حجت الاسلام محمد یوسف افروغی امام جمعه شهرستان بهمئی در خطبه های نماز جمعه این هفته شهرستان بهمئی گفت: ماشین آلاتی که در شهرستان بهمئی مردم ثبت نام و خریداری کردند، امتیاز شهرستان از بین رفت اما ماشین آلات در شهرستان فعالیت نکردند.

به گزارش پایگاه خبری بلبل دنا: ( سامان خوبی زاده ) نماز جمعه این هفته شهر لیکک به امامت حجت الاسلام سید محمد یوسف افروغی اقامه شد.

 

 

امام جمعه شهرستان بهمئی در شروع خطبه اول نماز جمعه این هفته همه را به رعایت تقوی الهی توصیه و سفارش نموده و افزود: نماز جمعه حق فقرا است امیرالمومنین علی(ع) : زیادی مردم دور من چیزی به عزت من اضافه نمیکند یعنی امیرالمومنین علی (ع) عزت را یک امر درونی میبیند متفرق شدن مردم پیرامون من به وحشت من اضافه نمیکند امام هادی (ع) : هرکسی در نزد خودش آدم خاری باشد(سست باشد) از شرش در امان نباش این دوتا حدیث کاملا به هم گره خورده اند و ارتباط تنگاتنگی باهم دیگر دارند بحث خود پنداری در روانشناسی مطرح است.

 

 

حجت الاسلام محمد یوسف افروغی گفت” سه فاکتور مهم در خودپنداری مهم است : نتیجه ی خودپنداری میتواند مثبت یا منفی باشد  بحث تصور :تصوری که با مقایسه رفتار خودمان با رفتار دیگران داریم عزت نفس : احساس خوبی که انسان برای حرکت در مسیر خود دارد عزت نفس احساس و اطمینان به خود است که می شود در مسیر های خوب قدم برداشت حالت منفی در عزت نفس نیست در اعتماد به نفس هم حالت منفی و هم مثبت است عزت نفس یک فاکتور کاملا مثبت است خود آرمانی : هر اندازه بین تصوری که از خودمان و آن خود آرمانی مان فاصله بیافتاد شخش از درون دچار فروپاشی میشود.

 

 

امام جمعه شهرستان بهمئی افزود: این خودپنداری یا خودپندارهای مثبت از چه چیزی نشات میگیرد ؟ این مربوط به دوران تربیت کودکی است.اگرچه ادامه دار است ولی اثرگذارترینش مربوط به دوران کودکی است هیچ وقت سعی نکنیم همسر یا فرزند وابسته به خود تربیت کنیم انسان باید استقلال داشته باشد و قدرت نه گفتن داشته باشد به معنای چموشی و فرار از حرف حق نیست مستقل به معنای استقلال مالی نیست.

 

 

حجت الاسلام افروغی در پایان خطبه های اول نماز جمعه این هفته افزود: استقلال فکری(به معنای خود رای بودن نیست) به معنای این که شما یک فکر صحیح، یک اندیشه صحیح داشته باشید و به مرحله ی اجرا درآورید دوست داشتن و محبت از عشق که یک نوع دوست داشتن افراطی است ارزشمند تر است.

 

 

حجت الاسلام محمد یوسف افروغی امام جمعه شهرستان بهمئی در شروع خطبه های دوم نماز جمعه شهر لیکک گفت: مجددا خودم و همه ی شما عزیزان را به رعایت تقوای الهی توصیه و سفارش میکنم‌.

 

 

وی فرمودند : حفظ حرمت و آبروی افراد خیلی مهم است حفظ آبروی غیرمسلمان هم برای خدا مهم است خورشید چندتا حرکت دارد.( دور وضعی خودش دارد می چرخد، حرکت انتقالی : از مشرق آسمان به مغرب آسمان می رود) با این وضعیت گرانی ها ، ترور های کور، وضعیت عراق و سوریه آیا جبهه مقاومت و تشیع به سرانجام می رسد؟

 

 

خطیب نماز جمعه شهرستان بهمئی افزود: ما خیلی از این گرانی ها و اتفاقاتی که در درون کشور و در فضای مجازی بر ما سیطره پیدا کرده است مثل حرکت وضعی خورشید است ، این انقلاب خورشیدی است که در پهنای جهانی و در سپهر طول عمر بشری یک چرخشی دارد که خارج از دسترس ما است. حرکت انتقالی یک حرکت حق و پیشرو رو به جلو است و توسط هیچ دولتی قابل توقف نیست.

 

 

حجت الاسلام افروغی بیان داشت: امام خمینی(ره) : خرمشهر را خدا آزاد کرد در دولت آقای رئیسی اتفاقات خوبی در حال رخ دادن است ما در دولت قبل تلاش میکردیم ارتباط با غرب را افزایش دهیم در این دولت بیشتر سرمایه گذاری مان روی ارتباط با کشورهایی است که دشمن استکبار جهانی است.

