حجت الاسلام محمد یوسف افروغی امام جمعه شهرستان بهمئی در خطبه های نماز جمعه این هفته شهرستان بهمئی گفت؛ بعضی از طرح های اشتغال زایی که مهم ترین دغدغه ی مردم است همچنان در شهرستان بهمئی سرگردان است و متاسفانه مدیریت خاصی که اینها را پیگیری کند وجود ندارد.

گزارش پایگاه خبری بلبل دنا: ( سامان خوبی زاده ) نماز جمعه این هفته شهر لیکک به امامت حجت الاسلام سید محمد یوسف افروغی اقامه شد.

 

 

امام جمعه شهرستان بهمئی در شروع خطبه اول نماز جمعه این هفته همه را به رعایت تقوی الهی توصیه و سفارش نموده و افزود؛ ایام شهادت امام حسن مجتبی(ع) و حضرت رقیه(س) را به محضر همه ی عزیزان تسلیت عرض میکنم یزید ملعون دستور داد سر امام حسین(ع) به خرابه ی شام فرستاده شود امام حسن مجتبی(ع) : هَلاک النّاسِ فِی ثَلاث: الکبْرُ وَ الحِرْصُ وَ الْحَسَدُ، فَالکبْرُ هَلاک الدینِ وَ بِهِ لُعِنَ إِبْلیسُ وَ الحِرْصُ عَدُوُّ النَفْسِ وَ بِهِ أُخْرِجَ آدَمُ مِنَ الجَنَّةِ وَ الحَسَدُ رائِدُ السُوءِ وَ مِنْهُ قَتَلَ قابیلُ هابیلَ ترجمه : سه چیز مردم را به هلاکت می‌رساند: تکبّر، حرص و آز، حسد.

 

 

حجت الاسلام سید محمد یوسف افروغی گفت: خود را بزرگ پنداشتن، دین انسان را از بین می‌برد، همانطوری که شیطان تکبر کرد و دینش نابود شد و منفور گردید. حرص و آز دشمن شخصیت هر فرد است همانطور که آدم ابوالبشر بواسطه حرصی که در وی بوجود آمد، از بهشت رانده شد. حسد (آرزوی زوال نعمت از دیگران) راهبر بدبختی‌ها و تیره روزی‌های است، بواسطه حسد قابیل هابیل را کشت.

 

 

وی ادامه داد: آدمی که حریص هست اصلا آرامش ندارد ان شا الله در این سفر اربعین از خداوند متعال و امام حسین(ع) درخواست میکنیم که مارا از این سه تا خصلت دور کنند کتاب کامل الزیارت : اگر اولین قدم را برداری خدا گناهان تورا میبخشد ،در قدم های بعدی خداوند حسنات تو را برایتان مینویسد یا فرمودند به ازای هر قدمی که برمیدارید یک گناه از شما محو میکند و یک حسنه برای شما مینویسد  در این پیاده روی و زیارت امام حسین(ع) دعا های شما مقبول درگاه خداوند است کربلایی شدن به این است که آدم خوبی بشویم.

 

 

خطیب نماز جمعه شهرستان بهمئی در پایان خطبه های اول نماز جمعه این هفته گفت:  نکاتی درمورد زیارت : بعضی ها خیال میکنند فقط باید دستشون به ضریح برخورد کند تا زائر شوند اینجوری نیست همین که وارد سرزمین کربلا شوید شما زائر حساب میشوید لازم نیست حتما دستتان به ضریح بخورد این تجمع خودش یک حرکت عبادی سیاسی است.

 

حجت الاسلام محمد یوسف افروغی امام جمعه شهرستان بهمئی در شروع خطبه های دوم نماز جمعه شهر لیکک گفت: مجددا خودم و همه ی شما عزیزان را به رعایت تقوای الهی توصیه و سفارش میکنم‌.

