مسئولیت عرصه مواخذه الهی است + جزئیات و تصاویر
مسئولیت عرصه مواخذه الهی است + جزئیات و تصاویر
حجت الاسلام صالح ویسی امام جمعه موقت شهرستان بهمئی در خطبه های نماز جمعه این هفته شهرستان بهمئی گفت: هر چقدرمنابع مالی را خرج مسئله پیشگیری از جرم کنید بهتر از این است که بخواهید خرج زندان و بقیه امورات کنید.

به گزارش پایگاه خبری بلبل دنا: ( سامان خوبی زاده ) نماز جمعه این هفته شهر لیکک به امامت حجت الاسلام صالح ویسی اقامه شد.

 

 

امام جمعه موقت شهرستان بهمئی در شروع خطبه اول نماز جمعه این هفته همه را به رعایت تقوی الهی توصیه و سفارش نموده و افزود: بحث تقوا جز بیشترین کلماتی که در نهج البلاغه به آن تاکید شده است وصیت آخر آقا امیرالمومنین علی (ع) به فرزندانشان : ۲۰ تا سفارش داشتند و دو مورد آن مربوط به بحث تقوا بود من شما و همه ی فرزندانم را به رعایت تقوای الهی و رعایت نظم توصیه میکنم.

 

 

حجت الاسلام صالح ویسی بیان داشت: نظم یک مقوله ی بسیار مهم در زندگی است نظم فردی و اجتماعی داریم نظم : هر چیز را به جای خودش گذاشتن است نظم در تمامی شئون زندگی انسان وجود دارد (شئون اجتماعی ، سیاسی و فردی و…) حضرت علی (ع) نظم را در کنار تقوای الهی آورده است.

 

 

وی ادامه داد: چرا حضرت تقوای الهی را در کنار نظم آورده است؟اگر در نظم تقوای الهی نباشد ارزشی ندارد آن نظمی که مراد امیرالمومنین علی (ع) است نظمی که همراه با تقوای الهی است می باشد.

 

 

امام جمعه موقت شهرستان بهمئی خاطر نشان کرد: برخی از نظم ها : رعایت قانون و مقررات ، تجاوز نکردن به حقوق دیگران ، مقررات عبور و مرور(نظم اجتماعی ) برخی نیز فردی هستند : مثل انصاف یکی از مهم ترین مصادیق نظم : میان کار کرد ما در جامعه و افکار و عقاید و اندیشه ما و شعار هایی که میدهیم یک هماهنگی وجود داشته باشد(گفتار ما دقیقا مرتبط با رفتار ما باشد) مهم ترین مصداق نظم رعایت تقوای الهی است.

 

 

حجت الاسلام ویسی در پایان خطبه های اول نماز جمعه شهرستان بهمئی گفت : متاسفانه الان سیاسی هستند ، کسانی که رفتار و گفتارشان هیچ گونه تشابهی ندارد مورد دوم وصیت امام علی (ع) : اصلاح ذات البین، علمای اسلام از قدیم برخی از مواردی که بسیار شاه کلید برای دریافت تمامی گناهان هستند را جایز شماره اند.

 

 

امام جمعه موقت شهرستان بهمئی در شروع خطبه های دوم نماز جمعه شهر لیکک گفت: مجددا خودم و همه ی شما عزیزان را به رعایت تقوای الهی توصیه و سفارش میکنم‌.

 

 

وی فرمودند؛ یکی از بهترین ابعاد تقوای اجتماعی تقوای رسانه ای و خبری است الان کشور در یک فضای بسیار مسموم اجتماعی قرار دارد، تلاش های دولت و خدمتگزاران در تمامی عرصه های مختلف با شیطنت های رسانه ای به صفر تبدیل می شود.

 

 

حجت الاسلام ویسی ادامه داد: فضای مجازی را با عینک تردید نگاه کنید یکی از مهم ترین مصداق تقوا ،تقوای رسانه ای است تا زمانی که ما سواد رسانه یمان را بالا نبریم نمیتوانیم تشخیص دهیم این عکس واقعا دارد یا نه ؟ شما فرض را بر این بگیرید که رسانه همان فاسقی است که قرآن کریم درباره آن صحبت کرده است.

 

 

امام جمعه موقت شهرستان بهمئی با اشاره به قرآن کریم افزود : اگر فاسقی برای شما خبری آورده است حتما در مورد آن جست و جو کنید.

 

 

حجت الاسلام ویسی با اشاره به برخی از اقدامات دولت سیزدهم بیان داشت: برخی از قسمت های دیپلماسی اقتصادی که داشته ،یک سری را با موفقیت کسب کرده است مثلا با شعار ما نگاه به غرب را برمیداریم ودر کنارش نگاه همسایگان را با توان داخلی افزایش می دهیم سرکار آمدند این نگاه که ،نگاه درستی است به چه نتایج درستی در همین چند ماه رسیده است : دستاورد اول دولت ما در دوران قبل از پدر و مادر ، خواهر و برادر خودمان فراری بودیم اما الان با همین فرمانی که پیش می رویم اوضاع کرونا را به صفر در هفته گذشته رسانده ایم.

 

 

وی گفت؛ متاسفانه رسانه های آن ور آبی هیچ کدام به آن نمی پردازند و مدام به دنبال نواقص هستند دستاورد دوم : بحث عضویت در پیمان شانگهای است مجددا پیمان راهبردی بلندمدتی که با یک سند همکاری یکساله در حیاط خلوت آمریکا و ونزوئلا با حضور نیکلاس مادرو که در کشور انجام شده است ما می توانیم ببینیم که حتی توانستیم تا آمریکا و کشور های که حتی میتوان که غربی هستند نفوذ کنیم.