 

 

امام جمعه شهرستان بهمئی با اشاره به دوتا نظام فکری در جهان وجود دارد گفت  : ۱) نظام فکری حق و عدالت ۲) نظام فکری استکبار مستبد با حق ارتباط دولت آقای رئیسی با دولت ونزوئلا چه دستاوردهای برای ما دارد؟ کشور ونزوئلا حیاط خلوت آمریکا است ذخیره نفت اش دوبرابر ذخیره نفت ایران است اگر کشور ونزوئلا قدرتمند شود از قدرت جبهه استکبار کاسته می شود ارتباط تهران و ونزوئلا هم در حوزه ی سیاسی و هم اجتماعی و اقتصادی برای ما سودآور است اما هند چه دستاوردهای برای ما دارد ؟ اولا مسلمانان زیادی در هند داریم که مظلوم واقع شده اند در بحث راه آهن و ارتباط با افغانستان و آسیای میانه ، هند می تواند کمک خوبی باشد و همچنین در بحث بنادر میتواند به ما کمک کند یکی از پر منابع ترین کشور ها به لحاظ اقتصادی برای ما کشور سوریه است.

 

 

حجت الاسلام افروغی اظهار کرد” طرح رئیس جمهور رژیم غاصب صیونیستی می گوید بعد از دکترین مرگ هزاران جراحت( یک چاقو به ایران ، یک چاقو سوریه ، یک چاقو حذب الله و.. ) چاقو های متعدد میزنیم تا خون از آن جاری شود و بی جان شود طرح جدید : حمله به سر اختاپوس است اختاپوس در ۸ تا پاهاش یک سر مستقل دارد که تحت مدیریت مغز مرکزی می چرخد رئیس جمهور غاصب صیونیستی ایران را به اختاپوس تشبیه کرده است طرح حمله به سر اختاپوس کمتر از یک سال بعد از طرح هزاران چاقو مطرح شده است.

 

 

وی اشاره کرد: هر ضربه ای که به ایران وارد شد چندین ضربه شدیدتر به پیکره دولت غاصب صیونیستی وارد شد با توجه به مسائلی که در فلسطین اشغالی اتفاق افتاده است(بحث اوکراین ، خروج آمریکا از افغانستان ، بحث سوریه و عراق و..) یک بحرانی در رژیم غاصب صیونیستی اتفاق افتاده است حمله به میادین گازی لبنان درست است با انتقال انرژی از روسیه به اروپا مربوط است اما در حال طراحی نقشه برای حمله به سر اختاپوس هستند.

 

 

امام جمعه شهرستان بهمئی خاطر نشان ساخت: به دلیل دست برتر ایران در سامانه موشکی و پهپادی و ارتباط خوب ایران با کشور های منطقه در دولت جدید رژیم غاصب صیونیستی زودتر دچار فروپاشی خواهد شد گرانی ها فشار می آورد؟ انتقاد کنید ، راه حل بدهید اما مواظب حرکت های کلی نظام و انقلاب و اسلام باشید.

 

 

حجت الاسلام افروغی با اشاره به مناسبت های هفته افزود: هفته جهاد کشاورزی را به همه ی جهادگران عزیز تبریک عرض میکنم دولت فعلی در بحث کشاورزی ۷-۸ تا اقدام اساسی انجام داده است بحث کشاورزی قرارداد محور:در سرنگونی یکی از هواپیماهای روس توسط ترک ها که روس ها ساکت شدند بخاطر حجم عظیم مواد غذایی است که از ترکیه وارد روسیه می شود یعنی وابستگی یا عدم وابستگی به اقتدار در حوزه مواد غذایی از اسلحه و موشک مهم تر است هزینه بذر ،کود و ماشین آلات را به صورت پیش پرداخت واریز میکند و تضمین خرید می دهد.

 

 

امام جمعه شهرستان بهمئی ادامه داد: ماشین آلاتی که در شهرستان بهمئی مردم ثبت نام و خریداری کردند، امتیاز شهرستان از بین رفت اما ماشین آلات در شهرستان فعالیت نکردند مدیر جهاد کشاورزی و مردم عنایت کنند وامی که تحت عنوان خرید ماشین آلات استفاده میشود تعهدی هم برای فعالیت در شهرستان داده شود.

 

 

حجت الاسلام افروغی بیان داشت : ما امکانات اشتغال زایی در شهرستان ممبی نیاز داریم ولی هنوز اقدامات خاصی در این زمینه نشده است.

 

 

وی با اشاره به پروژه مصلا گفت: مصلا متاسفانه چندین ماه است تعطیل است و کسی هم پاسخگو نیست.

 

 

امام جمعه شهرستان بهمئی در پایان خطبه های نماز جمعه شهرستان بهمئی افزود: در فضای مجازی بعضی از مسئولین وقتی وارد شهرستان می شوند مخفیانه با آنها جلسه برگزار نشود.

 

خبرنگار و نویسنده خبر: سامان خوبی زاده 

  • نویسنده : سامان خوبی زاده
  • منبع خبر : سامان خوبی زاده