 

 

وی فرمودند؛ هیچ فضیلتی بالاتر از زیارت امام حسین(ع) نیست مجددا ایام شهادت امام حسن مجتبی(ع) و حضرت رقیه(س) را به محضر همه ی عزیزان تسلیت عرض میکنم. و همچنین شهادت سلمان فارسی یار خاص اهل بیت و شهادت رئیسعلی دلواری که در سال ۱۲۹۴ و نماد مبارزه با استعمار انگلیس است نبرد بین حق و باطل همیشه وجود داشته است اربعین یک هماهنگی بین جبهه حق و باطل است اربعین انعکاس صدای امام حسین(ع) که فرمودند : هَل مِن ناصر یَنصُرُنی؟ آیا کسی هست که مرا یاری کند؟” یاری امام زمان(ع) از یاری امام حسین(ع) آسان تر نیست نماد شیطان در بیرون آمریکا است.

 

 

حجت الاسلام افروغی خاطر نشان کرد؛ داعش برای مبارزه با اسلام بوجود آمده است لایه های دیگری هم داریم ،بحث منافقین است قرآن مجید منافقین را خبیث تر از کفار معرفی کرده است گروهی منافقین رسمی هستند که مشخص هستند و منافق به معنای دو لایه نیستند و صراحتا در حال مبارزه هستند در کشور ما هم منافقینی وجود دارد خدا را شکر با هوشیاری علمای عراق ،مردم عراق ، جبهه مقاومت و نیروهای نظامی عراق فتنه خیلی سریع جمع شد سالروز جنگ نهراون است و شهادت سلمان فارسی است.

 

 

وی ادامه داد: زمان پیامبر اکرم(ص) تقریبا جنگ داخلی نبود ،جنگ داخلی به معنای فتنه های مسلمانان است ولی زمان امیرالمومنین(ع) جنگ صفین با مسلمانان و جنگ نهروان که با خوارج بود ، همه جنگ داخلی بودند چند خبر درمورد منطقه گفت: رزمایشی آمریکایی ها دارند تدارک می بینند در منطقه ای از سوریه(مرز سوریه ،عراق و اردن )، در یک صحرایی دارند این عملیات را بوجود می آورند که داعش در واقع آموزش دیده این منطقه است ، بازماندگان داعش در این منطقه هستند ،به نظر می آید هدف اصلی آمریکایی ایجاد تنش در عراق باشد جبهه مقاومت الان در عراق به یک حدی از اقتدار رسیده که می تواند اگر اتفاقی در مرز عراق یا اردن افتاد مبارزه کنند و هم مردم عراق در طول سال های اخیر بعد از صدام به حدی از هوشیاری رسیده اند که دوست و دشمن را می شناسند سوریه با موانعی رو به رو است چون نیروهای سوریه آموزش لازم برای عملیات در این صحرا را ندارند دشمنی آمریکایی همیشه بوده است در وسط پایتخت کشوراسلامی با طرح آمریکایی وبا امکانات کشور ما ،شاه ملت خودش را به خاک و خون کشید.

 

 

امام جمعه شهرستان بهمئی ادامه داد: نوع مذاکرات هسته ای ایران و ۵+۱ : درود بر تیم مذاکره کننده ی جدید جمهوری اسلامی ایران مقتدرانه در مقابل زیاده خواهی های آمریکا ایستاده اند مقام معظم رهبری و امام راحل به ما یاد داده اند هر وقت بر سر دشمن بیشتر فریاد کشیدید قطعا عقب نشینی خواهند کرد بر اساس پیشنهادات ایران گروه ۵+۱ دوتا بسته ی پیشنهادی به ایران ارائه داده است ایران هر دو بسته را اصلاحاتی زد از جمله اینکه یک ضمانت بین المللی باید آمریکایی ها در مقابل ایران بدهند نکته دوم : به غیر از بحث هسته ای هیچ چیزی وارد مذاکرات نشود برخلاف مذاکرات قبل که حرف از موشک ، خلع سلاح و جبهه مقاومت بود آمریکا بهانه جدید آورده که ایران ممکن است به سمت بمب هسته ای برود.

