده اند و همواره در جستجوی زشتی ها هستند. اینان را نمی توان از منتقدان دلسوز و ناصحان راستین شمرد .رسانه های که حق گویی و واقع گرایی را بر اساس ارزش های معنوی مشی خود قرار داده اند، ضمن اینکه می کوشند.

 

فرماندار شهرستان بهمئی بیان کرد: آرامش روانی و امنیت اجتماعی جامعه را حفظ کنند، از این گونه درس های آموزنده هم غافل نیستند و با حوادث و رویدادها، شیوه متداول جراید غربی را در پیش نمی گیرند و در درج آنها، هدف های رشد دهنده ای را در نظر می گیرند و همان گونه که مراقب اند مردم را ناامید نکنند، به آنان می آموزند که چگونه فشار مصائب و آلام را تحمل کنند و با استقامت و بردباری بر دشواری ها غلبه یابند.

آقای محمدی افزود: مردمی سازی و توزیع عادلانه یارانه‌ها یعنی تغییر شیوه توزیع یارانه‌ها، از سازوکاری ناکارآمد، فسادزا و ناعادلانه به سازوکاری کارآمد، غیررانتی و عادلانه، یعنی حذف رانت واردکنندگان و سوداگران و توزیع یارانه میان آحاد مصرف‌کنندگان اشاره نموده وظیفه و رسالت اصلی رسانه ها بیان حقایق و واقعیت ها به مردم است ؛رسانه ها باید واقع گرا باشند و به مردم امید بدهند؛رسانه ها در انتقاد از تخلفات باید مراقب باشند که اولاً، امور جزئی و اندک، بزرگ جلوه داده نشود.

وی بیان داشت: رسانه های که حق گویی و واقع گرایی را بر اساس ارزش های معنوی مشی خود قرار داده اند، ضمن اینکه می کوشند آرامش روانی و امنیت اجتماعی جامعه را حفظ کنند، از این گونه درس های آموزنده هم غافل نیستند و با حوادث و رویدادها، شیوه متداول جراید غربی را در پیش نمی گیرند و در درج آنها، هدف های رشد دهنده ای را در نظر می گیرند و همان گونه که مراقب اند مردم را ناامید نکنند، به آنان می آموزند که چگونه فشار مصائب و آلام را تحمل کنند و با استقامت و بردباری بر دشواری ها غلبه یابند.

 

آقای محمدی در این نشست به اقدامات دولت در شش ماهه گذشته در شهرستان پرداخت و گفت متاسفانه عده ای می خواهند دولت راناکارآمد جلوه دهند ولی طی این مدت اقدامات خوبی در سطح شهرستان انجام گرفته شده است که به پاره ای از آنها اشاره می شود.

در حوزه راه گفت :

 

محور برم الوان به سراسیاب به طول ۴ کیلومتر در حال کار است

محورجاده پهنوک در دست کار و اقدام است

سه راهی ممبی سراسیاب و ماغر به مناقصه رفته است

روکش جاده ممبی به مونگیره در دست اقدام است

برای جاده لیکک به جایزان اعتبارخوبی از طرف شرکت نفت به همت نماینده محترم در دست اقدام است

 

در حوزه آب و فاضلاب افزود:

 

-بهسازی لوله کشی آب قریب به ۴۰ روستا در سطح شهرستان و تعویض لوله های اب را در دستور کار است

– ابرسانی از سد کوثر تا قبل از ورود ما ۳۵ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است که هم اکنون به بالای ۷۵ درصد رسیده است با این شرایط به حول و قوه الهی اوایل سال ۱۴۰۲ به بهره برداری می رسد .

 

 

درحوزه بهداشت و درمان بیان داشت:

 

بیمارستان بهمئی کمبود اعتبار و بودجه ندارد و امیدواریم که ساختمان ان در هنفته دولت به بهره برداری برسد . تجهیزات ان خریداری شده است و هم چنین دنبال این هستیم که پزشک متخص نیز داشته باشیم .

 

برق اضافه کرد:

تقویت و ارتقا وضعیت برق شهرستان را دنبال می کنیم و امیدواریم که در فصل تابستان مشکل برقی نداشته باشیم

 

 

جهاد کشاورزی گفت:

در تنظیم بازار ورود کرده ایم و عملکرد انها در شب عید قابل قبول بوده است

سد ایلی اباد ممبی ابگیری شده است و مبلغ ۵ میلیارد تومان جهت شبکه گذاری اختصاص داده شده است

حریم تالاب برم الوان مشخص شد

وی افزود: در بحث اعتبارات ۱۴۰۱ صد میلیارد تومان با پیگیری نماینده محترم و عنایت استاندار مازاد بر بودجه سنواتی به شهرستان بهمئی تعلق گرفته است که امیدواریم با این بودجه شاهد تحول خوبی در حوزه راه و اب و سایر زیر ساخت ها شهرستان بهمئی ایجاد شود

 

 

فرماندار بهمئی در پایان گفت؛  در واگذاری مدیریت ها افراد همسو با دولت انتخاب خواهد شد و از همه ظرفیت ها استفاده می شود از مدیرانی که الان در راس کارند از انهایی که سیاست ها دولت مردمی را قبول دارند و جهادی پای کار باشند حمایت می شود تا الان فقط ۳ مدیر منصوب شده است .

 

وی ادامه داد: درانتخاب مدیران مشورت می پذیرم ولی تصمیم نهایی را خودم میگرم.

 

 

‘گفتنی است در این نشست خبرنگاران نیز به ارائه مشکلات شهرستان پردخته اند. در پایان با اهدا لوح سپاس از زحمات خبرنگاران شهرستان بهمئی تجلیل به عمل آمد./ آفتاب زاگرس