 

 

امام جمعه موقت شهرستان بهمئی خاطر نشان ساخت: سال قبل معاون نفت دولت قبل اعلام کرد که ما زمستان که الان گذشته در استان های شمالی قطعا قطعی گاز خواهیم داشت ولی با یک کشور رئيس جمهور به کشور قرقیزستان و کشور های بالادست دیدیم که مسئله گاز به راحتی حل شد تیم رسانه ای دولت بسیار ضعیف است پیمان چندجانبه با ترکمنستان بستند ،۹ سند همکاری با قرقیزستان بستند حتی میشه گفت مهم ترین برنامه دولت که همان بحث تولید داخلی بود ما به راحتی در همین هشت ماه گذشته بیش از ۹۶ درصد در مقایسه با دولت قبل صادرات داشتیم ولی هیچ کدام اطلاع رسانی نشدند.

 

 

حجت الاسلام ویسی افزود: دولت عزیز و بزرگوار با تمامی این اقدامات بلند و بالایی که انجام دادید متاسفانه سفره مردم روز به روز نابسامان تر شده است. به فکر معیشت مردم باشید قطعا ما میدانیم جنگ اوکراین و روسیه بیش از ۳۲ درصد غلات جهان از آن جا صادر میشد ،هند کل غلات را صادراتش را بسته است.

 

 

وی بیان داشت: انتظارمان از یک دولت انقلابی این است که حتما در راستای اقتصاد و معیشت خانواده ها تلاش کند مسئله دوم : بحث سالروز شهادت شهید بهشتی و ۷۲ تن از یاران بزرگوارشان است.

 

 

حجت الاسلام ویسی ادامه داد: این روز شهادت را به نام روز و هفته قوه قضائیه نام گذاری کردند که من تقدیر و تشکر میکنم از عزیزانی که در قوه قضائیه شهرستان و هم چنین استان خدمت گذار واقعی مردم هستند حضرت امام در صحیفه جلد ۷ : در دادگستری ها باید یک تحولی ایجاد شود.

 

 

وی بیان داشت:و روند بسیار طولانی و در بعضی مواقع روند چند ساله برای صادر یک حکم یک مقداری کمتر شود و حق کردم ضایع نشود و مردم نسبت به انقلاب دلسرد نشوند مهم ترین توصیه مقام معظم رهبری نسبت به قوه قضائیه : بحث پیشگیری از جرم به لحاظ علمی هم ثابت شده است که هر چقدر شما منابع مالی را خرج این مسئله پیشگیری از جرم کنید بهتر از این است که بخواهید خرج زندان و بقیه امورات کنید.

 

 

امام جمعه موقت شهرستان بهمئی اضافه کرد: ما از عزیزان در شهرستان خواستاریم مسئله پیشگیری از جرم را جامعه عمل بپوشانند‌ شهرستان ما زیاد بزرگ نیست میشود تدابیری اندیشید که دعوا ها و نزاع ها چه خانوادگی چه بحث طلاق و مسائل دیگر اینها به راحتی حل شود.

 

 

حجت الاسلام ویسی ادامه داد: اگر قاضی شهرستان و عزیزان دست اندرکار با حضور در بین خانواده ها ، استفاده از ریش سفیدان میشود به راحتی این مسائل را حل کرد.

 

 

وی با اشاره به مسئله بعدی گفت : بحث صرفه جویی در مصرف آب است این هفته چون ابتدای تابستان است به نام هفته صرفه جویی در آب گذاشتند متاسفانه یک تصفیه خانه ای در شهرستان داریم که بیش از ۱۰ سال است هیچ کاری برای تعمیر آن نشده است.

 

 

امام جمعه موقت شهرستان بهمئی ادامه داد: آب چاهای شهرستان به مقدار لازم برای شهرستان است اما مشکل اصلی دست قسمت پمپاژ آب به شهرستان است وگرنه کمبود آب نداریم.

 

 

وی با اشاره به مسئله دیگر افزود : ابوذر غفاری یکی از صحابه خاص پیامبر اکرم(ص) و کسی بود که نبی مکرم اسلام به ایشان فرمودند راستگو تر از ابوذر غفاری آسمان هنوز سایه بر آن نیافکنده است کسی که در اوضاع خفقان که کسی جرات نداشت اسم امیرالمومنین را ببرد ،روایت هایی در مورد امیرالمومنین علی(ع) نقل میکردند پیامبر اکرم(ص) به ابوذر فرمودند: یا ابوذر اگر میتوانی بر دو نفر هم ریاست کنی این کار را نکن با تمام این خوبی ها شما به درد مدیریت نمیخورید.

 

 

حجت الاسلام ویسی ادامه داد: هر انسان خوب،با تقوا و بزرگوار لزوما هر مدیر توانمندی نیست فلسفه مدیریت در اسلام بر توانمندی شخص است ‌مسئولیت عرصه مواخذه الهی است.

 

 

امام جمعه شهرستان بهمئی در پایان خطبه های نماز جمعه شهرستان بهمئی افزود : به همت شما بزرگواران مقوله طایفه گرایی تا حدودی حل شده است بزرگوارانی که در دولت حال حاضر مسئولیت دارید کاری نکنید ما دوباره به عقب برگردیم.

نویسنده و خبرنگار : سامان خوبی زاده

  • نویسنده : سامان خوبی زاده