حجت الاسلام محمد یوسف افروغی امام جمعه شهرستان بهمئی در خطبه های نماز جمعه این هفته شهرستان بهمئی گفت؛ بعضی از فسادهای مالی محصول فسادهای سیاسی و فکری است.

گزارش پایگاه خبری بلبل دنا: ( سامان خوبی زاده ) نماز جمعه این هفته شهر لیکک به امامت حجت الاسلام سید محمد یوسف افروغی اقامه شد.

 

 

امام جمعه شهرستان بهمئی در شروع خطبه اول نماز جمعه این هفته همه را به رعایت تقوی الهی توصیه و سفارش نموده و افزود؛  همه ی مقام های عرفانی در زیارت عاشورا توضیح داده شده است هر آن چیزی که برای تربیت ما نیاز است در حادثه عاشورا وجود دارد در ماه محرم و صفر وظیفه ی ما پرداختن به محبت اهل بیت است فرموده اند الصَّبرُ رَأسُ الإيمانِ اگر کسی صبر در وجود نباشد مثل این است که ایمان در وجوداش نیست.

 

 

حجت الاسلام محمد یوسف افروغی افزود: پیامبر اکرم صلّی الله علیه و آله فرمودند: عليكَ بالعلم فانّ العِلْم خليلُ المؤمِنِ و الحلمَ وزيرُهُ والعقلَ دليلُهُ و … و الصّبر اميرُ جنودِهِ برتو باد به فراگيري علم، همانا كه علم دوست مؤمن است و بردباري وزير او و عقل راهنمايش و عمل سرپرست او و رفق و مدارا پدر او و ملايمت با ديگران برادر او و صبر، امير سپاهيان او است کتاب خواندن موئد علم است و خود علم نیست جنودهای انسان ۷۲ تا است مهربانی ،خوش اخلاقی ،مدارای با مردم ،سخاوت و… همه ی اینها جز جنودهای مومن است.و صبر امیر لشکر سپاهیان یک انسان است.

 

 

وی در پایان خطبه های اول نماز جمعه این هفته افزود: دسته بندی صبر : صبر در مصیبت ،صبر در معصیت ،صبر در سختی و. ولی ما صبر سیاسی داریم ، صبر خانوادگی ،چه بسیار طلاق هایی که با مقداری صبرو حوصله به خرج دادن منجر به طلاق نمی شود.

 

 

حجت الاسلام محمد یوسف افروغی امام جمعه شهرستان بهمئی در شروع خطبه های دوم نماز جمعه شهر لیکک گفت: مجددا خودم و همه ی شما عزیزان را به رعایت تقوای الهی توصیه و سفارش میکنم‌.

 

 

وی فرمودند؛ هم در آیات امر به معروف و نهی از منکر و هم در آیات وَتَوَاصَوْا بِالْحَقِّ وَتَوَاصَوْا بِالصَّبْرِ، در آیات متعددی انسان توصیه به صبر و نیکی شده است معاویه هم مسلمان بود ،نماز میخواند ،قرآن میخواند اما یک بدلی از اسلام ساخته بود که رکود اسلام را گرفته و یک مردار بدبوی از اسلام را به مردم تحمیل کرده بود ما اسلام انقلاب داریم و اسلام انقلابی داریم.از همین عناوین هم دارد سو استفاده می شود.

 

 

خطیب نماز جمعه شهرستان بهمئی خاطر نشان کرد: اسلام در همه ی زمینه های فردی و اجتماعی زندگی انسان ها حضور دارد هفته دولت هست و روز کارمند است این هفته و این روز را به کارمندان و بزرگوار که صادقانه به مردم خدمت میکنند تبریک و تهنیت عرض میکنم پیروزی ها و موفقیت ها همه در گرو حضور مردم است این هفته رو به مناسبت دو شهید عزیز،شهید باهنر و شهیدرجایی که خالصانه در یک فرصت کمی توفیق خدمت گذاری به مردم داشتند اما آنقدر جهادی و خالصانه عمل کردند که در ذهن مردم ملت ایران ماندگار شدند و الگوی دولتی نظام جمهوری اسلامی قرار گرفته اند.

 

 

حجت الاسلام افروغی ادامه داد: در دولت آقای رئیسی یک سری اولویت ها وجود دارد بیشتر اولویت ها، اولویت هایی است که در شعارهای آقای رئیسی موقع انتخابات وجود دارد عدالت ورزی صرفا با بخشنامه تحقق پیدا نخواهد کرد انتصابات اشتباه سرمایه ی اجتماعی مردم را کم کرده است مردم شما صرفا ذهنتان به فساد مالی منجر نشود ،بعضی از فسادهای مالی محصول فساد سیاسی های است، بعضی از فسادهای مالی محصول فسادهای فکری است.

 

 

وی اشاره کرد: اولین و مهم ترین راه جلوگیری از فساد انتساب مدیران شایسته است قرار نیست یک شبه تمام مشکلات مردم درست شود ،بعضی از مشکلات خارج از توان مسئولین است انسجام ،اقتدار ،ایجاد تحول در قوه مجریه شعار رئیس دولت بود.