 

 

وی گفت: با توجه به وضعیت انرژی در اروپا که آمریکایی ها را هم تحت تاثیر قرار خواهد داد و مقدار زیادی از این رای بپذیرش و به کرنش درآوردن آمریکایی ها توسط اروپا ها رقم میخورد و این جنگ شرق و غرب که شکل گرفت ،قطعا آمریکایی ها هیچ راهی جز تسلیم در مقابل ایران نخواهند داشت آمریکایی ها آمدند در مقابل پهپاد های ایران تیم آموزش دهنده ی پهپادهای ایران همگی ایرانی هستند آمریکایی ها با پول بعضی از دولت مردان کشور های عربی ناوگان پهپادی در منطقه تشکیل دادند (به نام دفاع از کشور های منطقه) خودشان به این نتیجه رسیده اند که سیستم دفاعی آمریکا برای کشورهای عربی کارایی در مقابل تجهیزات نظامی ایران ندارد تجربه ی افغانستان و تجربه ی عراق پیش روی دولت مردان عربی است الان عربستان سعودی و بعضی کشورهای تاثیرگذار منطقه دارند تلاش میکنند خودشان را به چین ،روسیه و ایران نزدیک کنند ما وظیفه یمان است برای دین خدا قیام کنیم.

 

 

حجت الاسلام افروغی اضافه کرد: درود بر سیاست های حاکم بر دولت ،نسبت به دولت مردان اشکالاتی است ، بحث معیشت هنوز درست نشده است سفر وزیر خارجه ما به کشور های آفریقایی : آفریقا یک قاره ی بسیار ثروتمند است ،هم به لحاظ کشت فرا سرزمینی و خیلی از فلز های کمیاب که در تکنولوژی ها استفاده میکنند قاره ی آفریقا و خیلی از کشور ها واجد آنها است نکته سوم : یک بستر بسیار مناسبی برای گسترش دین اسلام است.

 

 

امام جمعه شهرستان بهمئی بیان کرد: خیلی از کشورهای آفریقایی از آمریکایی ها خنجر خوردند و می توانند به جبهه مقاومت کمک کنند روز مردم شناسی است در این مورد توضیح نمیدم ،پیشنهادی قبلا به مدیرکل شد ،استقبال شد. یک موزه ی مردم شناسی شهرستان بهمئی نیازمند است در شهرستان موسقی مستقل بهمئی داریم لباس ها و آوا های بهمئی بینظر است.

 

 

وی ادامه داد: بعضی از طرح های اشتغال زایی که مهم ترین دغدغه ی مردم است همچنان در شهرستان بهمئی سرگردان است و متاسفانه مدیریت خاصی که اینها را پیگیری کند وجود ندارد مدیر کل شهرک های صنعتی از مدتها قبل با تماس های متعددی تلاش کردند که آب و برق حل شود بزرگ ترین طرح که شهرستان بهمئی و شهرستان های هم جوار را به سمت شمال شرق بهمئی یک رشته ای از منابع وجود دارد ، الان این کارگاه متوقف شده است.

 

 

حجت الاسلام افروغی اشاره کرد: ان شا الله مسئولین عزیز پیگیری کنند و مردم هم مطالبه گری کنند که این شهرک راه بیافتاد توصیه به عزیزانی که به عراق مشرف میشوند همه ی کاروان داران موظف هستند برای کاروان هایشان جلسه ی توجیهی برگزار کنند یک روحانی آگاه به مسائل عراق و مکان های زیارتی هم این عزیزان باشد مردم به فرهنگ عراقی ها احترام بگذارید در مسائل بهداشتی دقت کنید.

 

 

وی افزود: نکات امنیتی : هر زائری که میرود ممکنه هزاران جاسوس و دشمن از کشور های مختلف می آیند و تصویر برداری کنند همه ی اینها باید دقت شود چند نکته در مورد فضای مجازی نکته اول : سواد رسانه ای برای همه ی مردم است حتی کسانی که از فضای مجازی استفاده نمیکنند نکته دوم : هر کسی از فضای مجازی استفاده میکند ، الان یک فرهنگی است که حالت مخفی کاری است ما باید درمورد سایت ها ، پلتفرم ها و هر چیزی که در فضای مجازی است اطلاعات داشته باشیم خیلی از اتفاقات ناگواری که در بیرون می افتاد ریشه اش در عصر ما در فضای مجازی است.

 

 

امام جمعه شهرستان بهمئی در پایان خطبه های نماز جمعه این هفته افزود: طلاق و ازدواج وابسته به فضای مجازی است.

 

خبرنگار و نویسنده خبر: سامان خوبی زاده

  • نویسنده : سامان خوبی زاده
  • منبع خبر : سامان خوبی زاده