 

 

حجت الاسلام افروغی با بیان اینکه در شهرستان مردم به تبع شعار های دولت انتظاراتی دارند از جمله بیان کرد: ۱) دولت یا کوچک شده ی این دولت در شهرستان یک سیاست منسجم ،مقتدر و با مشورت با نخبگان با دانشمندان این شهرستان که کم افرادی هم نیستند مدول شود و به مردم برسد و نتایجش را ببینند اگر در فضای مجازی حدود یک هفته است مردم همه فریاد عمیق سر میزنید عزیزان امنیت نه تولیدش نه به هم خوردنش قضیه ی ناگهانی نیست ،خیلی عوامل دست به دست می دهند تا امنیت درست شود یا درست نشود حدود ۷-۸ماه پیش در همین تريبون گفتم آسیب های اجتماعی و خودکشی در شهرستان بهمئی افزایش پیدا می کند ،هیچ کس از من نپرسید چرا این حرف را میزنی! عزیزان الان خیلی از جامعه شناسان حرف شان این است ما پدیده ی فردی در دنیای مدرن امروز نداریم حتی فرزندان شما به بازی های فردی در گوشی هایشان علاقه ندارند.

 

وی ادامه داد: کدام بازی ها هیجان دارند ؟ خودکشی یک امر فردی نیست مسائل روانی یک پدیده ی فردی نیست محصول ده ها پدیده ی اجتماعی است طلاق محصول صرفا زن و شوهر نیست خیلی از مواقع عملکرد ما مسئولین باعث افزایش طلاق می شود.

 

 

امام جمعه شهرستان بهمئی چند نکته در مورد مسئله امنیت اشاره کرد : تشکر میکنم از همه ی نخبگان ،ریش سفیدان و فعالین فضای مجازی که هم به ضرورتش ،راهکارهایش و هم به توصیه هایش و هم در مرحله ی عمل خیلی زحمت کشیده اند نیروی انتظامی ضابط قضایی است دستگاه قضایی وظیفه ی قضاوت را بر عهده دارد امنیت یک شبه نیست آموزش و پرورش در این قضیه موثر است اداره کار در تامین امنیت روانی ،امنیت اقتصادی ،شغلی و خانوادگی موثر است هر اداره ای به نوبه ی خودش موثر است ما میدانیم که ظرفیت های عزیزان ما بیشتر از این است امنیت یک مقوله ی چند وجهی است.

 

 

حجت الاسلام افروغی اضافه کرد: اتفاقات خوبی در جهان به نفع جبهه مقاومت و اسلام اتفاق افتاد : اولا با ورود پلیس فدرال آمریکا و آف بی آی به عمارت رئیس جمهور قبلی آمریکا و این اسناد هر دو طرف الان هیجانی هستند و بسیاری از کارشناسان میگویند که شاهد یک وقوع جنگ داخلی در آمریکا خواهیم بود عوامل متعددی برای فروپاشی و جنگ داخلی آمریکا رشد کرده است مردم آمریکا را قانون کنار هم نگه داشته است اگر حکومت مرکزی از هم فرو پاشد و جنگ داخلی شروع شود میلیون ها انسان در آمریکا کشته خواهند شد.

 

وی گفت” در منطقه ی ما روسیه دولت مردمی یمن را دعوت کرده به مسکو چندتا پیام مهم دارد : روسیه دارد تلاش میکند هم خودش را به ایران هم به طرفداران ایران نزدیک کند قطعا بخاطر رضایت ایران روسیه این کار را نمیکند شوروی سابق در منطقه منافعی داشت قطعا دریای سرخ ظرفیت فوق العاده ای برای تجارت است مواضع دولت ترکیه به برکت ولایت فقیه نسبت به سوریه عوض شده است و قرار است روابط صلح آمیز برقرار شود در سفر به ایران مواضع قدرتمندمقام معظم رهبری در بحث سوریه، ترکیه را به کرنش واداشت.

 

 

حجت الاسلام افروغی با اشاره چند نکته در مورد شهرستان اظهار کرد : بحث رشد گرانی مسکن از رشد تهران بیشتر است مردم تلاش میکنند تمام دار و ندارشان را بفروشند و تبدیل به نقدینگی کنند و در جایی از سودش استفاده کنند از دیگر عوامل اونایی که خرید و فروش مسکن میکنند باید دولت مردان عزیز شهرستان بنشینند برای اینها جریمه و قانونی وضع کنند که هر کسی یک کار کارشناسی انجام دهد در مورد قبرستان نگرانی دارند.اینکه میگویند در آنجا پارکینک درست شود،کارتون انجام نخواهد شد ،مگر اینکه ورودی شهر افزایش پیدا کند دوتا کمربندی پیش بینی کرده اند(یکیش نقشه اش مشخص هست و دیگری مشخص نیست) همین دوتا مسیر موقتا باز شود کل ترافیک بحث قبرستان حل خواهد شد تلاش کنیم در بزرگ ترین گردهمایی و اجتماع بشری که دینی است و برای ظهور آقا امام زمان(ع) است به هر طریق ممکنی است خدمت کنیم.

 

 

امام جمعه شهرستان بهمئی در پایان خطبه های نماز جمعه این هفته افزود: قرار است که موکب شهدای بهمئی در عراق شکل گیرد کاروان بدون روحانی و راهنما بی فایده است بحث موکب ها نیاز به حمایت مادی دارد  مردم نگید ما در توانمان نیست برای دستگاه امام حسین(ع) خرج کنید ما مدیونم ،هستیمان بخاطر حسین ابن علی است.

 

خبرنگار و نویسنده خبر : سامان خوبی زاده 

۷

  • نویسنده : سامان خوبی زاده